Novoletna darila in dobrodelnost

tjasak  

član od: 5.12.2004

sporočila: 5

tema odprta - 7. dec 2004 18:40 | ogledi: 6.351 | odgovori: 25

Vem da to sporocilo in ta tema morda ne paseta na vas forum , vendar sem se odlocila, da ga vseeno napisem, ker ta forum obiskuje zelo veliko ljudi in sem mnenja, da taksne teme pasejo povsod, kjer jih lahko prebere veliko ljudi.

V tem prednovoletnem casu imamo vsi veliko nacrtov in pricakovanj glede obdarovanja svojih najblizjih, svojih poslovnih partnerjev,...Vsako leto se pojavljajo tezave, kaj komu kupiti, ko pa ze vsi vse imajo in v bistvu nicesar ne potrebujejo. Zato smo se v nasem podjetju odlocili, da bomo denar, ki bi ga namenili za poslovna darila, namenili v dobrodelne namene. Prav tako bova z mozem obvestila vse druzinske clane in prijatelje, da letos ne bova kupovala daril in da bova denar namenjen temu, dala tistim v stiski. In prav tako se odpovedujeva vseh daril, ce nama misli kdo kaj podariti, sprejemava denar, ki ga bova dala naprej nekomu, ki ga res potrebuje. S pomocjo Zavoda za socialno varstvo in Rdecega kriza bova poiskala druzino ali nekaj njih v stiski in jim nakazala denar. Prav tako bova nekaj denarja namenila kaksnemu zavetiscu za zivali, drustvu za zascito zivali in podobno.

To sporocilo pisem zaradi tega, ker se bo mogoce kdo, ki ga bo prebral, odlocil kaj podobnega. Hudo mi je ce pomislim na to, da se mucimo kaj komu kupiti, ker ze vsi vse imamo in brezveze porabimo denar, v sosednji ulici pa zivi nekdo, ki nima niti za posten obrok, kaj sele za nobel novoletno vecerjo. Danes sem izvedela za druzino osmih otrok, ki so jim umrli starsi, za njih pa skrbi najstarejsa sestra, ki je komaj polnoletna, ker bi jih drugace locili in dali v rejo. In taksnih situacij je vsepovsod polno, samo malo se je treba ozreti okrog.

V upanju, da bo to sporocilo naletelo na odziv in se dotaknilo koga, vsem lep pozdrav in vse lepo :)

tjasak

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

8. dec 2004 9:24

Tjaša, hvala ker si me spet spomnila na to, kaj se godi okoli mene. Žal, vse preradi pozabljamo, da ni vsem tako dobro kot nam. Ne bom filozofirala, le hvala. Suzana

Pomlad  

član od: 26.5.2004

sporočila: 91

8. dec 2004 10:54

Tjaša, tudi meni je tvoja pobuda zelo blizu. Če se podarjanju vseeno ne moremo izogniti, lahko podarimo izdelke, katerih izkupiček gre v dobrodelne namene, v stari Ljubljani pa se je odprla tudi t.i. pravična trgovina z ročnimi izdelki (nakit, odeje, kipci itd.) proizvajalcev iz celega sveta, ki jim je tako zagotovljeno, da za svoje delo dobijo pravično plačilo. Sveta res ne moremo spremeniti, lahko pa posamezniku omogočimo lepše življenje, zato morda še ena ideja: Sama sem botrica fantiču v Afriki, ki zdaj lahko hodi v šolo, del denarja pa gre za razvoj skupnosti. Botrstvo poteka prek društva Humanitas in iz prve roke lahko zagotovim, da sredstva prihajajo tja, kamor morajo. Botrstvo poteka tudi za slovenske otroke iz nepriviligiranih družin - če se Afrika morda komu zdi predaleč... Pa srečne praznike.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. dec 2004 10:53

Zdravo! Ker še študiramo in ne moremo veliko (denarno) prispevati, smo se s prijateljicami odločile, da smo iz cunj naredile punčke za otroke, ki jih nimajo. Sedaj že nekaj časa iščem naslov kakega azila za begunce ali sirotišnice ali čeas podobnega, kjer bi bili izbranih igrač veseli... Morda kdo ve? (Smo se potrudile, ni kar nekaj oz. stara šara! So nove igarčke in pa narejene posebej za njih.) Hvala! Veri

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

3. dec 2009 16:28

Letošnje leto je leto krize, ko marsikdo še posebej nujno potrebuje pomoč, da bo lepše in dostojno preživel praznike. Radio, televizija, časniki ... v glavnem vsi mediji na vseh nivojih prosijo za sodelovanje. Verjetno tudi sodelavke KS pomagamo na različne načine. Čeprav je mogoče prenekatera med nami tudi sama potrebna kakšne pomoči. Če ne materialne pa duševne, lepo je kaj dobiti, še lepše je, če lahko komu kaj podarimo. Odzivamo se na različne načine, osebno, preko raznih organizacij(RK, KARITAS, UNICEF) pa tudi z nakupom raznih čestitk, ki jih nudijo posamezna društva. Sama vsako leto kupim čestitke umetnikov slikarjev, ki rišejo z usti ali nogami. Vem, da si na ta način služijo kruh. Vendar ima človek včasih slabo vest, ker v vseh akcijah res ne more sodelovati, potrebni pa so vsi. Kako se vi odločate?

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. dec 2009 18:13

enkrat me je sestra obdarovala z nakazilom krilcem. sem bla ful srečna. letos pa smo se doma odločili, da nam mama pa ati za božič ne bosta podarila daril, ampak bosta denar, ki bi ga sicer porabila,anonimno darovala druživi, ki ga potrebuje veliko bolj kot mi. meni ter bratu in sestri se je ideja zdi super. škoda da se tega nista domislila že kdaj prej. bannanna_v_slo ;)

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

3. dec 2009 18:16

RadaJem je napisal/a:
Nekaj predlogov. http://www.macjiboter.si/ http://www.macjahisa.si/e-trgovina.php http://www.zavetisce-horjul.net/pravila.php http://www.krilca.si/ Lp, RadaJem
Kupila sem 2 koledarja mačje hiše, ki sta zares lepa in jih bom podarila za dedka Mraza. Dala sem 20 eur. Poleg tega pa sem na daljavo posvojila ubogo muco Roso, ki so jo v zavetišču Horjul rešili gotove smrti. Za vedno pa bo ostala slepa na eno oko :( Pri Mačji hiši pa sem posvojila muco Mojčko. Ni veliko, nekaj pa je. saša

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

3. dec 2009 20:57

Že kar nekaj let ne pošiljam božično-novoletnih čestitk. Denar, ki ga s tem prihranim pošljem na Iskrico Nedeljskega, ki je v vsem času kar obstoja, pomagala že veliko družinam. daga

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

4. dec 2009 0:32

Jaz ze dolga leta ne kupujem daril za Bozic-ta denar namenim za slepe ali drugace prizadete otroke. Sem pa vesela, ko berem, da se kljub potrosnistvu veliko od vas vse bolj odloca za skromna, doma narejena darilca. Toliko topline je v njih. lp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti