Poraba mesa po odtalitvi

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

tema odprta - 27. dec 2004 12:45 | ogledi: 1.902 | odgovori: 3

Včeraj zjutraj sem vzela iz zamrzovalnika mleto meso in ga odtajala, vendar ga nisem uspela porabiti. Nameravala sem narediti bolonez omako za zalogo. Mislite, da je še uporabno, če jo pripravim danes? In, koliko časa hranite naspoh živila v hladilniku?

LP

ZIMA

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

28. dec 2004 9:41

Mleto meso je zelo občutljivo! Če si ga vzela iz zamrzovalnika, bi ga bilo najbolje porabiti še isti dan, najkasneje naslednji. Sicer pa, če je bilo že enkrat zamrznjeno, se po navadi ne daje več nazaj, čeprav v obliki omake. Ko prineseš meso iz mesnice, je najbolje, da kar takoj narediš bolonez in ohladiš, potem zamrzneš! Sicer pa, nikoli ne veš, kaj smo kje pojedli.......... Galja! Pa lepe praznike ti želim!

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

28. dec 2004 10:50

Hvala, Galja! Imaš prav, vendar ob nakupu nisem imela časa in sem ga spravila "na hladno". Včeraj sem se vrnila zelo pozno domov, zato je romal v smeti, ker je bil že nekam čudne barve. Bo pa zdaj sveže meso in sveža omaka. Galja, tudi tebi želim lepe praznike in veliko kulinaričnih užitkov v Novem letu! ZIMA

avogrinc  

član od: 28.12.2004

sporočila: 8

29. dec 2004 18:46

Za en dan je še priporočljivo,več pa ne. avogrinc

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti