Pizza

neznan uporabnik

10. avg 2002 16:03

Sicer je tema ze stara, pa tudi pocitnic je ze skorak konec, ampak vseeno. Malo reklame za obmorske picerije. Salun v Porecu, oziroma izpred nekaj mesecev sta ratala dva. Stari Salun in Salun, tako je porocal kolega. Tisti, ki ga poznam je Stari. Pice so VELIKE in OKUSNE. Nazadnje sem bil tam maja tako, da ne morem zagotoviti, da je se tako. Ce boste na tistem koncu in boste pri volji za pico se splaca. Jan Bukovec

krizanka22  

član od: 1.10.2005

sporočila: 86

17. mar 2006 17:56

Beti moram povedati, da je njen recept za pizzo zelo dober, okusen in, da lepo vzhaja.Vse pohvale in škoda, da ga nimaš v bazi, da bi ti dala oceno +5. krizanka22

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

17. mar 2006 18:09

Ena izmed boljših pizz ki sem jih jedla zadnje čase je bila pizza v italjanski restavraciji v Berlinu. Čisto navadna margerta + olive. Tanko testo, pasiran paradižnik, mozzarella, sveža bazilika ter olive. Ni za prehvalit!! Po mojem je ključna sestavina za dobro pizzo taprav sir - mozzarella in ne kakšen naš slovenski - saj je res imamo veliko dobrih sirov, a niso primerni za na pizzo - pa dovolj tanko testo. Pizza je itak bila hrana revežev in naj nebi bila preveč obložena - če se ne motim, nanjo sodi samo paradižnik ter začimbe (za sir nisem sigurna) naj me kdo popravi če se motim... Lp vsem zagrizenim pizza-jedcem! ivonja

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

15. jan 2010 19:26

ali mi lahko katera pomaga.Zdi se mi ,da sem nekje brala,da pridejo dobre pice pečene na ???keramiki,mogoče marmorno plošči....ne vem, se ne spomnim kakšna podlaga je bila omenjena. Bernarda

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

15. jan 2010 19:31

je ena tema že o tem na kulinariki. ne vem, mogoče pekač za pizzo? še nedavno se je pisalo o tem. bannanna_v_slo ;)

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

15. jan 2010 21:11

strešna opeka, ali klinker ali marmorna plošča. Vse je uporabno.

rimljanka - zasebno mnenje

Kitanna  

član od: 16.12.2008

sporočila: 116

16. jan 2010 9:36

Jamie Oliver je v eni izmed svojih oddaj povedal, da ima granitna plošča isti učinek kot krušna peč. Baje... Lp Kitanna

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

16. jan 2010 13:34

kaj pa je drugačna pica,če je pečena na marmorni,klinker plošči-ali pride bolj spodaj zapečena? Bernarda

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

16. jan 2010 14:35

Ali ni ravno Jamie v eni svojih oddaj pokazal, če nimamo marmorne plošče (se že leta odpravljam h kakšnem kamnoseku pa še vedno nič...) kako lahko navadno folijo ovijemo okoli...česa??? Pozabila, se kdo spomni ali gre morda celo za napačen spomin Drugače pa jaz zadnje čase delam pico po tem receptu in pride fantastično, prav tako Jamie v igri, kjer se priporoča naj se neenakomerno razvlečeno testo vrže na peki papir in vse skupaj kar na rešetke in pride res kot iz picarije-moji so navdušeni http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=13195 terakota Sporočilo je spremenil(a) terakota dne 16. 2010 14:35 Sporočilo je spremenil(a) terakota dne 16. 2010 14:44

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti