Corona objemanje

tema je zaklenjena

sijasaja  

član od: 21.7.2017

sporočila: 616

16. avg 2020 21:36

testeninca je napisal/a:

Ugledni nemški virolog o hudi napaki: Takšna uporaba mask nima smisla
Objavljeno 16. avgust 2020 18.45 | Posodobljeno 16. avgust 2020 16.12 | Piše: S. U.
Ključne besede:  maska  koronavirus  Jonas SchmidtChanasit
Nošenje maske v javnosti pomaga preprečiti širjenje koronavirusa, vendar imajo nekateri še vedno težave z njihovo uporabo.
 
To bi že morali vedeti: nošenje maske v javnosti pomaga pri boju proti širjenju koronavirusa, nekateri pa imajo še vedno težave z uporabo. Nosijo jo, a z njimi pokrivajo samo usta, ne pa nosu. Nemški virolog dr. Jonas Schmidt-Chanasit poudarja, da takšna uporaba nima smisla. Namen maske je zadržati delce, ki jih uporabnik oddaja, ko govori, kašlja ali kiha. To ščiti druge pred morebitno okužbo.

 

Do neke mere maska tudi ščiti uporabnika pred vdihavanjem delcev drugih. Če pa je nos izpostavljen, imajo delci neposredno pot v telo in je skoraj tako, kot da ne nosite maske, pravi Schmidt-Chanasit. Pravilno bi bilo tudi, da se maske ne dotikate z rokami in jo uporabljate samo s pomočjo trakov, ki služijo za odstranjevanje oz. nanos na obraz. Schmidt-Chanasit pravi, da je dobra ideja nositi masko, kadar ste daljši čas blizu drugih ljudi, na primer v avtobusu. Možnost okužbe je malo verjetna, če boste kratek čas poleg nekoga. »10 do 15 minut, to je kritična točka.« Na mnogih mestih je nošenje maske obvezno. 

A vendar mask ni mogoče pričvrstiti dovolj trdno, da bi človeka zaščitili pred aerosoli, manjšimi delci v zraku, ki zlahka pridejo do ust z bočne strani. Schmidt-Chanasit meni, da je treba tudi pri maski paziti na ohranjanje fizične razdalje, njegove besede povzema Jutarnji list

testeninca

sploh ne moreš nadeti maske, ki jih je nabavila naša vlada ... neki čolnički, ki ob strani puščajo zrak, gumice pa pokajo na vročini

 

sijasaja

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

16. avg 2020 22:18

Da, maske skorajda vsi nosimo narobe.... torej bi morali biti ze vsi okuzeni???

testeninca

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

16. avg 2020 22:33

testeninca je napisal/a:

Meni posnetek pove, da ce ni razdalje ti tudi maska ne pomaga....

testeninca

?? Kako, saj tudi pri najmanjši razdalji nič ne gre čez masko... O_0

 

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 16. avg 2020 22:37

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12656

16. avg 2020 22:52

Tu se virus ne prime zarad žegnane vode ali halje maškar?

ovce bodo mogoče spregledale, ko bo že prepozno

No, Sijasaja, sedaj si pa res presegla vse meje dobrega okusa, ki ga sicer nimaš in tvoje pisanje je res najhujše-DNO DNA   !!!!  Da pa zmerjaš duhovnike z maškarami, to je pa že-sramotno, žaljivo in skrajno nedopustno, nedopustno. https://www.casnik.si/sovrastvo/

Veš, sama sem kristjanka in sem na to zelo, zelo ponosna, se niti slučajno ne sramujem, kaj šele skrivam. Sem sigurna, da nas je na Kulinariki precej kristjanov, zato si šla res -predaleč, predaleč. Verjetno ne veš, ali nočeš vedeti, da so duhovniki zelo izobraženi ljudje , da njihov študij ni samo študij teologije, pač pa vse še kaj drugega, no tega verjetno ne veš. Bi na tem mestu poslala poziv našemu uredniku Jerneju, naj že KONČNO UKREPA, ter ustavi tvoje sovražno pisanje, ker je šlo res že vse predaleč, to je višek  !!!! Nič hudega, če bo , predvsem name, mi je vseeno, ker zagovarjam svoje stališče in ga tudi vedno bom. Sem mnenja, da tudi tisti, ki so laiki, spoštujejo duhovnike, ne samo katoliške, s svojim pisanjem si sigurno užalila tudi duhovnike drugih ver.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

17. avg 2020 6:06

Ti žališ, sijasaja, ne zanegljuj in ne enači nakladanja z žalitvami. 

rimljanka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

17. avg 2020 6:43

sijasaja je napisal/a:
ribaracarak je napisal/a:

Že dolgo si ni nobeden privoščil toliko žaljivk, kot sijasaja. 

rrr

a nisi brala Cilinih postov? jaz nakladam, ona pa piše sveto resnico? ok

sijasaja

Sporočilo je spremenil(a) sijasaja dne 16. avg 2020 21:33

V prispevku, na katerega se nanaša moj odgovor, nakladaš. Ti govoriš o gneči in neupoštevanju varnostnih navodil,  jaz sem pa samo prilepila slike, ki dokazujejo, da ni bilo tako. Se temu ne more reči resnica?

Pa četudi bi bilo res, kar si napisala.  Na medmrežju je poplava objav tvojih istomišljenikov, kako maske nič ne koristijo, kako je korona nateg, kako vsi uradni viri lažejo.  Bi bilo potem kaj čudnega, če ljudje dvomijo in se jih polovica ne drži navodil???   Neodgovorno obnašanje določenega dela ljudi  lahko pripišete kar svojemu vplivu.

Kar pa zadeva fotografijo, ki si jo ti objavila:  snemanje od strani zamegli razdalje. Le navpično snemanje z dronom bi pokazalo pravo sliko.  Tako tu, kot na slovenskih plažah. 

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 17. avg 2020 06:45

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

17. avg 2020 8:14

ribaracarak je napisal/a:
testeninca je napisal/a:

 

Aha, danes so se ljudje gnetli v cerkvah, na Hrvaskem celo direktor bolnisnice... hm....

 

testeninca

 

Nisem verna, ampak kljub vsemu se mi poraja vprašanje: kakšna pa je razlika med gnetenjem ljudi v nakupovalnih centrih,  na plažah,  v planinskih kočah ali v cerkvah?

 

rrr

V cerkvi ti lahko bog pomaga ... 

 

mamamia

sijasaja  

član od: 21.7.2017

sporočila: 616

17. avg 2020 9:24

enim niti bog ne more pomagati ... če napišem, da bodo ovce spregledale, zakaj se ve imate za ovce?

sijasaja

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

17. avg 2020 10:07

sijasaja je napisal/a:

tudi korupcija pri nabavi opreme je nakladanje :)

 

https://www.vecer.com/javna-agencija-za-medicinske-

sijasaja

Sijasaja, pa misliš da je Kulinarika pravi naslov za tvoje zapise?

SMARTY1

Sporočilo je spremenil(a) SMARTY1 dne 17. avg 2020 10:09

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti