Vložena koruza

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

tema odprta - 20. feb 2005 18:54 | ogledi: 4.079 | odgovori: 3

Moj sin obožuje koruzo iz konzerve in bi jo jedel vsak dan! Kako mu jo naj pripravim (da se vedno ne ponavljam), ker k vsaki jedi pač ne paše "koruza", drugi pa je nimamo preveč radi! Hvala za nasvete! Galja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. feb 2005 10:15

Poskusi koruzo s curryjem. Na olivnem olju, na rahlem ognju, dobro segreješ koruzo, dodaš žličko vegete, če je ne uporabljaš pa pač malo soli. Če sin ni več otrok, lahko podliješ z žlico ali dvema vina, potem pa potresi koruzo s praškom curry. Dobro premešaj in jed je pripravljena. Če pa jo bo sin jedel hladno, potem v še mlačno koruzo vmešaj malo kisle smetane. Tako pripravljena koruza je lahko tudi priloga k mesu na žaru ali pa jo jemo kar tako, kot del hladnega bifeja na primer. Lahko pa iz koruze narediš tudi zelo dobro cvrtje. Če te zanima recept mi sporoči, ne vem ga na pamet, smo ga pa že delali in je dober. Z zmiksanimi koruznimi zrni se meša neka zelenjava in potem se to cvre, tako nekako gre. Pozdrav, Mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. feb 2005 10:28

Mamamia, jaz bi se za tele zelenjavno-koruzne ocvrtke priporočila, ker vem, da so tvoji crecepti super in tudi midva obožujeva koruzo (nama paše skoraj kamorkoli:). Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. feb 2005 12:05

Veri, tudi ti dobiš jutri, ne upam pisat na pamet, da ne bi bilo kaj narobe. Je pa to res super stvar. Zdaj vam bom veliko pošiljala in za nič prosila, ker sva šla oba z možem na dieto. Papava zeljno juho in danes za začetek sadje, jutri zelenjavo itd, saj je tak ukrep nujen, ker se bova malu kotalila in ne več hodila... Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti