Imaš dve možnosti
- da greš nemudoma zadevo posklikati - stane kakih 200 EUR, čakaš kak teden, slika je takoj in greš potem k a) ortopedu ali nevrokirugru, kjer te bodo potem nekaj časa opazovali .... ali pa točko a) preskočiš, in greš z MRI posnetki k specialistu za TKM, ki te bo z masažo in akupunkturo spravil nazaj v pogon
- da misliš, da bo po nekaj časa minilo samo od sebe - vmes boš pa stokala, kako hudo je to. Res bo čez nekaj časa minilo, potem bo pa hitro prišlo nazaj in s to metodo boš dobila kronično obrabo, ki se je ne bo dalo popraviti - enkrat ti bodo menjali kolk, enkrat boš imela drugo zoprno reakcijo, bolje pa ne bo nikoli.
Sama sem imela pred 6 leti težave s hrbtenico in sem se dva meseca mučila z analgetiki, ki so vedno manj pomagali, potem sem bila en mesec na opazovanju v smislu, ali sem material za operacijo takoj ali pa material za operacijo v čakalni vrsti. Vmes sem imela fazo, ko tri tedne nisem mogla hoditi, pa dvakrat sem zaradi bolečin padla v nezavest. In ko sem bila tako v opazovanju in domači negi, sem poklicala TKM zdravnika in po dveh mesecih ni bilo več bolečin in brez problemov sem se z iztegnjenimi nogami z dlanema dotaknila tal. Ko sem prišla na pregled k nevrokirurgu, so zazijali. Povedala sem, da sem šla na TKM in so samo rekli, da karkoli so mi že delali, bolje se ne bi dalo narediti. Skratka, razumen medicinec zna pohvaliti tudi kakšno drugo tehniko.
Zdaj vsako jutro 20 minut telovadim in hodim nekajkrat na leto na medicinsko masažo, pazim, kako dvigujem stvari in delam na tem, da me nikoli več ne bo bolel hrbet.
Zato si mislim takole: dokler človek stoka, kako ga boli in kako hkrati ne bi takoj zadeve popravil - pa se to da popraviti, ga preprosto ne boli zadosti. Ker je mnogo stvari, ki jih medicina (katerakoli) ne more popraviti in lahko samo blaži simptome (imam v mislih avtoimune bolezni, pa rake,pa nevrološke okvare tipo parkinson, alzheimer itd). Bolečine v kolku in hrbtenici pa spadajo v raster tistega, kar se da popraviti, če se zadeve lotiš nemudoma in ni nobenega razloga, da čakaš, da bo bolje samo od sebe, ker ne bo.
Vendelina jr.