Vlakec

Miškolin  

član od: 15.1.2004

sporočila: 128

tema odprta - 27. sep 2004 13:32 | ogledi: 3.227 | odgovori: 5

Rada bi naredila torto v obliki vlakca, npr. Tomažek ali Poldi iz risanke, pa sem čisto brez ideje.

Prosim za kakeršenkoli nasvet.

Na pomoč!

Hvala in lp.

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

27. sep 2004 14:57

Imaš idejo o celem vlakcu, ali samo lokomotivo? Mora biti to starinski ali moderen vlak? Za moderen vlak, narediš dve ozki torti, ki ju samo porišeš v obliki potniških vagonov. Za staro lokomotivo pa bo malo več dela. Kolesa na primer iz okroglih piškotov - recimo Jaffa. Za dimnik bi se dalo uporabiti kak munchmalov oz. dva. Meni že zmanjkuje idej. Suzana

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

27. sep 2004 15:20

Ko sem jaz pred leti delala vlakec, sem za lokomotivo spekla rolado. En del sem jo uporabila za kabino lokomotive. Za kolesa sem uporabila jaffa kekse, za dimnik pa mini roladice, oblite s čokolado (kupljene). Za luči sem uporabila rdeče melisa bombone (ne vem, če se jih še da kupiti?!), ostale okraske pa narediš s kremo, stepeno smetano ali beljakom - ali pa uporabiš jedilne barve v tubici. Za vagone sem spekla štirioglat biskvit (odvisno od velikosti pekača narediš dva ali tri vagone). Za kolesa sem spet uporabila jaffa kekse, na vaon za potnike sem narisala okna in vrata, tovorni vagon pa je bi naložen z različniki lizikami za otroke. Upam, da ti bo vlak lepo uspel!

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

27. sep 2004 19:42

Tudi jaz sem že poskusila narediti torto v obliki vlakca. Spekla sem dva pekača biskvita in to potem "prosto po Prešernu" sestavljala v lokomotivo in dva vagončka - bolj poenostavljena oblika, ampak moj takrat dveletni sin je takoj prepoznal, da je torta v obliki vlaka.

Miškolin  

član od: 15.1.2004

sporočila: 128

28. sep 2004 8:52

Pravzaprav sem imela v mislih, da bi naredila "pot"- biskvit v obliki kvadrata in nanj položila le lokomotivo. Lahko bi spekla manjšo rulado, vendar mora biti pod njo še nekaj, če ne bo bolj podobno gosenici (haha).

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

28. sep 2004 9:34

Ko so bili otroci še majhni, sem spekla dve roladi (lahko biskvitno ali tisto brez moke z orehi.). Naredila sem tri vagone in lokomotivo. Lokomotiva je bila narejena tako, da sem za dimnik odrezala del rolade in jo dala na vrh za kabino. Za dimnik pa sem uporabila tiste male roladice, oblite s čokolado, mislim da so od Gorenjke.Te roladice sem porabila tudi za podnožje vagončkov in lokomotive. Lokomotivo sem že prej celo oblila s čokolado. Vagončke pa sem namazala s čokoladno kremo. Okna narišeš z belo kremo. Za tovor uporabiš holi rolice, ali pa si pomagaš z bobi palčkami.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti