Trijet (ajdov)

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

tema odprta - 30. dec 2004 14:19 | ogledi: 2.105 | odgovori: 4

Pozdravljeni,

ima mogoce kdo preizkusem recept za ajdov ali pa navaden trijet? Videla sem ze nakj receptov tukaj v bazi, pa se zelo razlikujejo - eni imajo na 4 jajca 8 dcl preliva z belim vinom, spet drugi recpet na 8 jajc 0,5 litra preliva....??? tale razmerja mi nekako niso logicna, pa vseeno bi trjet rada naredila - ampak se bojim, da mi bo nastala kaksna packarija s tistim polivom....rada bi rezala na lepe rezine, pa ne vem kaj naj s tem polivom....Ima katera izkusnje?

nekje sem prebrala,da se lahko preliv iz belega vina in disav polije tudi cez posusene rezine zemelj ali pa prepecenca in je baje tudi to trijet....Je res? Sama ne vem, ker je to stara sladica, ki so jo pripravljali tudi ze 100 let nazaj.

Pa se tole: v receptih sem brala, da se poliv iz belega vina obvezno polije na hladno torto oz biskvit, spet v drugem receptu pise da polijemo po vrocem........?????? Pomoc! Prosim!

LP

Zala

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

30. dec 2004 18:26

kaj res nobeden ne ve?? :( Zala

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

13. jan 2005 11:17

Mene so v šoli učili, da vedno polivamo po vročem! PACKA

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

13. jan 2005 12:28

40 rezin zlato rumeno popečenih žemelj 1/2 l belega vina 1/4 l vode limonina lupina 3 nageljnove žbice 2 koščka cimetove skorje 5 žlic sladkorja rezine žemelj naložimo v skodelice za kompot. Malo preden ponudimo, jih prelijemo z ohlajenim kuhanim vinom, ki smo ga kuhali iz belega vina, vode in dodatkov. Po vrhu potresemo cimet v prahu. iz UŽIVATI BREZ MEJA KLAVDIJA

vale  

član od: 14.8.2003

sporočila: 51

13. jan 2005 15:17

Jaz ga delam po istem receptu, s tem, da jih rezine žemelj polijem z vročim kuhanim vinom in potem vse ohladim v hladilniku. Vale

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti