Kaj kuhati?

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

tema odprta - 29. dec 2004 10:27 | ogledi: 2.577 | odgovori: 6

jooj vem, da je že obrabljena tema pa vendar, stara sem 22 let, nimam takoooo zeloooo veliko kuharskih izkušenj (čeprav se lotim vsega kuhati) in stvar je taka, da 31.12.2004 delam še do 19ih in potem 1.1.2005 začnem že ob 7ih zjutraj . S fantom bova preživela miren večer v dvoje doma, pa me zanima če ima kdo res kakšen hiter a dober recept za kakšno mini večerjico. Jaz sem vegetrijanka on pa pravi mesožderec zato bom morala kuhati dvojno. Prosiim prooosim, zadnjič težim s tako temo. HVALA!

nina

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

29. dec 2004 10:40

Jaz predlagam tortilje s salso, guacamolejem, nachotom, rdečim fižolom, za fanta pa narediš kako mesno omakco - koščke piščanca v omaki in s tem nadevata tortilje, je res hitro, omake samo pogreješ - vse se kupi že narejeno - edino za mesne zadeve nisem prepričana ker sva midva prav tako vegija. Zraven pa še kak koktejl alla blody mary. Pa srečno! Maja

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

29. dec 2004 12:09

Ali pa kupiš zmrznjeno listnato testo, ga odtališ in ga razvaljaš v pekač (lahko je že razvaljano, je prej narejeno). Nadevaš polovico s prepraženimi gobami, drogo poovico pa s prepraženim mletim mesom, vse skupaj posuješ z naribanim sirom, preliješ z mešanico smetane (kisla ali sladka, kar imaš v hladilniku) in 2-3 jajc. Zapečeš v pečici. Zraven pa zelena solata. Še kakšna sladica in kozarček šampanjca, pa je!!! Uživajta v praznovanju Novega leta! LP, Stanka

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

29. dec 2004 13:03

mmmmMmmm stanka, to je dobra ideja. Sm misnla da bi tud lahko nardila kakšno gobovo rižoto s sojino omakico, pa za drgagega zraven kakšne pečene zrezke (piščančje ali telečje) pa še kakšen posladek.Super stanka in majamarko, tudi vama lepo praznovanje in sploh vsem forumašem in forumašicam kulinarične slovenije ! nina

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

29. dec 2004 15:21

Ker imam tudi jaz po službi še neke obveznosti ne bo časa za kuho. Bom kar jutri že spekla palačinke v petek jih pa samo še nadevam z šunko in sirom in v pečico. Medtem bom pripravila smetanovo omako. Hitro in enostavno. Lumpica

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

29. dec 2004 15:49

ali pa dušeno sladko zelje njam njam, zapečene njoke/svaljke in še kakšen mesni dodatek. MmmmMmmm ali pa riž s krompirjem zapečeno v pečici in pohan piščanček. v pečici pečeno ribo s krompirjem in zelenjavo. gobova juha, kuhan in z drobtinicami zabeljen brokoli, ajda, telečji zrezek na maslu/sojini polpeti. ojoj ojoj saj sem kar naekrat dobila cel kup idej nina

sportika  

član od: 15.1.2005

sporočila: 22

21. jan 2005 22:09

hmmm.....sj pol morš pa že dobr znat kuhat ko tole naštevaš sportika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti