Listnato testo

kr-ena  

član od: 17.11.2004

sporočila: 5

18. nov 2004 13:47

prekmurka.. sliši se super =) mi še lahko samo poveš če je kokosov bisvit potem narejen na enak način kot orehov? ostane vse enako samo da namesto orehov daš kokos? pa hvala vsem.. =) kr-ena

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

18. nov 2004 14:11

kokosovemu biskvitu dodaš še 1 dl olja -ostalo vse isto .Pa sporoči kako ti bo sladica všeč . čao Marta

akurin  

član od: 11.4.2003

sporočila: 153

18. nov 2004 14:37

Razvaljam listnato testo na dve plasti in eno položim na namaščen pekač (nizek od pečice), premažem z malo kisle smetane ali pa tudi ne, na to naribam jabolka, jih potresem s sladkorjem in vanilijo, pa s cimetom (skratka kot za zavitek). Na to položim še eno plast listnatega testa in dam v vročo pečico za 20 minut. Ko se pečena sladica vsaj malo ohladi jo prerežem na kvadrate. Včasih posujem s sladkorno moko, za lepši videz, ko so obiski. Jabolčni zavitek pa je res boljši iz vlečenega testa. Zanimivo ta imena štrudel ali zavitek..Pri nas; moja mama in tudi druge tete, pa naredijo kvašeno testo in nadev z jabolki in drobtinice in maslo ...itd in temu rečemo štrudel. Lp anita

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

18. nov 2004 18:08

Živijo, Vesna! Predlagano - storjeno, omenjeni dunajski jabolčni štrudel sem našla in videla, da si se zelo potrudila z opisom. Vendar mislim, da bom ostala kar pri mojem receptu, vsekakor pa bom poskusila še originalno varianto. Hvala za pomoč! Lp, Katjuška

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

19. nov 2004 10:41

Meni je moj štrudel tudi veliko boljši. Se mi zdi, da je pri dunajskem veliko preveč nadeva, mi pa imamo radi da se malo ćuri in okusi tudi testo. Odlična varianta pa je to za goste iz Amerike. Tam jedo samo plastiko iz mikrovalovk in jim je to nebeško. To sem zadnjič tudi videla. Vesna Vesna Milek Recko

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

19. nov 2004 19:13

Vesna pa je res tako hudo z mikrovalovko tam preko? Ne gledam dosti TV ( imam raje knjige ) ampak sem videla nekaj pogovornih oddaj z resničnimi ljudmi in ne igralci. PA TO SO VSI POŠASTNO DEBELI. Najprej sem mislila, da je oddaja o hujšanju.......ampak ne. Lumpica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

19. nov 2004 22:36

Moja sestrična pride čez 14 dni na dopust po enem letu. Včasih ji pošljem slike iz moje kuhinje katero ona obožuje. Pravi da bo poglodala ekran, da je tam sama plastika in da živi samo od sadja. Komaj čaka da pride k meni. lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti