Vlaganje v slanico

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

12. apr 2005 12:07

Rimljanka, res hvala za dober nasvet. Takoj, ko preneha deževat grem "na pašo". Ravno še imam nekaj starega kisa za vlaganje i ga je treba porabiti. LP riba-ribica

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

12. apr 2005 12:09

Hvala za dober nasvet! Letos pa bo popkov še jeseni dovolj! LP, Stanka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

12. apr 2005 19:08

Riba-ribica in stanka - sporočita vajine uspehe in izkušnje, me prav zanima, kako bosta zadovoljni. Pa veliko uspeha obema, zdaj že nekaj ur ne dežuje več. Jaz sem si v nedeljo doma na Štajerskem v dežju nabrala tedensko zalogo (pa še za kolegico) regrata. Zdaj ga jem vsak dan vsaj enkrat, popke pa spravljam v vloženo varianto. Priporočam bolj malo kisel kis, no ja, razredčen. Potem so popki uporabni tudi tam, kjer kisli niso najbolj zaželeni. Npr. v kaki omaki s tunino. Brez bolečin v križu, pa lwep pozdrav obema in ostalim seveda tudi. rimljanka

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

25. apr 2005 19:07

zelenjava na naraven način -npr.korenček,stročji fižol ,rdeča pesa,............... 1 kg zelenjave ,približno 11/2 l vode 3 žlice grobe morske soli , lahko dišavnice -npr.za stročji fižol šetraj ,česen ............. v vodi z dodatkom soli in dišavnic skuhamo zelenjavo al dente, in jo takoj damo v hladno vodo z dodatkom ledu -da ohrani naravno barvo- ,vodo v kateri se je kuhala zelenjava ne zlijemo stran ,po nekaj minutah zelenjavo zložimo v steklenice in gor nalijemo ohlajeno in precejeno vodo v kateri se je kuhala zelenjava ,hermetično zapremo in vsako steklenico ovijemo v krpo in zložimo v veliki lonec ,nalijemo gor vodo ,ki mora biti vsaj 5 cm nad steklenicami,inaj počasi vre 1 uro , če voda izhlapi jo še dolijte ,steklenice naj se 12 ur hladijo v isti vodi ,potem jih pospravite pač tja kje vas bodo brez skrbi čakale do uporabe .Saj veste čistoča steklenic prav tako tudi pokrovov mora biti brezhibna -in pokrovi doro zaprti . lp Marta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti