Poslovna večerja

mojca33  

član od: 22.10.2004

sporočila: 1

tema odprta - 22. okt 2004 7:29 | ogledi: 2.673 | odgovori: 6

V soboto zvečer pričakujem obisk na večerji moževega poslovnega partnerja,vem da ni zahteven kar se tiče hrane,pa vseeno prosim za nasvet:Predlagajte mi nekaj za 4 osebe,nekaj lahkotnega ne preveč zakompliceranega in "cenovno ugodnega"lahko z kakšno predjedjo in nato glavno jed ter solato ,toliko da mi vse skupaj ne bi vzelo preveč časa,vem da ste tukaj sami izkušeni mački,zato tudi prosim za vaš nasvet..hvala

mojca33

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

22. okt 2004 7:59

Za predjed lahko ponudiš pršut ovit na grisine (lepo zgleda in še dobro je) in olive. Za glavno jed pa ti priporočam piščančji žur (recept je v bazi). Lahko ga pripraviš že prej, potem pa samo spečeš. Ob posebnih priložnostih največkrat naredim piščančji žur in vedno je pohvaljen. Naredim pa ga tako, da meso najprej opečem na maslu - tako je bolj okusno.

mojca33  

član od: 22.10.2004

sporočila: 1

22. okt 2004 8:48

Mislim da stvar mora bit odlična,pa še časovno ni ravno zahtevna,vprašala bi samo kaj lahko ponudim kot prilogo tukaj,je to bolj kot ne samostojna jed ali je obvezna kakšna priloga?pa tisto z smetano,sladka smetana ali kisla smetana?? mojca33

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

22. okt 2004 9:02

Piščančji žur je super, ker je enostavno za pripravo, pa skoraj ni bojazni, da komu ne bi bilo všeč. Priloga pa je lahko pražen krompir, pražen krompir s porom, pire, zdraven pa por... Možnosti je res veliko. Uporabiš pa sladko smetano, na koncu lahko dodaš še kislo, vendar moraš pazit, da se ti ne bo sesirilo. Poglej pod recept, kjer imaš napisanih kar nekaj mnenj... Veliko uspeha, lidka

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

22. okt 2004 16:20

Za prilogo lahko pripraviš riž z lečo. Glede na to, da je pa zadeva sama precej nasitna, bi jaz pripravila samo več vrst solat - mogoče kakšna riževa, pa cvetača, brokoli... in prilogo izpustila. Avena

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

22. okt 2004 19:32

Se strinjam z piščančjim žurom. Lahko pa narediš stvar malo bolj domače in postrežeš z dobro govejo juho z zdrobovimi cmočki in kanelone šunka sir prelite z smetanovo omako in zeleno solato. Narediš še kakšno lahko osvežilno pecivo, ali pa kak jabolčno - slivov kompot. Imamo prijatelja poslovneža in komaj čaka, da pride domov in mu žena skuha dobro juho ali mineštro, ker je sit mikroskopskih obloženih kruhkov, različnih carpacev na rukoli, školjk in polžev.... Lumpica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti