Ekonom lonec

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

13. jan 2005 10:29

Meni je pri mojem že pred nekaj časa crknila gumica, pa je tako zapečena na pokrov, da jo bom mogla razrezat, če jo bom hotela s seboj vzeti za vzorec. Sicer lonca ki ga imam ne uporabljam prav pogosto ker je kar neroden (5 litrski) - je bil bolj v uporabi za govejo juho, filane paprike, sarmo, stročji fižol, repo in zelje. Drugega skoraj ne. Če morate zaradi recepta lonec med kuho odpreti ga preprosto (previdno) postavite v korito in počasi oblivajte s hladno vodo iz pipe. Boste videli - zelo hitro neha šumeti in z glasnim vzdihom popusti pritisk. Tako ni treba na roke spuščati pare, kar je milo rečeno kar malo nevarno, pa še parno kopel imaš potem v kuhinji. To ni zraslo na mojem zelniku pač pa je to napisano v navodilih za uporabo, ki sem jih dobila zraven. Pred leti sem za poročno darilo iz tujine dobila ekonom lonec znamke Bio Schnelko, ki je imel dvofazni gumb za bio kuhanje na 90C. Žal se je zapiralni mehanizem pokvaril (zapiral se je z nekim gumbom na pokrovu), model so prenehali izdelovati in sem ostala brez njega. Sestra ga pa še sedaj (ker je od iste žlahte dobila enakega za svojo poroko) s pridom uporablja, še celo dihtunge se dobi. Vsekakor se brez njega da preživeti, ampak ko se navadiš... Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

janmasa  

član od: 12.12.2003

sporočila: 78

28. jan 2005 23:06

Tinca hvala za popravek moje nevarne metode spuscanja pare. Zal na to nisem niti pomislila, ker te metode moja bonsaj kuhinja ne dovoljuje. Si bom pa vsekakor pomagala na bolj varen nacin, ce bo to potrebno. lp Masa

toben  

član od: 2.1.2005

sporočila: 8

12. feb 2005 16:18

janmasa hvala za navodila glede ekomom lonca,se kako mi bodo prav prisla! toben

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti