Kuhinja - ikea

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

1. jun 2005 18:14

Hej Bojan, povej mi prosim, koliko časa ste čakali na kuhinjo od naročila do dobave? In kako ste si prevoz zrihtali? Aja, pa še to... a pridejo njihove kuhinje čisto razstavljene al so korpusi zaoakirani že sestalvjeni kot na primer pri slovenskih proizvajalcih Imam veliko vprašanj, ampak si me kar navdušil. Glede na to, da misliva večinoma kar se bo dalo narediti vse sama, je torej vseeno, če še kuhinjo sestavljava. Nimava sicer veliko prostora (2-sobno stanovanje), ampak nekaj pohištva sva že sama sestavljala, moj je pa izvežban picajzel , torej bi šlo. Tjas

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

1. jun 2005 19:29

Od naročila do dobave je cca tri tedne bilo. Prevoz pa je tako: imajo šalter DHLa v pritličju in ti za 150 EUR pripeljejo kuhinjo do doma. Sicer pa na IKEA internetni strani dobiš za vsak kos kuhinje koliko so mere paketa in njegova teža. Tako da lahko oceniš če to zmoreš sam prepeljat. Jaz sem si potem še celo dnevno sobo z osebnim avtom zvozil VSE moraš sam sestavit, ker je vse zapakirano v čimmanjše pakete. Ampak vsaj pri meni je vse 100% štimalo, vse do zadnjega vijaka. Torej super posel za "izvežbanega picajzelna" LP Bojan

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

1. jun 2005 19:36

Heh heh. Hvala Bojan. Bom šla malo na izlet v Graz, da vidim, koliko bi me dejansko prišlo tole moje čudo od kuhinjce. Če lahko v ceni premagajo Sveo (150.000 vse komplet), potem se bom šla tudi A-Je-To sam svoj mojster! Lp, Tjas

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

2. jun 2005 14:09

Tjas, ali dobro vidim, kaj si navedla - 150.000 vse komplet??? Pozdravček!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. jun 2005 14:23

To mene tudi zanima, kaj je v kompletu kuhinje za 150 tisoč sit. Verjetno gre za 1,5 milijona sit, kajne? MAmamia mamamia

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

2. jun 2005 14:34

Ne, ne... da se razumemo, 150.000 komplet za leseni del. Moja kuhinja je bolj kuhinjca, je ni prav veliko skupaj. In za leseni del so mi v Lesnini izračunali, da me skupaj s Svea popustom dobra dva tekoča metra lesenega dela (zgoraj in spodaj) pride skupaj s prevozom in montažo 150.000 tolarjev. Pred par leti sem se vselila v "novo" stanovanje in prejšnji lastnik je pustil noter svojo staro kuhinjo. Ker nisem imela denarja za komplet prenovo, sem staro kuhinjo pustila in dokupila samo gospodinjske aparate, zdajle pa je kuhinja (, ki ima svojih častitljivih 32 let) začela razpadat, tako da moram čim prej naumit nekaj novega. In ker denarja ni nič več kot pred par leti ... iščem najcenejšo varianto kuhinje normalne kvalitete. Zato tudi skušava čim več narediti sama, da prišparava malo še na majstrih (eni so pravi lopovi!!!!) Lp, Tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 02. jun 2005 14:38:39

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

2. jun 2005 14:41

Bodi zelo previdna pri izbiri. Normalna kvaliteta za najcenejšo varianto??!! Pozdravček!

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

2. jun 2005 15:26

Nisem si zastavila za cilj najnižjo ceno možno na sploh, ampak najnižjo ceno za srednji razred kuhinj. Pa tudi s kuhinjami je tako, da je najnovejša najdražja. Tako, da sem pač izbrala eno tistih, ki jih imajo že par let. Ni ravno ekonomični razred, pa sej tako škrt nočem biti, ker sem že pri dnevni sobi ugotovila, da se ne izplača. Hvala za nasvet, sej bom iz te kuhinje še doktorirala, preden jo bom imela skončano ! Lep dan, Tjas

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

2. jun 2005 22:07

Mene pa zanima, če imajo kakšne omejitve glede razdalje za prevoz.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. jun 2005 10:16

Tjaš, kaj pa kakšna kombinacija z razstavnimi eksponati? Ti so vedno nekoliko cenejši, za majhen denar dobiš veliko več kuhinje kot sicer. In mislim da imata Lipa in Svea prav zdaj takšne akcije, vsaj v MB sem slišala reklamo. Moja mama je namreč nata način kupila kuhinjo - odgovarjal ji je pravrazstavljen eksponat (vrata iz masivnega lesa, češnja, kuhinja pa ta moderna, ko predale vlečeš ven z malim prstom, pa motna stekla - res super italijanski design). Štiri metre in pol dolžine, zgornji in spodnji elementi, skupaj s pomivalnim strojem in vrhunsko napo - 670 tisoč tolarjev. Kolikor vidim je po trgovinah kar precej podobnih razstavnih ekpsonatov in ni vrag, da z malo iskanja ne bi našla kaj sprejemljivega tudi za tvoje stanovanjce. Jaz bom kuhinjo menjavala čez dve leti in počasi začenjam z iskanjem...(samo da jaz potrebujem okoli pet metrov elementov...) Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti