Pizza

neznan uporabnik
tema odprta - 28. apr 2001 15:47 | ogledi: 6.604 | odgovori: 49

Ker se ze toliko govori o pizzi naj kdo napise kaj po njegovem da pizzi okus .....

Dule

neznan uporabnik

11. jul 2001 23:44

Živjo Dule! Kakor da je o pizzah že vse napisano. Čudno da ni nobene debate o tem. Pa je ja sedaj, ko so šolske počitnice sezona pizze. Res, da bol Halo-pizza, a vseeno. Zakaj pa nebi poskusili pripraviti pizzo sami doma otroci pa jo samo še vtaknejo v pekač, na pa naročijo po telefonu. Jaz konkretno imam problem s pripravo testa. Ni tak, kot mora biti. To mi pravio otroci, zato tudi pri meni velikokrat zapoje telefon, ko so sami doma. Prosim za nasvet. Ažo-koh

neznan uporabnik

12. jul 2001 3:36

Upam da bom lahko pomagala s pripravi testa za pizzo. Sama ga pripravljam ze nekaj let, tako da natancnih kolicin nimam, lahko pa pri naslednji pripravi zmerim. Tri glavne skrivnosti: - testo ne sme biti "pregosto", imeti mora dovolj vode. Vecina "pizzo-pekov" doma pripravi prevec gosto testo. - testo (moka, voda, sol, vcasih nekaj olivnega olja po zelji) mora biti dobro zameseno. Sama uporabljam velik mesalnik, ki pripravlja tudi kvaseno testo, in ga pustim da mesi kaksnih 5 min ali vec. Testo mora biti elasticno, in skoraj nic lepljivo (ce se prav spomnim kemije, se v njem razvije gluten) - pizza se pece pri kar se da vroci temperaturi. Tako se testo (kruh) pece cim krajsi cas, in se spece hrustljavo na zunaj in na notraj mehko in vlazno, obloga pa se ravno raztopi. Toliko pomoci vsaj za zacetek...

neznan uporabnik

12. jul 2001 19:15

Jaz dodam v testo še 1dcl piva, da je testo bolj rahlo. Anja

neznan uporabnik

13. jul 2001 1:57

Pivo se slisi kot zelo dobra ideja, Anja. Ceprav vecina alkohola pri pecenju najverjetneje izhlapi, lahko za otroke poizkusite z nadomestkom - mineralno vodo?

neznan uporabnik

15. jul 2001 22:41

Pivo se v testu ne čuti niti malo, je pa testo bolj rahlo..... prepričajte se sami Anja

neznan uporabnik

15. jul 2001 23:33

Pozdravljena Nahuku! Vseeno bi bilo "fajn", če bi zmerila sestavine in o tem poročala. Ažokoh

neznan uporabnik

17. jul 2001 23:18

Moj odgovor je pravzaprav vprašanje: zakaj mi postane kvašeno testo (tudi za pizzo) velikokrat lepljivo. Mesim ga dolgo časa in tudi mehko ni preveč. Ta problem se mi ne pojavi vedno, zato me toliko bolj jezi, ker ne morem ugotoviti kaj točno delam narobe. Lep pozdrav

neznan uporabnik

18. jul 2001 10:11

Tukaj je recept za pizzino testo, ki mi ga je posredoval pravi pek pizz: 1. - 1/2 kg moke (od tega polovica gladke in polovica ostre) - ščepec soli > to oboje zmešamo 2. - 5 dkg kvasa - 1,5 dcl vroče vode - 1,5 dcl mineralne vode - žlička sladkorja > tudi te sestavine zmešamo V 1. zmesi naredimo jamico in vanjo položimo 2. zmes. Malo pregnetemo in dodamo 1,5 dcl olja. Nato gnetemo do gladkega, da ne občutimo več grudic. Upam, da vam bo ta recept kaj pomagal. Sicer pa se da dobiti v trgovinah pravo moko za pizzo, na katere embalaži je recept za pripravo testa. Pozdrav, Beti.

neznan uporabnik

18. jul 2001 11:48

Beti...kaj? Na pol kilograma moke deci in pol olja? Ali gre za pomoto, ali res toliko...

neznan uporabnik

18. jul 2001 21:32

Bojan, tole res piše v receptu. Sama sem sicer delala to testo že pred kakšnimi tremi leti, vendar se resnično ne spominjam, ali sem takrat res dodala 1,5 dcl olja. Podatek pa je resničen, sem preverila! Sicer pa ga lahko dodate manj, recimo samo 0,5 dcl. Kaj več res ne bi vedela. Pozdrav!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti