Stevia- kje kupiti?

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

29. maj 2011 16:30

Rancidka, mene tudi zanima kako lahko s tako gotovostjo trdiš, da izdelki Biostevie ne vsebujejo prave stevije?

Saj ne pravim, da ni res vendar bi rada vedela kje si to izvedela? Od kje pa ti dobiš "pravo stevio" in kako ti tam dokažejo njeno pristnost?

Vesnuska

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

29. maj 2011 20:41

ona je verjetno mislila to, da imajo nekateri izdelki dodana nekatera sladila, vendar so na tej strani tudi izdelki s čisto stevio, kot sem nalepil link

masters

rancidka  

član od: 27.6.2008

sporočila: 29

30. maj 2011 13:13

Mislila sem tudi ta izdelek. Prvi znak, da ni kakovostna stevia je že to, da navajajo procent glycosida namesto procenta steviosida (kateri je res pomemben) S tem prikrivajo pravi odstotek čiste stevie oziroma steviosida..

Najlažji način da določimo kakovost je barva prahu in predvsem njen okus. (bolj, ko ima grenak priokus, slabše kakovosti je)

Že to, da ne navajajo prave količine steviosida je znak, da je to marketinški nateg - samo zaslužkarji, ki zavajajo kupce, kajti večina komercialnih izdelkov stevie je nizke kakovosti. (odvisno je tudi od kakovosti rastline, način pridelave,...)

Sicer še nisem poskusila njihovih izdelkov, vendar me je že to, kar navajajo odvrnilo od nakupa.

To je pač le moje skromno mnenje. :)

Sporočilo je spremenil(a) rancidka dne 30. 2011 13:24

majacebelica  

član od: 11.2.2010

sporočila: 207

30. maj 2011 13:24

rancidka: kje jo pa ti kupuješ?

majacebelica

rancidka  

član od: 27.6.2008

sporočila: 29

30. maj 2011 13:29

Naročam jo direktno od tam, kjer jo pridelujejo, zato jo lahko naročim samo večje količine - v kilogramih. Tako vmes ni nobenih "potnikov", ki bi ji dodajali razne aditive in tudi s tem slabšali njeno kakovost. Veliko je takšnih in drugačnih dejavnikov, ki tudi vplivajo na njeno kakovost.

Stevia slabše kakovosti je tudi manj slajša, zato je tudi večja poraba; večji strošek.

http://bigfatcook.com

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. maj 2011 20:51

Manj slajša ne more biti, pravi naša slovnica.

Pa vsaka dodana snov še ni aditiv. Sploh pa meni tole nagovarjanje diši po......


rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 30. 2011 20:52

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

30. maj 2011 21:30

Ah, sladka stevia. Pred leti sem si kupila sadiko, nekaj časa sva vztrajali, celo zacvetela je, čez nekaj let mi je pa prešla - žal nimam zelene roke. Njeni listi so čisto zares zelo sladki, po pravici povedano je mene tista sladkoba malo spominjala na kakšen saharin.

Mislim, da se jo danes dobi v vsaki trgovini s sadikami, vsak si jo lahko vzgaja v lončku pa poskusi če mu je všeč.

Ne vem, zakaj bi jo kupovali na kile, meni se je vmes zgodilo to, da imam sladkorno, ker nisem sladkosnedna, stevie ne pogrešam, sladkor pa le kot sredstvo za konserviranje.

Pa poskusite s to stevijo, vsak si jo lahko, tako kot majaron , nasadi na balkonu. Ampak enega hudega veselja z njo pa ne bo. Vem, da je v skoraj vsaki kupljeni hrani dosti sladkorja in soli, predpostavljam, da samo zaradi konzerviranja. Kolikor sem razumela, stevija ne bo ohranila marmelade.

 

nola

rancidka  

član od: 27.6.2008

sporočila: 29

30. maj 2011 22:22

rimljanka je napisal/a:

Manj slajša ne more biti, pravi naša slovnica.

Pa vsaka dodana snov še ni aditiv. Sploh pa meni tole nagovarjanje diši po......


rimljanka



Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 30. 2011 20:52

 

 

Kakorkoli, samo povem kar si mislim.:)

Kvaliten ekstrakt stevie je težko dobiti. Marsikdo, ki je bodisi diabetik, ali na kakšni dieti, si kdaj zaželi kaj sladkega - brez umetnega priokusa, a ne? :)

Stevia kot rastlina je tudi sama po sebi kar v redu. Listi se lahko posušijo in prav tako služijo kot sladilo, ampak imajo "zelen priokus" - pač po listih.

http://bigfatcook.com

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

31. maj 2011 9:30

Jaz sem kupila stevio nemškega proizvajalca Gesund & Lebenv  v eni od trgovin z zdravo prehrano. Zaupala sem prodajalki, da je to 100 % ekstrakt. Doma pa berem kaj piše na etiketi: tekoči ekstrakt stevie (Stevia rebaudiana Bertni), rastlinski glicerin, citronska kislina, kalijev sorbat, surovina za izdelavo zobne in kožne kozmetike.

Poleg teh dodatkov, za katere ne vem zakaj so dodani, ta stevia stoprocentno ni 100 % ekstrakt oziroma 300 x slajša od sladkorja, ker se ena kapljica komaj kaj čuti v eni malo večji skodelici kave.

Tako da ima rancidka verjetno kar prav. Masters ogledovala sem si tudi izdelke na tvoji povezavi, vendar se zaradi poštnine potem nisem odločila za nakup. Mogoče bi naredila bolj prav, da bi se.

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

1. jun 2011 16:50

Včeraj so mi dostavili sirup stevie na katerem piše, da je 100% ekstrakt stevie, 300x slajši od sladkorja, najvišje kakovosti v Evropi...

Naročila sem ga v spletni trgovini Biostevie. 

Takoj ko sem ga dobila sem preizkusila ali navedbe držijo. 1 kapljica bi morala biti enakovredna 7.5g sladkorja. V isto količino vode sem dala v eno posodico kapljico stevie, v drugo pa 7.5g sladkorja. Rezultat je bil porazen. Tekočini niti slučajno nista bili enako sladki. Nato sem dodala še enih 5 kapljic stevije vendar bi sladkost težko ocenila ker je bil okus nenormalno ogaben...

Zadeva se mi ne zdi primerna za sladkanje, mogoče jo bom kaj uporabljala v druge namene( celjenje ran...), ki jih proizvajalec tudi navaja. 

Skratka, daleč najbolj neumno zapravljenih 15 evrov...

Vesnuska

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti