Testenine brez glutena

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

tema odprta - 28. feb 2005 10:29 | ogledi: 15.840 | odgovori: 25

Danes sem probala narediti za našo deklico testenine (metuljčke) iz sojine in Mix B Schar moke ter dodala 4 jajčka. Vse sem dala v kruhomat na gnetenje. Testo je sicer zgnetlo, toda ne gre valjati. Če je katera že probala kaj takega narediti, bi prosila za nasvet! Hvala! Galja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

28. feb 2005 14:15

Pregneti še na roke in daj teso počivat pred valjanjem! Iz shar moke nisem še nič delala, vem pa, da je Reca rekla, da kruhomat ni preveč fajn za vlečeno testo in testo za rezance je nekaj podobnega, samo z več jajci. Vem, da moraš testo za rezance, ki ga gneteš v multipraktiku, recimo, potem še sama dobro pregnesti na roke in pustit počivat. In to kakršno koli testo za rezance, tudi če je iz bele moke, se bo drobilo, če ga ne boš prej pregnetla in pustila počivat vsaj pol ure, zavitega v folijo, da se ne izsuši! Počiva naj kar na sobni temperaturi in vsaj pol ure. (meni se navadno mudi in počiva okoli 10 min., ampak ga pa zato bolj pregnetem, da začne delovat gluten - v tovjem primeru pa kaka druga beljakovina.) Mogoče daj notri več beljaka, ki ima beljakovine in dobro veže testo, če pa še ne bo šlo, se pa spet oglasi, ok? pa sporoči, če je ratalo! Veri

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

28. feb 2005 20:00

Veri, zadeva je zgledala kot plastelin, sem potem nekako uspela razvaljat in se je trgalo in trgalo, potem sem pa dala sušit, pa se ni hotelo sušit, pa sem naredila kar trgance, ji v slanem kropu skuhala, ohladila in dala v skrinjo! Bom videla, kaj bo rekla deklica, ko jih bo probala! Ko so se kuhali, ni ravno dišalo, ali pa jaz tega vonja ne prenesem! Bom poročala, ko bo jedla! Galja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

1. mar 2005 10:01

Pa si pregnetla še na roke? Mogoče bi ob tem gnetenju z rokami dodala še malo moke, da ne bi bilo več tako mokro (konsistenca plastelina); tudi sušili bi se hitreje... A si pustila testo še malo počivat? Veri

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

16. jan 2013 12:02

Mene pa zanima, kako in ali , če se da narediti, krompirjeve svaljke ali knedelne z brezglutensko moko, ali kako drugače brez moke.

 

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

16. jan 2013 14:24

mizarka, z ajdovo moko so mi lepo uspeli.

tulka

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

16. jan 2013 14:40

Oj, testenine se lepo delajo iz poljubih mok s pomočjo ksantana. Jaz običajno kombiniram kvinojino, riževo in proseno moko, lepo se razvaljajo na debelino 4 ali 3 na strojčku, potem pa razrežejo na rezance ali pa pustijo kot plošče za lazanjo. Laz jih pokuham za nekaj minut pred sestavljanjem lazanje.

 

Cmoke in njoke delam v kombinaciji skuta, moka, jajce, ker so sinu taki bolj všeč, kot krompirjevi. Tudi kombiniram moke, tu dodam včasih še amarantovo moko. Če te zanima, lahko napišem kasneje še recept.

 

Za peciva uporabljam največ proseno moko ali pa v komb. s kvinojino in riževo + ksantan.

 

lp

robida

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

16. jan 2013 17:42

Na kulinariki imaš recept za torteline, po tistem receptu nastanejo skoraj vse oblike testenin. Sploh pa zakaj bi svoje delala, če pa ima spar spet 20% vrnitve na kartico ko kupuješ spar free from testenine...

Monika7

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

17. jan 2013 11:10

Hvala vsem za  pomoč. Zadnje dni non-stop visim na računalniku in iščem vse kar se tiče  ; brez glutena;, ter službo in dodatna izobraževanja. Po desetih letih hudih težav s prebavo in razen rane na dvanajsterniku niso ničesar našli , so pa rekli , da imam sindrom razdraženega črevesja, s čimer se pa nekako nisem strinjala. Pod drobnogled sem vzela vse kar zaužijem in nekako odkrila, da vse kar je povezano z moko mi povzroča težave. Poleg je še nekaj drugege pa ne znam izločiti ali je to mleko , sumim tudi sladkor. Upam, da me bodo pri ponovnem pregledu dali na testiranje, da bom vedela pri čem sem.

Hvala še enkrat in lep pozdrav

 

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

17. jan 2013 13:30

Ja mizarka velikokrat je pri celiakiji odkriti v odrasli dobi problem intoleranca na laktozo. Mene je hvala Bogu obšla jih poznam pa kar nekaj, ki niso imeli te sreča,  a pravijo, da v glavnem  izgine, ko se organizem prečisti in začne normalno presnavljati. Glede samih testenin ti ne znam svetovati, ker jih še nisem delala, sem pa enkrat delala tako testo, in sem ga uporabila za lazanjo, je super uspelo, tako, da bi verjetno tudi testenine. Če želiš bom poiskala recept in ti ga napišem. Čim manj težav pri navajanju na nov stil življenja. Se sliši veliko bolj imenitno in moderno, a ne?

patka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti