novosti na kulslo - nove voščilnice

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4877

19. nov 2006 13:45

Res je to čudno. Ker včeraj je bila res ena napaka samo sem jo odpravil. Danes sem poskusil na vse mogoče brskalnike in oddal vse slike brez napak in to iz 5 računalnikov. Da se vam ni kaj "zakeširalo" kot rečemo. Ko boš na strani pošiljanja slik ali lahko prosim osveži daš parkrat v brskalniku, da bo odprlo najnovejšo stran, če ti staro morda odpira iz trdega diska namesto iz interneta. Morda lahko isto slikico kot si jo poslala poskusiš še enkrat danes poslati, da vidim ali bo tako delalo? Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

19. nov 2006 17:11

Sem probala, pa ne deluje! Ponovila se je prejšnja zgodba. Ko sem kliknila oddaj novo sliko, mi je v okvirčku napisalo: Microsoft VisualC++RuntimeLibrary Runtime error Program:C:ProgramFilesInternetExploreriexplore.exe naprej pa nisem utegnila prepisati, ker me je ven vrglo. Prav dol z interneta. To je bilo moje prvo pošiljanje slike na Kulinariko, lahko da jaz ne znam... Ampak kolikor sem razbrala iz zapisa, bi naj bilo nekaj z IE? Ne sekiraj se, Jernej. Jutri mora itak moj računalničar prit k meni, pa bo pogledal... jasna

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

19. nov 2006 17:13

Ja, glej ga šmenta, pod Moje slike jo pa najdem... Tokrat že drugič... Se pravi, da jo pošljem, samo preden bi mi uspel potrditi, me vrže ven. jasna

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4877

19. nov 2006 17:33

Ja Jasna, te bom prosil da boš poskusila, ampak ne takoj zdaj. Sem le našel računalnik, kjer se dogaja ENAKO, torej tudi ne deluje... Zgleda da prihaja levi meni (ki je bogat s kodo) v nekaterih internet explorerjih v konflikt s kodo pošiljanja slik (ki je tudi zelo kompleksna)... Programska hiša na kateri sloni koda za levi meni seveda ni ista kot programska hiša, od katere smo kupili modul za pošiljanje slik, tako da... moram zdaj iskati neko rešitev, ali na tej strani odstraniti meni (kar ne bi bilo ravno elegantno), ali kaj... Ampak sicer je pa napaka v Internet explorerju, ker tako ne bi smelo "uničiti" brskalnik, tudi opis kode ki jo javi pove da gre za hrošča v IE. AMpak Jernej mora tega hrošča obiti, ker ne morem pričakovati da obiskovalci ne bi več uporabljali IE 6 ki je najbolj pogost brskalnik... Če bićše enkrat šel v preteklost bi se gotovo ukvarjal s tiskom, ne s spletnimi stranmi. Tam narediš in načelno (če ravno ni kake nezdružljivosti z barvami) dobiš na papirjui to, kar si zdizajniral... TUle na internetu je pa vse eno kvačkanje in štrikanje za različne brskalnike in če na enem dela, na drugem ne, na koncu je pa koda 3x daljša kot bi morala biti zaradi napak v brskalnikih. Za novo kulinariko sem porabil po mojem vsaj 2x več časa da sem iskal ovinke ker brskalniki niso prav prikazovali, aktivnega dela na novosti je bilo po mojem le tretjina časa, ostalo je bilo le odpravljanje napak avtorjev brskalnikov. Skratka, zdaj lahko napako ponovim in delam na odpravljanju. Sporočim tule v to temo, ko bom uspel Jernej Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

19. nov 2006 19:34

Jernej, mogoče bi ti bilo pa dolgčas, če bi tiskal. Je že v redu to, kar delaš! jasna

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4877

19. nov 2006 20:01

Jah... kar glava me boli, če nisem 300 x poskusil... mislim... ni delalo zaradi komentarja v kodi (in komentarje mora brskalnik spustiti). Ampak ne, IE 6 očitno krešira ko pride na tej strani do navadnega komentarja... bahhhhh... No Jasna in Dušanka, a lahko probata poslati, upam, da zdaj tudi vama deluje ;-) Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4877

19. nov 2006 20:16

Aleluja, najboljša novica danes. Dušanki deluje... Če še tebi deluje Jasna1 potem je zadeva rešena Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

19. nov 2006 22:03

Aleluja, še ena najboljša novica, Jernej! Lahko noč! jasna

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

21. nov 2006 20:18

Pozdravljen Bojan! Poslala sem slike z resolucijo 640x480 ID slike 1961,1962. Danes pa sem poslala po starem se pravi 1280x1024. Sama sem opazila, da če ti pošljem slikico z manjšo resolucijo mi ne moreš odmaknitikarkoli ne spada zraven slike recepta. Bojan, poslala sem ti dve sliki, ker nisem se mogla odločiti katera je lepša , tole odločitev prepuščam tebi. Hvala, pa lep pozdrav. Anamarija

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

21. nov 2006 20:34

anamarija1 je napisal/a:
Pozdravljen Bojan! Poslala sem slike z resolucijo 640x480 ID slike 1961,1962. Danes pa sem poslala po starem se pravi 1280x1024. Sama sem opazila, da če ti pošljem slikico z manjšo resolucijo mi ne moreš odmaknitikarkoli ne spada zraven slike recepta. Bojan,
Anamarija, seveda, tako je. Bolje, da kar večje pošiljaš! Bojan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti