Pekač za pizzo

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

3. avg 2005 10:40

V sparu naj bi ga začeli prodajat 27. 7., pa ga isti dan popoldan niso imeli več, baje je bil že razprodan. Imajo ga v merkurju za 15 tisoč, kar je verjetno najvišja cena, splača se pogledat še kje drugje. Je pa to odlična stvar za pečenje brez ali malo maščobe, enostavno se čisti (samo obriše), lahko ga uporabljate zunaj in tudi na mizi ali pultu, ker se podnožje nič ne segreje. Pekla sem že zelenjavo, meso, ribe in pico; kot kaže, postaja pri nas doma nepogrešljiv pripomoček. Danca

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

3. avg 2005 10:52

jaz vem, da je imel mercator to ponvo v akciji in ce se ne motim je bila pribl. 5. 000,00.je pa vse res, kar je danca napisala. lp. _kekec_

lucille  

član od: 12.2.2002

sporočila: 38

3. avg 2005 13:19

v big bangu jo tudi imajo in mislim, da stane 4.990,00 SIT

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

20. dec 2005 14:46

Prosim, kako torej obračate testo potem, ko ga zapečete s spodnje strani? Je kak način, da testa ne bi bilo treba obračati po delih?

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

20. dec 2005 15:54

Obrneš kar celo testo hkrati, kot palačinko, malo si pomagaš s kakšno daljšo lopatico, pa paziš, da se ne opečeš. tanja tominec

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

20. dec 2005 16:57

jaz imam doma ta pekač, vendar pizze v njem še nisem pekla. uporabljam ga takrat, ko imam goste na kosilu ali večerji, največkrat pripravim mehiško ali pa indijsko varianto, tako da se pekač postavi na sredo mize in si lahko vsak postreže sam, hrana pa ostane ves čas topla, tudi ko gostje kapljajo v polurnih presledkih na večerjo. obnese se tudi za paello, vendar pazimo, da pripravimo riži samo na pol kuhane. pppp

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

20. dec 2005 19:55

Ja, Marta, pizzo sem prvič obračala po delih, ker smo bili preveč lačni, da bi čakali na naslednjo rundo in smo jo sproti pekli in jedli. Ta način ima dobro stran to, da testo sproti vsrka aromo praženih prilog, slabo pa to, da je grde oblike. Naslednjič smo imeli toliko potrpljenja, da sem v pekaču najprej prepražila sestavine za oblaganje (kakšna mesnata slanina je za to najboljša), potem pa brez vmesnega čiščenja položila notri testo in po kratkem času obrnila ter na vrh naložila sestavine. Smo pa že nekajkrat uprizorili s tem pekačem dan mehiške kuhinje. Pekač smo postavili na sredino mize in v njem namesto tortilj spekli kar ogromanske palačinke. Nato smo vse sestavine za polnjene tortilje postavili okrog pekača in vsi skupaj kuhali. Je bil hec in pol, ko sem našla še dva velikanska klobuka iz Španije (saj veste, maturantski izlet), ustrezne rutke ter "predpotopne" plošče z meksikansko glasbo, ki jih nismo poslušali že dvajset let. Je manjkal le še pončo. Nekdo mora vseeno paziti, da katerega od udeleženih kuharjev preveč ne zanese pri dodajanju začimb, da ne bruhate ogenj že po treh zalogajih nadeva. Da ne bi umrli od lakote med kuhanjem, sem dodala na mizo še čips in zeleno ter rdečo salso. Super zadeva za veselo družbo. Še tisti, ki ne znajo kuhati, pridejo do svoje kuhalnice in kaj dodajo ter malo premešajo.

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

27. dec 2005 8:38

Naj vam povem, da sem včeraj v tem pekaču spekla pizzo. Bila je enkratna, tako da je ta pekač res primeren tiudi za peko pizze. Imamo sicer tisto dražjo varianto za 15000 Sit izmerkurja-pravijo, da ima veliko boljši teflon in pa špirale za gretje po vsej površini in ne samo po obodu. teflon je res super, nič maščobe ne rabiš za nobeo stvar, niti za eko zrezkov. In pizza je bila tako kot tiste v Pizzerijah iz krušne peči. ENkratna, tako da nakup tudi za peko pizz priporočam.

Maja Z  

član od: 20.8.2004

sporočila: 91

27. dec 2005 9:37

ojla Mami je kupila pekač za pizzo. Od Matrixa.Teflonski s steklenim pokrovom. Super, dokler nisem pekla pizze. V navodilih piše, da se peče pizza na stopnji 5 (na največji). Po dveh minutah je bila pizza zažgana.A je to normalno? Na kateri stopnji pečete ostali, da se vam ne zažge in približno koliko časa? Maja

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

27. dec 2005 10:29

Maja Z, testo za pizzo mora biti tenko. Jaz delam iz 30 dkg moke, imam pa kar velik pekač-večji od tistih iz Špara. Najprej popečeš na eni strani-toliko, da porajvi, nato obrneš, naložuiš nadev in popečeš (pokrito)-tokart T malo prilagajaš, da se stopi sir in se spodaj ne zapeče preveč. Je pa res, da imajo cenejši pekači slabšo regualacijo temperature in zato morda bolj zažigajo. Pekla sem kae 3min na eni strani in nato kake 3 minte na drugi.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti