Kaj postreči na postni petek?

Pinelca  

član od: 24.11.2012

sporočila: 2

tema odprta - 18. mar 2024 15:27 | ogledi: 959 | odgovori: 9

Pozdravljene, pozdravljeni. ☺️ Malo sem v zadregi, pa verjamem, da bom tukaj pri vas in vašo zakladnici znanja in izkušenj zagotovo našla kakšno idejo. Možu pridejo prihodnje petek postavljati mlaj ... Vse ok, nobenega problema. Je pa to ravno na veliki petek, ki je v tem malo bolj ruralnem okolju kar precej spoštovan praznik, saj gre za strogi post. Nekaj pa bo vsem tem pridnim udeležencem le treba postreči, a tukaj se mi je malo ustavilo ... Domače mesnine imamo čez glavo, a žal odpade. Bi vas prosila, če imate kakšno idejo, s čemer bi bili tudi naprimer vi zadovoljni, če bi dobili postreženo na takšen dan? Malo sem imela v mislih kakšne sirove in zelenjavne bureke, ampak nisem zares prepričana. Skratka, hvala za vaše predloge že v naprej, pa če se da brez kakšnega cinizma na temo verske nestrpnosti. 😉

Lp, Pinelca

Pinelca

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12656

18. mar 2024 15:49

  Burek, sirovi narezki, ribji namazi, francoska solata, ribje palčke, ocvrta jajca,ocvrti sir, pica z več vrstami sira in zelenjavo ..........

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

18. mar 2024 21:03

Lahko je tudi nekaj mesnin, ker se verjetno vsi ne držijo strogega posta oz. sploh niso verni.

reza

anjica1998  

član od: 19.3.2024

sporočila: 4

19. mar 2024 11:12

no komaj čakam za ideje, ker tudi jaz ne vem kaj bi skuhala na postni petek. Tako da ideje so več kot dobrodošle.

 

 

Sex shop

anjica1998

Sporočilo je spremenil(a) anjica1998 dne 20. mar 2024 12:20

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

19. mar 2024 11:20

Razni štruklji: sladki, slani skutini, polnjeni z zelenjavo (špinača, buča), ali pečen zavitek.

Cmoki

Kaj na žlico, razne enolončnice …

rdkapica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. mar 2024 9:31

Enolončnica z lečo, fižolom, krompirjem in zelenjavo. Krepka jed, gre tudi brez mesa. 

 

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15165

20. mar 2024 11:18

Ko so pri moji hčerki lani postavljali mlaj, so bili za uvod slani kifeljčki in aperitiv. Ko so končali so naročili  pizze in kasneje so bile sladice ( zavitek, pita, piškoti). Se pa pozanimajte, če se kdo ne drži posta. 

Doma imamo običajno na postni dan zelenjavno juho, cmoke ali palačinke. Včasih pečene ribe in krompirjevo solato. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 20. mar 2024 11:57

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. mar 2024 12:04

Zakaj bi se pozanimali, če se kdo ne drži posta, bo pač jedel nemesno, kdor se drži, pa ne bo v stiski. Konec koncev, a se soloh ve, kdo vse pride na tak dogodek?

rimljanka

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12656

20. mar 2024 13:28

  Nihče, ki sicer je meso na postni petek, ne bo umrl od lakote, če ta dan ne bo dobil mesa, nasprotno, ogromno je brezmesnih in zelenjavnih  jedi, ki so dobre in zelo hranljive, tudi v vsakdanjem življenju ne jemo vsak dan mesa

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Mina43  

član od: 22.8.2019

sporočila: 19

7. apr 2024 0:53

Pri nas smo v otroštvu jedli krompirjevo juho, nato pa sušeno, slano polenovnovko, kuhan

beli fižol,nasekljano čebulo in narezana trdo kuhana jajca v solati. z navadno vinaigrette omako. (Sušeno, slano polenovko smo  prej dva do tri dni namakali v vodi. nato odstranili kosti in meso nadrobili).K temu smo jedli kruh . Običajno smo pripravili večjo količino te solate, ker smo jo jedli še za večerjo.

Ne pozabljajmo na stare okusne jedi in na začimbnice,ki so razlikujejo od vas do vas. 

Mina43

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti