Post

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

12. maj 2006 14:00

Maza, lahko vprašam za postopek z grenko soljo. Bi bila vesela informacij, lahko mi pišeš na ZS. Lp, lidka

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

12. maj 2006 20:23

Lep pozdrav tudi Mazi! Torej nas je že kar nekaj, ki smo si lepe majske dni izbrali za čiščenje in pomladitev . Odgovoril bi na tvoje vprašanje. Čez dan spijem liter ali več raznih sokov, ki niso najbolj profesionalno sočeni, agrume sočim kar ročno. Tako dobivam nekaj vlaknin, ki so gradivo "za nadaljnjo obdelavo". Tega je sicer zelo zelo malo in blato zelo tekoče, a vendar. Donat poskrbi za ostalo. Priznavam, da mi je klistriranje odveč in takoj, ko lahko malo "zabušavam", to tudi storim, tako da proti koncu daljšega posta klistiranje opravljam le vsak tretji dan ali ob slabem počutju. Po drugi strani si pa mislim, da vsakodnevno izpiranje črevesja z vodo cel mesec ni naravno. Nekateri imajo po daljšem postu težave, da ponovno zaženejo črevesje v pogon. Sam teh težav nimam in tudi zato nisem tako zelo skrben pri oddvajanju vsakega vlakenca iz soka ali juhe. No, pa smo tam! Namesto da bi na kulinariki debatirali o tem, kaj gre noter, debatiramo o tem, kaj gre ven :) Župci bi priporočil še knjigo Sveži zelenjavni in sadni sokovi (Dr. Walker), upam, da sem prav napisal, ker je ta hip nimam pri sebi. V njej avtor priporoča, katera kombinacija sokov blagodejno vpliva na posamezen organ in za kakšno vrsto bolezni je primerna. Ravno včeraj sem jo prebiral in ugotovil, da je največkrat omenjena kombinacija korenčka in špinače. Prijazen vikend vam želim! Boris booris

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

12. maj 2006 22:41

booris je napisal/a:
... Po drugi strani si pa mislim, da vsakodnevno izpiranje črevesja z vodo cel mesec ni naravno. ...
Le od kod izhaja ideja, da je po 1x klistiranju ali pitju Donata še kaj prilepljeno na stene debelega črevesja?? Če je postenje sploh smiselno, je prav gotovo bolj naravno čiščenje z Donatom (seveda le, če srce, krvni obtok in ledvice normalno delujejo). Donat vzpodbuja naravno peristaltiko in pripomore tudi k izpiranju strupov, ki se preko žolča v tem času lahko izločajo v zgornji del tankega črevesja - do tam pa klistir gotovo ne seže JasnaV

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

14. maj 2006 9:52

Uh, sem kar vesela, da je ta forum še aktiven. Tole knjigo o sokovih (Booris, hvala) si vsekakor preberem. Danes je moj tretji dan. Počutim se odlično, lačna nisem, samo po kolinariki pa res ne smem več brskat, ker slikice res odpirajo apetit. Prva dva dni sem imela popoldan krizo. Ogromno sem spala, v petek takoj po službi spanje, zvečer pa na sprehod. Včeraj aktivnost dopoldan, popoldan spanje. Nespečnosti vsekakor še ni, kot opozarjajo knjige. Držim se sokov in juhe 3xdnevno. Ker obožujem pomaranče in limone, pijem kombinacijo le teh in malo korenčka z jabolkom. Spijem pa vse skupaj 4 do 5 l tekočine brez problema, ker sem ves čas žejna. Ja,še rezulati: počutje odlično (bomo videli, kaj reče popoldan), minus 2 kg v dveh dneh. Vedno sem imela nizek krvni pritisk in malo pazim pri vstajanju, vendar težav glede tega sploh ni. lp, župca

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. maj 2006 8:55

Firbec sprašuje, kako je pa z jemanjem zdravil med postom? Loni Makaroni

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

15. maj 2006 15:13

Le od kod izhaja ideja, da je po 1x klistiranju ali pitju Donata še kaj prilepljeno na stene debelega črevesja?? Če je postenje sploh smiselno, je prav gotovo bolj naravno čiščenje z Donatom (seveda le, če srce, krvni obtok in ledvice normalno delujejo). Donat vzpodbuja naravno peristaltiko in pripomore tudi k izpiranju strupov, ki se preko žolča v tem času lahko izločajo v zgornji del tankega črevesja - do tam pa klistir gotovo ne seže JasnaV Jasna, meni hektolitri Donata ne pomagajo... Že tako sem zelo zaprta, med nosečnostjo pa je bilo prav obupno. Pa sem pila Donat, jedla fige, slive, lan, laneno sluz pa še kaj bi se našlo. Nič ni pomagalo. Liter Donata pred spanjem, nič. Liter zjutraj. Nič. In tako v nedogled... Trenutno mi zelo pomaga kefir. To je edina stvar, na katero sedaj prisegam in se ji ne odrečem! Razen med postom, ampak to je druga zadeva... Po moje ima vsak od nas drugačno prebavo, presnovo in drugačen odziv telesa na določeno stvar. Pri mojem testu Donat ne deluje...

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

15. maj 2006 18:56

lidka je napisal/a:
Le od kod izhaja ideja, da je po 1x klistiranju ali pitju Donata še kaj prilepljeno na stene debelega črevesja?? Če je postenje sploh smiselno, je prav gotovo bolj naravno čiščenje z Donatom (seveda le, če srce, krvni obtok in ledvice normalno delujejo). Donat vzpodbuja naravno peristaltiko in pripomore tudi k izpiranju strupov, ki se preko žolča v tem času lahko izločajo v zgornji del tankega črevesja - do tam pa klistir gotovo ne seže JasnaV Jasna, meni hektolitri Donata ne pomagajo... Že tako sem zelo zaprta, med nosečnostjo pa je bilo prav obupno. Pa sem pila Donat, jedla fige, slive, lan, laneno sluz pa še kaj bi se našlo. Nič ni pomagalo. Liter Donata pred spanjem, nič. Liter zjutraj. Nič. In tako v nedogled... Trenutno mi zelo pomaga kefir. To je edina stvar, na katero sedaj prisegam in se ji ne odrečem! Razen med postom, ampak to je druga zadeva... Po moje ima vsak od nas drugačno prebavo, presnovo in drugačen odziv telesa na določeno stvar. Pri mojem testu Donat ne deluje... lidka, spij 2-3 dl mleka iz hladilnika. Ampak v nedeljo, ko boš doma! Deluje takoj in radikalno.
nola

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

17. maj 2006 7:28

Da se na hitro javim: za menoj je 5 dni posta, počutje super odlično, minus 3 kg, lakote sploh ni. Je pa žeja - non stop. Še danes, potem pa postopen odklop. Loni, odvisno od vrste tablet. Po knjigi Post ob sokovih se priporoča, da se preneha z jemanjem zdravil. Če pa določena zdravila jemljete dalj časa in se je v telesu razvila določena odvisnost, je potrebno z zdravili postopno prenehati, vendar pod nadzorstvom zdravnika. Pri boleznih kot so diabetes, srčna obolenja, artritis in drugih, običajno dozo počasi zmanjšujemo. Vsekakor priporočam, da se posvetujete s svojim zdravnikom (ali biološko usmerjenim, kot svetuje avtor knjige). lep dan še naprej, župca

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

17. maj 2006 7:36

Nola, a misliš, da nikoli ne pijem mleka iz hladilnika?

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

17. maj 2006 8:03

Po pravici povedano ne razmišljam o tem kaj piješ - bodisi iz hladilnika ali drugih virov. Ker si tožila zaradi zaprtja, sem ti svetovala tisto, kar po mojih izkušnjah pomaga. nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti