Hladni prigrizki

leale  

član od: 20.8.2004

sporočila: 41

tema odprta - 25. okt 2004 16:49 | ogledi: 12.887 | odgovori: 10

Rada bi kakšno idejo za hladne in enostavne prigrizke. Poznam "polnjene francoske štručke",francosko štruco z začimbami, pizza kruhke, hrenovke v listnatem testu... potem pa zmanjka idej.

Obeta se mi zabava z mešano družbo (odrasli in otroci), pa še za silvestrovo bi rada porabila ideje.Hvala.

Temo je spremenil(a) leale dne 25. okt 2004 16:53:18

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

25. okt 2004 17:22

Razni namazi, grški riž, obloženi kruhki, slano pecivo... Suzana

Dorothea  

član od: 25.1.2002

sporočila: 142

25. okt 2004 17:24

Morda tole: - Rezino (francoskega) kruha premažemo z omako iz česna, peteršilja in olivnega olja, nanj položimo list solate. Na vrh damo ocvrto sardelo ter z zobotrebcem še "prišpikamo" rezino limone, olivo, košček paradižnika, ...

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

25. okt 2004 17:34

-Lahko zamesiš testo za kruh in ga razvaljaš kot za potico. Premažeš s paradižnikovo omako, potreseš s sirom, naribano salamo, gobicami... pač po želji, zaviješ in spečeš. Narežeš na rezine in ponudiš toplo ali ohlajeno. Idejo sem našla na drugem forumu in se res krasno obnese. Enostavno, pa še lepo zgleda. - Skuhaš zavitek zmrznjene mešane zelenjave, streseš v pekač in preliješ s testom iz jajc in moke (kot za praženec) in spečeš. Ohlajeno narežeš na kocke in ponudiš. - spečeš mesne kroglice, nabodeš na zabotrebec skupaj z rezino paprike, olivo, gobico ipd - vedno dobro izpadejo različni namazi in kakšen dober kruh Avena

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

25. okt 2004 17:53

Ali pa sveže pečena foccacia, zraven pa različni namazi. Lahko kupiš Fetaki - nekakšna mazljiva sirna zadeva, ki zelo paše na vroč kruh, ali pa različni skuitni namazi pa tunin... Zraven pa rukola na krožniku z rezinami paradižnika za svežino. U, saj res pa super je tista zadeva od Jamieja: vrečko mozzarelle nerežeš na tanke rezine, zmešaš z lončkom kilse smetane in limoninim sokom, daš na krožnik, čez pa lističe svežih zelišč (bazilika ali timijian...), sol, poper in čili, če ti paše. Zelo osvežilno. Pri nas smo lani za novo leto delali sushi in je bilo fino! LP! Darja

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

25. okt 2004 19:17

Narediš kanelone z palačink polnjene z šunko in sirom. Ohlajene narežeš na polžke in spnemo z zobotrebcem, da se ne razpre. Enako lahko na palačinke na tanko namažeš kakšen pikanten nadev z skuto...Pazi pa da mažeš bolj na tanko, ker ti bo v nasprotnem primeru nadev padel ven. Španska pita Popečena polenta, ki ji na koncu dodamo rezino gorgonzole ali po želji drugega sira. Čips, ki ga pomakamo v različne omake. Nam je všeč pomaka iz kisle smetane, ki ji dodam sol in drobnjak. Lumpica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. okt 2004 19:46

Sirove kroglice z lešniki ali mandeljni, jež zalogajčki -polovica zeljne glave nabodemo z zobotrebci vse od oliv, sira, do gobic in kumar, paradižnik polnjen s krompirjevo solato ali s sirom in hruškami, pirožki polnjeni s sirom, čebulna pita... lp Vesna Vesna Milek Recko

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

26. okt 2004 7:24

vlečeno ali listnato testo kupiš ali narediš, naložiš v posodo in vmes napolniš s špinačo, ki jo prej skuhaš, jo posoliš, popopraš, kakšna začimba in jajce, vse skupaj zapečeš v pečici,ko se ohladi pa zrežešna koščke, uporabiš lahko tudi drug nadev. Mi smo to jedli v Tuniziji, na mizo so nam dali ob pijači "za grickat", sem pa tudi doma že delala

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

26. okt 2004 7:49

Grisine oviješ z rezinami pršuta. Lepo in dobro.

leale  

član od: 20.8.2004

sporočila: 41

26. okt 2004 8:43

Uf, hvala ze ideje. leale

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

26. okt 2004 9:58

Podobno kot Avena delam tudi jaz. Testo razvaljam, nafilam in zrolam. S to razliko, da ga jaz prej zrežem in potem spečem. To imenujemo mini pizzete, ki grejo v promet tako tople, kot mrzle. So enostavne za prijet v roko, ker se nič ne mažeš in dobre. Suzana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti