Začimbe

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

22. mar 2005 7:12

Jaz pa obožujem cimet...predvsem v sladkih pregrehah, vendar tudi pri določenih slanih jedeh prav paše....drugače pa česen, origano. ANJA

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. mar 2005 7:32

Jaz pa mislim, da bi morala našteti kar ves travnik, usekana sem dobesedno na vse... Loni Makaroni

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

22. mar 2005 7:37

potem mi povejte kje uporabljate žajbelj, timijan, rožmarin? Pri teh začimbah sem bosa. Vseeno pa bi jih rada uporabljala. Hvala. LP Migla

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

22. mar 2005 7:42

cimet. nageljnove žbice. kardamom. origano. poper. česen. sara

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

22. mar 2005 7:50

Rožmarin vem da paše na pečenega piščanca in na pečen krompir, za timijan in žajbelj pa tudi jaz ne bi vedla, kje ju ponucati! Tjas

rene  

član od: 6.11.2001

sporočila: 99

22. mar 2005 8:06

žajbelj vedno pri svinjski pečenki, dam ga pa listič ali dva tudi v govejo juho. Meni paše tam kjer je bolj mastno meso.Rožmarin ko pečem piščanca, na mlad ali star pečen krompir, v paradižnikovo omako za testenine, ribe, bel sir z olivnim oljem in olivami...

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

22. mar 2005 9:06

češnjak i peršin obavezno svaki dan, vlasac i ružmarin Lidija...

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. mar 2005 9:11

Obožujem začimbe (to itak že vsi vejo:), moje naj pa so: ta zelene (origano, bazilika, majaron, timijan, rožmarin,žejbelj, tudi šetraj in luštrek sta včasih fajn...) in seveda moja omiljena sladka paprika, pa piment,muškatni orešek, cimet, koriander,... strašno rada imam v sladicah kardamom,... Vse imam zelo rada, mogoče bi se odločila za origano in sladko papriko, ker najbolj povsod pašeta;) Pa piment, ki ni po krivici dobil imena allspice:) Najmanj uporabljam tiste najbolj klasične: so, poper, česen in čebulo, pa luštrek in koriandrove liste, ker imajo precej okusa in hitro preglasijo. Drobnjak imam sicer rada, ampak precej rajši svežega in ga tudi bolj malo uporabljam. Aja, žajbelj in timijan se super podata k testeninam, lahko samo sveža zelišča ocvra v maslu ali olivnem olju kot zabela ali pa meni ljubše v paradižnikovi omaki ali pa začiniš s tem skutni ali sirov nadev za raviole, lahko daš tudi v samo testo za testenine - skratka: bella italia! Tudi na pizzo gre - v majhnih količinah, kar se žajblja tiče, pa za začetek daj samo na en konec, ker vam mogoče ne bo všeč - žajbelj ima precej izrazit okus in se ga je treba navadit. Sicer se lepo poda k mesu, ampak o tem bojo drugi bolj pametni, ker sama bolj malo pečem zrezke, čeprav tudi sem in tja in tja to dvoje paše. Sicer je timijan bolj prilagodljiv kot žajbelj - tega lahko uturiš povsod, pri žajblju je pa treba malo bolj pazit - predvsem, da ne ubije vseh ostalih začimb. Sicer pa po mojih izkušnjah: v zelenjavne jedi lahko dodaš vsa zelena zelišča oz. začimbe (sem ti gor napisala, kaj smatram pod to, pa še kaj bi se našlo) v dokaj poljubni kombinaciji, samo na količine pazi, ker so ena močnejša kot druga. Veri Sporočilo je spremenil(a) Veri dne 22. mar 2005 09:39:24

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

22. mar 2005 9:39

Timijan ima rad gobe, pa vse temne omake, npr. goveji zrezki v omaki, sicer pa se sklada skoraj z vsemi dišavnicami tako, da je njegova uporaba zelo široka. Julya

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

22. mar 2005 13:19

Veri, a maš kakšen dober recept za sladico s kardamomom? jaz ga imam doma manjšo vrečko in bi ga rada nekje porabila - v kakašni dobri sladici naprimer :) LP Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti