Kitajska kuhinja

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

31. okt 2005 20:03

Mene pa zanima v kaj povaljajo koščke ribe, ki jih potem ocvrejo - ni po dunajsko pa tudi po pariško ne! Se pa kar topi, ko jih ješ. lp, Vanja vanjatajnsek

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

31. okt 2005 20:20

To pa je eno posebno tekoče testo, poiščem recept pa ti ga pošljem. Mamamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. nov 2005 11:56

Našla sem. Ena varianta, uporabna predvsem za rakce in manjše koščke ribe, je priprava nekakšne marinade iz beljaka in koruzne moke. Beljak stepeš s koruzno moko in v taki penici pustiš koščke rakov ali rib, potem pa hitro ocvreš. Druga možnost je priprava tekočega testa: v moko vmešaš malo stepeno jajce, zgneteš in dodajaš toliko vode, da dobiš gosto tekoče testo. V to pomakaš koščke mesa ali ribe ali zelenjave in prav tako zelo hitro ocvreš. To sta osnovniizvedbi. Če je kaj tretjega, bo treba malo bolj temeljito pobrskat po kakšnih knjigah o kitajski kuhinji ali vprašat v restavraciji, kako to pripravljajo. Pozdrav, mamamia mamamia

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

2. nov 2005 13:26

Mamamia,še jaz se ti zahvaljujem za tole marinado. Je bila že nazaj debata na to temo, samo si potem šla na "bolniško". V bližnji prihodnosti sprobam in poročam. Gobica

vid  

član od: 2.9.2001

sporočila: 57

2. nov 2005 14:02

Na kulinarični Sloveniji je poleg članka Kuharska umetnost Kitajske tudi 60 receptov, med njimi zelo slavnih kitjskih jedi (npr. pekinška raca) kot tudi bolj navadnih jedi (npr. čop sui, jed kitajskih kulijev). 60 receptov ni ravno malo, le potruditi se je treba. Iščite besedo kitajsk (potem pridejo na dan tudi kitajski, kitajska itd.).

vid  

član od: 2.9.2001

sporočila: 57

2. nov 2005 14:06

Na kulinarični Sloveniji je poleg članka Kuharska umetnost Kitajske tudi 80 receptov, med njimi zelo slavnih kitajskih jedi (npr. pekinška raca) kot tudi bolj navadnih jed 80 receptov ni ravno malo, le potruditi se je treba. Iščite besedo kitajsk (potem pridejo na dan tudi kitajski, kitajska itd.).

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. nov 2005 14:20

Ja, vid, mislim, da gre za Kuharsko umetnost Azije (in ne Kitajske), avtorice Marinke Pečjak. Tisti, ki smo malo starejši, imamo to njeno knjigo kot nekakšno biblijo azijske kuhinje - odpirala nam je vrata do drugih jedi v času, ko v naši ljubi domovini še sojine omake nismo mogli kupiti, kaj šele kako bolj eksotično reč. Ampak po tej knjigi smo malo po kitajsko čarali že takrat, kasneje pa sem si nabavljala knjige o azijskih kuhinjah kjerkoli se je le dalo. Pa kamorkoli me je vodila pot, sem vlekla domov začimbe. Res se je treba potrudit, kot praviš, ampak vse vedno nimamo ravno veliko časa za iskanje po internetu. Zato pa smo na forumu, da si med seboj pomagamo. Danes nima časa ta, drugič ga ne bom imela jaz in tako v krogu. In zato obožujem Kulinarično Slovenijo...Mamamia mamamia

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

8. nov 2005 11:10

Sprašujem glede pečenega riža jajcem. V bazi sem sicer našla recept, vendar ni prišlo ven niti približno to, kar se pod tem imenom dobi v kitajski restavraciji. Če je kdo delal pečen riž z jajcem, bi prosila za kakšne konkretne nasvete! Da še povem, kaj je bilo narobe: jajce se je nadrobila na tako mikro koščke, da ga ni bilo nikjer več videti. V kitajski pa dobiš take večje koščke... Tudi nekam suho mi je bilo, ampak najbolj me zanima to z jajcem - kako imajo oni lahko tako lepe in večje krpice jajčka, meni je pa vse nekam izginilo...?? sara

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. nov 2005 12:17

Najprej: riž mora biti kuhan dan prej, ali pa vsaj popolnoma hladen, ko ga daš v vok. Glede jajca pa: jaz ga pečem v voku, potem ga z leseno kuhalnico med pečenjem raztrgam in shranim na toplem, v riž ga vrnem, ko je ta že skoraj gotov in potem samo še enkrat premešam. Obvezno doliješ sojino omako, raje svetlo kot temno, na koncu pa preliješ z nekaj kapljicami sezamovega olja. mamamia mamamia

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

10. nov 2005 7:47

Z družino gremo v soboto v kitajsko restavracijo,zanima me kaj vi radi,oziroma najrajši jeste?Bila sem že dostikrat v kitajski,zmeraj pa smo si izbrali meni za več oseb,tako da smo probali vsakega po malo, (od kislopekoče juhe,spomladanskega zavitka,sladkokislih ,pikantnih omak,svinine,govedine,ribe,race,pišcanca,do sladic)Problem nastane,ker možu ta hrana ne odgovarja preveč,otroka sta pa še dokaj majhna(osem in tri leta).Kaj priporočate ,da naj bi bilo najbolj podobno okusu našim jedem,problem je tu pa še, da ima tamala alergijo na jajca.Jaz pa to hrano naravnost obožujem,rada bi le poskusila kaj novega. Hvala in lep dan Teka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti