Vakumski varilec vrečk

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. maj 2005 11:01

Jaz mam tudi gorenje, dobila sem ga predlani za rojstni dan od fanta:) Je super stvarca, stvari v zmrzoavlniku vidiš in zavzamejo manj prostora kot če bi jih mel vse v škatlah... Moj ni vakumski, ampak to ni tak problem: če želiš iz nečesa stisnit popolnoma ves zrak (vsaj približno), si natočite v vedro ali umivalnik precej vode, dajte hrano ali karkoli že v vrečko in jo potopite v vodo, tako da gleda vrh vrečke še iz vode - ta bo zaradi vzgona izrinila iz vrečke ves zrak in potem moraš samo dobro držat, ko jo vzameš ven ali pa če imaš nekoga, ki ti pomaga in med tem, ko držiš stvar še v vodi, on/a zvari s strojčkom zgornji del vrečke, ki gleda iz vode in potem, ko vzameš ven, zvariš še malo bližje hrani, da nimaš tistih dolgih repov vrečke. Samo v tem primeru pazite, ker pač voda in elelktrika ne smeta prit skup... Morate pa seveda vrečke obrisat, predno jih date zmrznit, da se na njih ne bo naredil led in jih prilepil na polico zmrzovalnika. Se pa ta način preverjetno obnese! Veri

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

9. maj 2005 12:36

Krasna ideja, kaj takega mi res ne bi prišlo na misel. Veri od sile si res. Julija

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. maj 2005 12:59

moj oče vedno pravi, da je na zahodu več denarja, na vzhodu pa več idej, ker če ni denarja, ti drugega pač ne preostane:) Se pa da skoraj vse zimprovizirat:) Saj poznate tisto o kemičnem svinčniku (kuliju), ki ne piše v breztežnostnem prostoru, ker deluje na princip gravitacije črnila... Američani so izumljali 50 let tako pislo, ki piše tudi v takih pogojih, vložili milijarde v to, da jim je končno ratalo... Rusi so pisali s svinčnikom:) Kot bi komentiral moj oče: to je pa razlika med osredotočenostjo na problem in osredotočenostjo na rešitev:) Veri

maticnova  

član od: 5.1.2008

sporočila: 3

5. jan 2008 18:45

Zravo!! Zanima me koliko stane ta naprava od Gorenja? Hvala maticnova

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

5. jan 2008 19:47

Bilo je okoli 120€. Sonja

kozamurnik

sporočila: 2311

22. mar 2011 13:33

Ali je kdo lani ali letos kupil-a vakuumski varilec? Katere znamke, kako ste zadovoljni, morda tudi okvirna cena? Rada bi ga nabavila, pa ne vem kateri. Hvala vnaprej. murnik

marjeta10  

član od: 5.6.2007

sporočila: 313

22. mar 2011 15:45

Satusov HomeVac,vendar je bil od začetka trd za zapiranje,zdaj pa sem zelo zadovoljna z njim.

lp

marjeta10

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

22. mar 2011 15:50

marjeta10, koliko časa je trajalo, da se je tista mašina "odmehčala"? Nisem prav nič slabotne konstrukcije, ampak so me prav roke bolele po vakumiranju nekaj salam in ene "plate" pancete. Pa ni bil stroj prvič v uporabi. Me je kar malo razočaralo to, priznam. Ognjič

marjeta10  

član od: 5.6.2007

sporočila: 313

22. mar 2011 16:52

Malo bolj "močen"stisk,potem pa spustim ,da samo naredi do konca,sem pa že veliko vakumirala od salam,mesa ....,tak da zgleda da rabi svoj čas.....

lp

marjeta10

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

22. mar 2011 17:01

Pri nas je pri hiši dobri dve leti in ni nobenih težav.

rrr

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti