Kuhinja - ikea

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

3. jan 2013 14:01

Pri moji tašči so se odločili za keramično korito in meni osebno ni všeč. Keramika je občutljiva, saj se zlahka razbije, poleg tega pa je umivalnik že poln risov od loncev in podobnega. In zaradi teh risov zgleda kot da bi bil ves čas malo umazan. Korito je tudi počilo pri montaži pipe in so ga morali že takrat zakrpati oz. je ostala manjša razpoka na mestu kjer se pritrdi pipa. Je pa kuhinja stara 3 leta.

Mislim, da je sicer odvisno koliko se kuhinja dejansko uporablja. Jaz sem vedno čisto nervozna, ko pomivam posodo, da bi mi kaj težjega z rok padlo v korito in se razbilo.

Izgleda pa drugače zelo lepo in fajn. Ko bom jaz nekoč opremljala svojo kuhinjo, se za keramičnega zagotovo ne bom odločila. Meni so všeč kar klasični (srebrni), ker se jih da fino očistit pa še občutljivi niso na udarce in praske.

Prijatelja, ki sta se pred kratkim vselila v novo hišo sta se odločila za korito iz umetnega kamna. To sem videla prvič, prijateljica pa pravi, da je z njim zadovoljna. Sicer ga mora malo bolj čistiti, ker je črno, sam material pa ni občutljiv.

Veliko veselja pri opremljanju nove kuhinje vam želim!

Lopatka

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

4. jan 2013 8:03

Jaz imam že skoraj dve leti in pol tole Ikeino keramično korito:

http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/S69897

 

V tem času se mu ni še prav nič zgodilo - nima nobene praske, nobene razpoke, nobenega neodstranljivega madeža ... V koritu še nisem ničesar razbila

Še vedno velja tole, kar sem napisala predlani jeseni:

"Imam tudi veliko keramično pomivalno korito. Na začetku sem bila malo zaskrbljena, tako kot ti, kako se bo obneslo. No, do zdaj (v dobrem letu dni) ga še nismo uspeli okrušiti, videti je kot novo, enostavno se ga pomije, zaradi velikosti je zelo praktično. Že se mi je zgodilo, da sem med pomivanjem s kozarcem udarila ob rob, pa se ni nič zgodilo ne koritu ne kozarcu. Kar se kozarca tiče, sem verjetno imela srečo. Res pa je, da zaradi prostornosti korita težje pride do takih nesreč. Korito čistim kar z gelom za ročno pomivanje posode (ker je vedno pri roki), občasno (kadar se bolj umaže, namasti) pa uporabim Kolpasan univerzalno čistilo za kopalne kadi (kupila sem ga za našo kopalno kad, pa ga sedaj uporabljam tudi za vse umivalnike)."

 

Jaz to korito vsekakor lahko priporočim

Sporočilo je spremenil(a) Katja D dne 04. 2013 08:04

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

4. jan 2013 10:43

Super, da slišim, da niso vsa keramična korita slaba. Mogoče moja tašča ni izbrala ravno najbolj kakovostnega... Je pa sicer to edini primer, ki ga poznam.

Bi pa bilo mene vseeno strah, nerodna kot sem, da ga razbijem :)

 

 

Lopatka

branka171

sporočila: 218

4. jan 2013 22:44

Najlepša hvala , ker sta delili izkušnje. Nerodna znam biti, a všeč mi je tudi zelo. Glede na to, da nimamo več malih otrok, kuhinja pa bo vsa v starinskem country stilu nekaj takega kot  ta, http://ss1.spletnik.si/4_4/000/000/334/127/26873_135 bi zelo pasal bel.

branka171

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

4. jan 2013 23:32

To Ikeino keramično korito ne more biti slabo, ima 25 letno garancijo... Se zna zgodit, da boš prej kuhinjo menjala, kot korito razbila...

čoko

branka171

sporočila: 218

5. jan 2013 12:56

hvala Katja D, prav to mi je všeč, da štrli ven. Mizar sicer nekaj "gundra", pa ga bo že minilo.

branka171

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti