Novoletna darila in dobrodelnost

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

4. dec 2009 10:25

Tale krilca so me pa res pritegnila. Jih bom kar obesila na svojo WEB stran, da to vidi čimveč ljudi. Res dobra ideja!

Lee Ann  

član od: 11.2.2006

sporočila: 90

4. dec 2009 10:25

Tudi pri nas se v ožjem družinskem krogu obdarujemo skromno, ostale pa razveselimo z voščili na voščilnicah, ki jih tudi ne delam več sama, ampak razpošljemo tiste, ki jih na dom prejmemo od Založbe Unsu - gotovo poznate, delo umetnikov, ki slikajo z usti ali nogami in za prejete voščilnice z zneskom po svoji izbiri lahko prispevamo k temu, da se lahko sami preživljajo.. Prejetih voščilnic, ki pridejo same po pošti in jih ne naročiš, sicer nisi dolžen plačati, lahko jih obdržiš, lahko jih vrneš, lahko jim poplačaš delo, lahko tudi ne.. Odkar smo prvič prejeli njihove voščilnice, vsako leto čakamo na njih in jim jih tudi z zneskom po naši presoji plačamo.. In pred kratkim smo posvojili še eno mucko malo kepico, ki se je znašla na območju tovarne, vsa zbegana in zgubljena.. Sem mnenja, da imamo najpogosteje razlog za dobrodelnost pred nosom, celo doma, v družini, da ne rabimo botrovat čez lužo, nakazovat prispevke na račune dobrodelnih organizacij, ki so jim po možnosti celo dokazali prevare ipd.. Pa vendar, vsak se po svoji vesti in zmožnostih odloča. Dobrodelnost je zame vsako dobro delo in tega pojma ne razumem samo kot "da nekomu dam nekaj, kar jaz imam, on pa ne in rabi", ker pač nimam ravno veliko.. Včasih nimaš kaj dati, ničesar oprijemljivega, materialnega; z dejanjem, s pomočjo, z delom, prijaznjostjo pa lahko dobrodelnost najbolj izkažeš. Žal pa imam zadnja leta občutek, da je družba, namenoma posplošujem, kar trendovsko nagnjena k dobrodelnosti, soseda ali bližnjega v stiski pa ne vidi.. Lee Ann

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. dec 2009 12:18

Sama sem mnenja, da dobrodelnosti ni nikoli dovolj. Vsak, ki lahko, naj, če je prilika, kaj pomaga. Prilik je pa ogromno. Vendelina jr.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. dec 2009 14:57

Vendelina jr. je napisal/a:
Sama sem mnenja, da dobrodelnosti ni nikoli dovolj. Vsak, ki lahko, naj, če je prilika, kaj pomaga. Prilik je pa ogromno. Vendelina jr.
WORD! bannanna_v_slo ;)

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

4. dec 2009 15:30

berny je napisal/a:
Že od leta 2001 naša družina denarno podpira fantiča iz Zambije, od leta 2008 pa še deklico iz Mjanmara.
Lahko kaj več napišeš o tem? Nikoli se nisem pobliže spoznala s temi 'posvojitvami' v tujini...predvsem preko katere organizacije se da to početi? lp terakota

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

4. dec 2009 19:01

Jaz pa se absolutno podpišem pod Post Lee Ann! Ne bom naštevala kaj in za koga sem naredila, ker sem v končni fazi to naredila izključno za njih .In delno seveda tudi sama zase - roko na srce - ko se nekdo od srca razveseli ponujene pomoči, pa naj bo kakršna koli že, je to eden najboljših občutkov, kar jih premore čloeška bit! Možnosti za pomoč pa je ogromno, le z odprtimi očmi je treba hodit po svetu!

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

4. dec 2009 22:58

Hvala za podatek o 'Krilcih'. Ne razumite me narobe, vendar upam, da se bo več ljudi odločilo za pomoč ljudem kot živalim.

tulka

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

4. dec 2009 23:43

Upam, da se bo čim več ljudi odločilo za pomoč živalim in s tem vsaj delno omililo s strani človeka povzročeno škodo. Tudi sama bi bila vesela, če bi namesto raznega tingl tangla za darilo dobila nakazilo za krilca ipd. Na daljavo sicer (še) nisem posvojila, to naredim kar osebno. Moj zadnji klošarček:

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti