Kje bi lahko dobil kefir gobico?

soncica88  

član od: 6.3.2012

sporočila: 1

6. mar 2012 16:41

Jaz bi tudi mela to gobico :) Pred časom smo jo sicer že imeli doma, ampak je zamrla :) Sedaj sem pa začela posegati po bolj domačih proizvodih in bi si tudi kefir rada delala doma; verjetno je tudi učinkovitejši kot pa kupljen.

Ja, drugače pa bi lahko prevzela gobico v Lj ali v okolici Nm ;)

 

Hvala

 

soncica88

Ajmani  

član od: 13.3.2012

sporočila: 2

13. mar 2012 22:21

Punce zdravo,

sem bolj sveža tule. Tudi jaz iščem kefir gobico, ker menda pri mleku uniči mlečne beljakovine. Je moj sinko preobčutljiv na njih a bi njegovo prehrano vseeno rada popestrila še s čim. Kaj veste o tem morda? Če ima katera te gobice kaj odveč bi jo tudi jaz z veseljem imela. Hvala :)

 

Ajmani

Ajmani

pinch  

član od: 18.2.2009

sporočila: 89

13. mar 2012 22:49

Osnovne spremembe, ki jih v mleku sproži živa kefirjeva kultura oziroma kefirno zrno, so razgradnja mlečnega sladkorja (laktoze) do mlečne kisline, razgradnja beljakovin do njihovih osnovnih sestavnih enot aminokislin
in razgradnja mlečne maščobe do prostih maščobnih kislin. Posledica teh sprememb sta boljša prebavljivost in višja prehranska vrednost kefirja v primerjavi z mlekom.

 

vir: http://www.abczdravja.si/Revije/marec2012/2012_03_01_1 (stran 60)

 

gobice še ne morem deliti, sem se pa dregnila ob stavek, da uniči beljakovine... uniči mogoče laktozo, beljakovine pa preoblikuje :)

jaz pijem sedaj kefir in moram reči, da mi pomaga. lotila sem se ga zaradi težav s črevesno floro.

pinch

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

13. mar 2012 22:57

če še kdo iz lj. želi, kefirjevo kulturo, naj sporočio na ZS.

Ajmani  

član od: 13.3.2012

sporočila: 2

14. mar 2012 18:17

Hvala pinch za pojasnilo, vidim ja, da sem se narobe izrazila, res nisem strokovnja v teh stvareh in tudi prebrala sem še premalo.

Sem pa prebrala članek, hvala tudi za tega, bom poskusila s kefirjem takoj, ko ga prejmem....močno upam, da ga moj sinko sprejme :)

 

Lp

Ajmani

pinch  

član od: 18.2.2009

sporočila: 89

14. mar 2012 19:40

držim pestije res dobr domači kefir..

 

bom pa jaz samo še kot dodatek napisala, ker sem bil pred nedavnim tudi jaz nepoučena in zmedena pri pripravi

v eni temi sem jamrala, da pride ta stvar izredno sluzasta (minilo 24 ur od dodajanja gobice) in sem prišla do tega, da sem bila nestrpna. idealen kefir mi nastane po 48 urah (tekoč, nič sluzast, penast - ker imam zaprto flaško)

pinch

kroglicni  

član od: 17.3.2012

sporočila: 1

17. mar 2012 16:06

Pozdrav,

 

še eden ki mu je kefirjeva gobica odmrla, očitno je bila predolgo posušena, sedaj pa se nikakor noče oživeti in razmnožiti. Skratka, če ima kdo za prodati oz. podariti eno merico, da lahko ponovno začnem z izdelovanjem kefirja mu bom zelo hvaležen. Nekako pogrešam jutra brez doze kefirja (v jogurtih ki jih občasno uživam pa je itak samo sladkor ..) Poštnina je seveda moj strošek. 

 

Hvala in lp,

 

Tine

 

kroglicni

pinch  

član od: 18.2.2009

sporočila: 89

9. apr 2012 20:43

Moja goba ima mlade.. če bi kdo, prevzem možen v ljubljani, center.

 

 

pinch

Bela01  

član od: 21.6.2007

sporočila: 38

24. apr 2012 14:45

Tudi jaz bi imela tole gobico, sem pa iz Maribora. Ali bi bilo možno to poslati po pošti v kakšni plastični posodici. Seveda plačam vse lakho tudi v naprej.

 

Lp, Ines

LP, Ina

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

12. maj 2012 10:38

Imam zrnca mlečnega kefirja v Prekmurju. V kolikor jih kdo želi, naj mi piše in se dogovoriva.

 

lep dan

sonce51

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti