Orehova krema

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

tema odprta - 5. okt 2004 12:57 | ogledi: 17.886 | odgovori: 7

Za rojstni dan bom spekla orehov biskvit za torto ,rada bi jo namazala z orehovo kremo ,prosim pomagajte mi z idejami .

Uživajte v megleno sončnih jesenkih dneh .

Marta

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

5. okt 2004 14:25

Živijo! Jaz imam 2 predloga za orehov nadev za torto in sicer: MASLENI: Sestavine: 1 vrečka pudinga (lešnikov ali vanilijev) 25 dcl mleka 2 žlici sladkorja (oz. po okusu) 25 dag masla 10 dag grobo seskljanih orehov po okusu lahko tudi lešnikova ali orehova aroma Iz mleka, sladkorja in pudinga skuhamo puding, ki ga med ohlajanjem stalno mešamo, da se na vrhu ne naredi "kožica". Maslo segrejemo na sobno temperaturo. Maslo stepemo z ročnim mešalnikom in mu med mešanjem po žlicah dodajamo ohlajen puding. Stepamo dokler ne dobimo gladke kreme. Na koncu rahlo primešamo orehe in aromo. Ker je ta krema bolj "sitna" (vendar zelo dobra), priporočam, da biskvit prej navlažite z mlekom ali kompotovo vodo in namažete s poljubno marmelado (najboljši sta šipkova in marelična). SMETANOV: Sestavine: 3 dcl rastlinske smetane 3 dcl navadne sladke smetane 7 dag jedilne čokolade za kuhanje po okusu lešnikova ali orehova aroma 10 dag grobo sesekljanih orehov Nad paro v obeh smetanah stopimo čokolado in jo čez noč postavimo v hladilnik. Naslednji dan stepemo čokoladno smetano in že stepeni narahlo primešamo orehe in malo arome. Veliko užitka ob sladkanju z orehovo torto vam želi Katjuška. katjushka

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

5. okt 2004 15:00

Nadev : 500g orehov, 1/4 l mleka ali sladke smetane, 1 žlica marmelade, 50 g naribane čokoladne, 2 jajci + sladkor (po okusus) in vanilijev sladkor. Zavremo mleko ali smetano, stresemo v kozico orehe in jih malo poparimo. Dodamo žlico marmelade in naribano čokolado. Malo premešamo in pustimo. Medtem penasto stepemo jajci in sladkor. Orehovo maso in penasto jajčno zmes rahlo zmešamo skupaj.Rata res dobra, rahla orehova krema.

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

5. okt 2004 18:27

KATJUŠKA in plna -hvala . LP Marta

tara  

član od: 23.7.2004

sporočila: 25

6. okt 2004 9:15

Pozdravljena Marta! Takšno kremo pa jaz uporabljam za orehovo rolado ali torto. Potrebuješ 18 dkg orehov, 13 dkg sladkorja, 25 dkg masla, vanilin sladkor, malo mleka. Orehe skuhaš na mleku oz. jih popariš, dodaš sladkor in vanilin sl., nato razmehčano maslo. Na majhnem ognju mešaš tako dolgo, da se maslo raztopi in dobiš fino gosto in mazavo zmes. Kremo ohladiš in namažeš na biskvit. Če nisi velika ljubiteljica sladkega zmanjšaj količino sladkorja, ker je krema kar precej sladka. Veliko uspeha pri peki in lep pozdrav, Tara

Sladana  

član od: 23.2.2004

sporočila: 18

6. okt 2004 14:34

Živijo Katjuška! Mene pa zanima kje se da kupiti lešnikovo ali orehovo aromo? Lp, Slađana Slađana Keča

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. okt 2004 14:43

Jaz sem mandljevo aromo kupila čez mejo - v Avstriji, imeli pa so tudi lešnikovo. Dobila sem pa pollitrsko stekleničko. Tiste male mi gredo prav na živce, ker zadeve takoj zmanjka. Tudi vanilijevo imam v steklenici in to litrski... Loni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti