Začimbe

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

29. mar 2005 19:25

Mamamia, kje v Mariboru je trgovina Sonce? Poznam Ajdo na Glavnem trgu, tam sem kupila pirino moko. riba-ribica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

29. mar 2005 19:42

Veri: triplat in grško seno sta sinonima/sopomenki. Agronomski viri enačijo sabljasti triplat in grško seno (Trigonella foenum-graecum), ki v SLO ni avtohton, se pa goji, ker je metuljnica in torej dobra paša in še izboljša tla, ker jih bogati z dušikom. Gradivo za atlas Flore Slovenije (botanični vir) pa navaja vrsto Trigonella gladiata (sabljasti triplat), kot edino vrsto iz rodu Trigonella, torej triplat, ki raste v naravi v Slopveniji, ap še ta na enem samem nahajališču nekje v zaledju Slovenske Istre. Torej - tudi, če bi rastlino prepoznali, bi bilo neodgovorno, da bi jo nabrali. Kaj več literature pa zdajle nimam pri roki. Lahko pa dopolnim, če bo želja. Morda bi se seme dalo dobiti na Oddelku za agronomijo, Jamnikarjeva 101, Ljubljana, morda na: Katedra za pridelovanje krme in pašništvo, Jamnikarjeva 101, 1000 Ljubljana, tel: 01 423 11 61, fax: 01 423 10 88 ali pa bodo vsaj znali kaj svetovati. Se priporočam(o) za informacije. rimljanka

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

29. mar 2005 19:54

Triplat imajo navadno tam, kjer prodajajo semena za kalčke. Jaz sem ga dobila pri Kurbusu-proti Murski.. lp juhica

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

29. mar 2005 21:21

Men sta zakon marajon za mesne jedi in cimet za sladke jedi,uporabljam pa seveda še veliko ostalih zelišč.Lovorov list,rožmarin,česen,peteršilj,drobnjak,timijan,šetraj....... Uh,kar velik. Malo manj pa so mi znana bolj eksotična zelišča,najbolj curry in kajenski poper. Marjetka cvetka Sporočilo je spremenil(a) Marjetka cvetka dne 29. mar 2005 21:21:32

nicol  

član od: 8.11.2004

sporočila: 120

30. mar 2005 8:43

ribica trgovina Sonce je v Vetrinjski ulici zraven bivšega Merkurja sedajšnji H&M lep pozdravček nicol

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

30. mar 2005 10:43

rimljanka, hvala! O tem, da grško seno raste tudi pri nas sem prebrala v eni enciklopediji zelišč, kjer pa ni pisalo, da je tako redka - seveda nimam nobenega namena trgati ogroženih rastlin, si lahko brez skrbi! (To bi bilo tudi proti moji profesionalni etiki:). Bi pa rada dobila seme na kak za naravo neškodljiv način, seveda. Bom vprašala v trgovinah z zdravo hrano. Če je to isto kot sabljasti triplat, bom ubila dve muhi na en mah:) Baje so ga nekoč imeli v krišna centru, ampak nimam pojma, kje je to, knjiga, kjer sem to našla je namreč že stara... Baje nekje v Šiški, Železnikova ali nekaj takega - ali kdo ve? In če kdo ima semena teh eksotičnih rastlin, kje jih je dobil? Veri

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

30. mar 2005 11:17

Žibertova ulica. Alenka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

30. mar 2005 11:51

Riba Ribica, odgovorila je že Nicol .- Sonce je v Vetrinjski ulici, od nekdanjega Merkurja, kjer je zdaj na vogalu nekdanje blagovnice cvetličarna, na isti strani ceste v smeri proti Glavnemu trgu. Imajo notri res dobro izbiro začimb in dodatkov za eksotično kuhinjo. Pozdrav, mamamia Recept za doma zmešan curry pa pošljem jutri, včeraj sem bila bolj malo doma, pa še zvečer sem imela veliko dela in sem na recept pozabila. Se opravičujem in posupam s pepeplom, ampak bo že. mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

30. mar 2005 15:37

alenka, hvala! a lahko še malo napišeš, kje je to (kaj je blizu), saj bom že nekak našla v vsakem primeru, ampak če se ti da, bi mi pa olajšala iskanje:) Veri

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

30. mar 2005 16:10

Veri, a bi mi prosim lahko napisala točen potek, kako delaš kavo s kardamomom in cimetom (ter mislim da si napisala še klinčke) ? Proooosim :) A pol jo piješ z mlekom, spenjenim mlekom, smetano...ali kako? LP Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti