Corona objemanje

tema je zaklenjena

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

21. avg 2020 18:02

Ognjic res ne vem zakaj je potrebno njega mesati z ostalimi nastimi...

Povedal je samo svoje mnenje gleda pa malo sirse ze po profesiji, dostop ima do vecih ljudi na pozajih pa tudi iz raziskovalnega vidika. 

Vceraj sem bila na pijaci z kegico - visjo medicinsko sestro.... kaj vse mi je povedala.... moje mnenje se samo potrjuje..

 

testeninca

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

21. avg 2020 18:24

Jaz sicer nosim masko le kratek čas (ko je pač to potrebno in zapovedano) in definitivno mi pomaga, če lepo potisnem tisto žičko ob nos in ličnice - le dovolj visoko mora biti maska.

 

rrr

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

21. avg 2020 18:24

testeninca je napisal/a:

Za zdravlje sigurno ne.

testeninca

Za zdravje pa.

Cila

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

21. avg 2020 19:38

limnol je napisal/a:

Jaz tudi trpim z masko - ne v mercatorju in intersparu, v službi pa res - ko si nataknem še očala, ne vidim nič več,  ker se mi takoj zarosijo. Ali je tu kak očalar z masko, ki bi imel kak praktični nasvet?

Sonja

Limnol, imam enako težavo, kar se tiče očal. Ena gospa mi je rekla naj si pod masko, čez usta, dam papitnati robček in res mi pomaga.

SMARTY1

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

21. avg 2020 19:56

SMARTY1 je napisal/a:
limnol je napisal/a:

Jaz tudi trpim z masko - ne v mercatorju in intersparu, v službi pa res - ko si nataknem še očala, ne vidim nič več,  ker se mi takoj zarosijo. Ali je tu kak očalar z masko, ki bi imel kak praktični nasvet?

Sonja

Limnol, imam enako težavo, kar se tiče očal. Ena gospa mi je rekla naj si pod masko, čez usta, dam papitnati robček in res mi pomaga.

SMARTY1

Jaz sem v optiki kupila Anti fog combo kremico, ki v veliko primerih omili rosenje. Drži cca 14 dni nato je potrebno ponovno namazati.

 

 

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

22. avg 2020 9:17

Jaz moram masko nositi celih 8 ur v službi. Ker delam v gostinstvu za štedilnikom in pečico res ni prijetno tole. Se pač navadiš. V trgovini jo tudi nosim vendar grem tja z nakupovalnim listkom in nakup opravim čimbolj hitro. Drugače pa... Tudi meni se rosi, ker nosim očala in tudi jaz namažem stekla z optifog vendar, ko jih naslednjič operem, se film izniči in je spet rosno. Tako pač je. Sem se navadila. 

LP, Saša

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

23. avg 2020 12:04

limnol je napisal/a:

Jaz tudi trpim z masko - ne v mercatorju in intersparu, v službi pa res - ko si nataknem še očala, ne vidim nič več,  ker se mi takoj zarosijo. Ali je tu kak očalar z masko, ki bi imel kak praktični nasvet?

Sonja

Sem videla, da nekateri pod mesto na maski, kjer običajno slonijo očala, prilepijo košček materiala, da očala ne zdrsnejo z nosa. Tako se očala lahko nosijo malo nižje na maski, ne da bi zdrsnila dol. Žal pa nisem shranila slike.

 

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 23. avg 2020 12:06

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

23. avg 2020 13:59

Jaz če lepo stisnem žičko ob nos, se mi tudi ne rosijo, če pa jo samo nataknem gor, pa je res zoprno, ker imaš tkoj rosna očala.

no meni pomaga, tako kot pravi ribaracarak.

 

irena

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

23. avg 2020 16:47

Zelo je odvisno od temperature prostora, kjer si, če ti je vroče ali ne, od vlage v zraku,.....

rimljanka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

23. avg 2020 17:53

Vsem najlepša hvala za nasvete!

Ja, poletje in menopavza pač naredijo malo več megle na očalih..... ()

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti