Slike poleg receptov

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

17. avg 2004 14:26

Tud jaz sem za to, da se vidi ime ocenjevalca recepta. Bi bilo res super. Lep dan še naprej, Tatjana

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

17. avg 2004 14:30

Se bo še kdo upal oceniti, ker mu bo potem avtor recepta poslal zasebno sporočilo zakaj je dobil 4 in ne 5? Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

17. avg 2004 14:32

Ja jaz bom Drugač pa tisti ki ne more sprejet kritike .. potem brezveze, da objavi recept. Tatjana

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

17. avg 2004 18:11

No mogoče ni toliko pomembno kdo oceni recept in 3,4 in 5, so čisto vredu ocene.Ob ocenah 1 in 2 pa bi obvezno zahtevala komentar ocenjevalca. Vesna Leben

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

17. avg 2004 18:51

Potem je mogoče edino tako, da so poleg komentarja še ocene in nekdo lahko odda komentar in še številčno določi oceno, drugače pa ni mogoče dati ocene... Torej kot posebna opcija pri komentarjih. Je pa hec, da sem se precej namučil, da sem to dvoje ločil, saj je tak način tehnično precej bolj zapleten. Denimo ker ne dovolim tistemu, ki recept pošlje, da se sam oceni, komentar pa seveda lahko pošlje (kaj doda, odgovori itd.)... Vsaka takšna globalna sprememba v ocenah seveda zahteva velik razmislek, ker je precej dela. Pozdrav Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

17. avg 2004 19:19

Saj čisto zastopim Vesno. Enostavno ne moreš ocenjevat jedi, ki jo ne maraš oz. to je isto kot bi vegetarijanec ocenijeval fantastično pujsovo pečenko. Nekdo se resnično potrudi z pisanjem recepta, ki je njemu in družini všeč, potem se pa najde pametnjakovič, ki ne mara " fižola" v mineštri in recept enostavno oceni negativno. Tudi jaz ne maram lubenice, pa bovle z lubenico nisem ocenila - ker jo pač nisem delala. Sem za ločen komentar in oceno. Lumpica

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

17. avg 2004 20:23

Hm, ampak če vas prav razumem, naj bi bile ocene 3,4 in 5 OK, 1 in 2 pa ne... Ampak vic ocen je v tem, da niso vse dobre, sicer ničemur ne služijo. Ločen komentar in ocena je že sedaj. Programsko ne morem preprečiti, da nekdo ne bi mogel oceniti nekaj kar ne mara ali pa nekaj, kar sploh ni preizkusil. Vsako ocenjevanje je že v osnovi krivično, posebej če je od večjega števila obiskovalcev, ki imajo različne kriterije. Kaj v šoli ni tako? Sem imel eno tršico za slovenščino sem blestel, je prišla druga sem imel pa komaj dve. Pozdrav Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

17. avg 2004 21:56

Štos je v tem, da se bo vedelo, kdo je dal kakšno oceno. S tem pridobimo to, da se razni pametnjakoviči, ki delajo samo zmedo, lažje prepoznajo. Nikomur pa ne smemo preprečiti, da bi dal oceno ali mnenje, ki ga želi podati. Čeprav bi bilo do avtorja recepta pravičneje, če bi bili samo komentarji brez ocen. Kar je meni všeč, ni rečeno, da je to tudi drugemu. Vesna Leben

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

17. avg 2004 22:43

Saj te ocene naj ne bi povedale dosti. Lahko jih skrijem in se prikaže le če nekdo res želi, pred tem pa napiše opozorilo: Ocena je nezanesljiva in je le v zanimivost... Jaz osebno ocen sploh ne pogledam, pogledam recept in preberem komentarje... Mogoče pa ocene ukinemo, če ni želje, da bi bile oz. delajo zmedo. Mislil sem, da bo ful ljudekov ocenjevalo... Potem bi bolje povedalo, ali je obiskovalcem recept všeč ali ne. Glede na to, da vsak pametnjakovič lahko oceni le ENKRAT... Za ne vem kakšne zlorabe sem ko sem to delal kar poskrbel, da niso mogoče. Jasno če pa samo en da eno brezveze oceno 1 ko sploh ni sprobal recepta in nihče drug ne oceni, potem pa dela škodo. Če bi pa 50 ljudi ocenilo vsak recept, ena ocena ne spremeni skoraj nič, ker gre za čisto aritmetično sredino... Lahko bi pa dal namesto aritmetične sredine modus ali mediano za sredino, ti sve statistični vrednosti izničita samostoječe ocene. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

18. avg 2004 8:46

Da še jaz pristavim svoje mnenje: komentar ob oceni (da je le kot zanimivost) se mi zdi zelo dobra ideja, simpatične klobasice pa zelo popestrijo stran, zato naj kar ostanejo prikazane. Pri receptu po mojem mnenju vsak najprej pogleda sestavine (zame najpomembnejši kriterij pri odločitvi, ali bom recept preizkusila ali ne), nato pa še komentarje, ki običajno vsebujejo koristne namige. Ni prijetno za avtorja (niti ni fer), če nekdo iz ozadja "popljuva" recept, ki se avtorju zdi dober, zadeve pa ne utemelji. Zdi se mi, da z imenom ob oceni zgagačev ne bi onemogočili, saj tudi v komentar, kjer so podpisani (s psevdonimom seveda), napišejo "fuj" ali "bruh" brez obrazložitve, kar ni nič bolje (ali celo slabše) kot ocena 1 ali 2. Očitno je to vse, kar zmorejo in take zadeve je najlepše ignorirati. Je pač tako, da je splet dostopen vsem, na žalost tudi žlehnobam Veselo kuharsko ustvarjanje še naprej V.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti