Hujšanje?

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

25. jul 2005 16:50

Hojla! Tako je to glede diet! Tudi sama sem preizkusila že mnogo diet in raznih pripomočkov,ki so obljubljali veliko izgubljenih kilogramov v zelo kratkem času.Vse skupaj pa se je končalo tako,da so se kilogrami kar kopičili in kopičili. Potem sem začela drugače premišljevati in prišla do ugotovitve,da z dietami nikamor ne pridem in sem se začela enostavno zdravo prehranjevati.Nekaj kil sem sicer izgubila,ampak važno je bilo moje počutje,ki je bilo veliko boljše,kot prej,ko sem od stradanja prešla k nažiranju,pa spet stradanje in nažiranje..... Lanskega oktobra sem se seznanila z 90 dnevno dieto in sem jo preizkusila in reči moram,da mi ta način prehranjevanja zelo odgovarja. V prvem krogu v jeseni sem izgubila 11 kg,potem sem se v trimesečnem počitku zredila za samo 2 kg,v pomladanskem krogu pa sem igubila še 5 kg.Počutim se odlično! Mi je pa jasno,da se bom morala paziti vso svoje življenje.če bom hotela to težo obdržati. Pa seveda rekreacija,tudi ta je pomembna! Tocka,mogoče si še res mlada in z to dieto niso heci,zelo resno in previdno se je moraš lotiti,upoštevati vsa pravila in ne siliti z glavo skozi zid.Če se ne počutiš dobro,je z dieto bolje prekiniti. Mogoče bi bilo zate res najbolje,da zaenkrat probaš hrano z čimmanj maščob in sladkorja,se izogibaš kruhu in se več rekreiraš.Pa veliko vode(več kot dva litra na dan),sadja,zelenjave... Sicer pa sama najbolje veš,kako in kaj!Zaradi mene lahko poskusiš z dieto! Men je zakon! Marjetka cvetka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

3. avg 2005 22:10

Ko sem shujšala zaradi bolezni - me ja pač moralo udariti po glavi, ker se prej nisem pazila - in bom odslej vselej morala paziti na način prehranjevana, predvsem glede maščob, sem dala pot pod noge in v knjigarni našla dve super knjigi. Ena je Lahko jem, slovensek avtorice, drugi pa se reče Manj maščob, več zdravja in je prevedena knjiga. Obe sta sila uporabni, saj pojasnujeta nekaj osnovnih vzrokov previsoke telesne teže, obenem pa je v njiju veliko koristnih, vsak dan uporabnih navodil glede zdravega načina prehranjevanja. Pa množica receptov. Gre v bistvu za pripomoček, kako se zdravo prehranjevati, kako v telo vnašati vse potrebne sestavine, ob tem pa ostati zdrav in tudi s primerno telesno težo. Jaz sem bolj za primeren način prehranjevanja kot za kakšne stroge diete. Slednje so morda primerne le za tiste, ki morajo pod nujno spraviti proč tri ali pet kg, da lahko zlezejo v oblačila, ki so postala malo bolj tesna, ali pa da smo v kopalkah lepše, oziroma po kakšnih grešnih obdobjih (saj veste, božično novoletni prazniki, velikonočne pojedine in podobno). Na dolgi rok pa je učinkvit samo pravi način prehranjevanja glede na posemezni organizem, pa seveda gibanje. Maammia mamamia

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

4. avg 2005 16:27

In kako je sedaj s tabo, mamamia? Si se že navadila na dieto? Upam, da je sicer sedaj s tvojim zdravjem bolje in ni več težav. Se pa strinjam, da je na zdravje treba gledat dolgoročno. Jaz sem se letos morala malo "vzeti v roke" saj se je nabralo nekaj odvečnih kg, ki z nizkokalorično varianto sploh niso hoteli več proč - pač preveč do sedaj opravljenih tovrstnih diet! 90- dnevna mi je pomagala, da sem brez večjih težav prišla na normalo in sem končno spet zadovoljna sama s sabo. Se pa tudi sicer zelo zdravo prehranjujem in moji izvidi so bili do sedaj vedno krasni - torej delam stvari v redu. Vsi predebeli pa bi morali na svoje salo gledati podobno kot sladkorni na svoj sladkor - paziti je treba vse življenje. Ni diete, ki bi čudežno iz nas naredila suhca, ki bi potem lahko jedel karkoli, kolikor bi želel. Lisa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

4. avg 2005 20:10

Lisa, moram reči, da dobro okrevam. Trije tedni morja - počitek, zdrava hrana, izogibanje soncu, pa še delati mi niso dovolili ničesar - so tudi dobro deli. Drug teden grem še za 14 dni v Rogaško, potem pa počasi v službo. Na dieto sem se navadila in obenem ugotovila, da imam še vedno lahko pestro prehrano, pač z določenimi omejitvami. Ker so tudi kilogrami šli dol, pa še počutje je dobro, mi je toliko lažje prenašati nov način prehranjevanja. Pa še domači se mi pri posameznih obrokih pridružijo (pisana sveža solata s kuhano perutnino, graham špageti z zelenjavo na olivnem olju in s svežimi zelišči, kuhana riba in tako naprej), jaz pa njim ,ko je kaj z žara za večerjo. Pozdrav, Mamamia mamamia

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

4. avg 2005 20:33

Pa imam še jaz vprašanje za bolj izkušene z zdravim prehranjevanjem in načinom življenja. Moj osnovni problem je moja služba. Nimam fiksnega delovnega časa. Moj delavnik se lahko začne kadarkoli med 7. zjutraj in 3. uro popoldne. Vsak dan drugače, vključno z vikendi in prazniki - takrat delam cel dan, 12 ur (ura gor ali dol). Ko sem v službi, ne morem na kosilo, način in ritem dela tega ne omogočata, lahko bi rekli, da ko si sredi plesa, pač plešeš dokler muzika igra. Dostave hrane niso zame iz dveh razlogov, 1. drage so za znoret (vsak dan po 1500, 1600 tolarjev in pomnoži to s 23, 24 delovnimi dnevi... ) in 2. to ni prava hrana, po enem mesecu ugotoviš, da imajo vsi meniji isti okus. Priznam, zahtevna sem! Torej, z vso dobro voljo mi tole zdravo prehranjevanje NE GRE!!! Pred službo ne morem jest, mi nič ne gre. Razen seveda, če sem čisto popoldanka v službi, potem si pač pripravim kuhano kosilo, ampak drugače pa jaz pred službo ne uspem spraviti vase kaj prida hrane, mi ne diši in tudi če kaj pojem pred 11. ali 12. uro, se slabo počutim. V službo si pogosto nosim za kosilo solato (zeleno ali paradižnik, s tuno in kruhom), sedaj ko je "moja" sezona tudi sadje (breskve), kuhana hrana je pri meni na vrsti mogoče 1x ali 2x tedensko. Ko končam s službo tam okoli 7h, 8h ali 9h zvečer pa sem seveda izčrpana, na spidu od službe in lačna, ampak takrat bi bila ura za it spat. Če povzamem, moj bioritem se je odselil že pred več kot tremi leti, ko sem začela delati tu. Ker je obupal. En čas mi je tudi prebava dala odpoved in sem imela že cel prebavni trakt vnet, razdražen, zaštopan,... Nekoliko sem ga sicer spet spravila v pogon s polnozrnatimi živili in surovo zelenjavo, čeprav moja prebava ni več taka kot včasih. Jem kadar pride, in čeprav skušam izbirat bolj zdravo hrano, prehranjevanje pred računalnikom med delom, vsakokrat ob drugi uri itd. ni ravno ideal. Torej, ima katera kak predlog, kako naj poštimam svoj sistem in se kljub noremu delavniku vsaj približno zdravo prehranjujem? Lp, tjas

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

4. avg 2005 21:06

No, tudi mene je zdravja stal totalno neurejen delovni čas in še kak dodatni stres. Zjutraj sem sicer začenjala ob približno isti uri, a nikdar nisem vedela, kdaj bom lahko šla domov. Sem se ob odhodu na stopnicah morala obrniti in hjad nazaj, pa zvečer ob devetih (ali še kasneje) domov, potem pa sem pomazala vso hrano, ki sem jo v hiši našla... Je pa res, da nikdar ne grem iz hiše brez zajtrka. Poskusi se navaditi na to, da zjutraj, ko vstaneš, ali pač malo kasneje, nekaj poješ. Polnozrnat kruh, skuta, jogurt, sveža zelenjava, mogoče kakšna piščančja salama, da dobiš v telo vse potrebne sestavine. Ali muslije s svežim sadjem. nekateri prisegajo zgolj na sveže sadje v dopoldanskem času in če to vzdržiš, ti da to kar precej dodatne energije (govorim iz lastnega poskusa, a sem šibka na kruh in salamo, pa sem raje jedla to...) Za med službo pa ti kakšnega pametnega nasveta ne vem priporočiti, saj mi razen soalt, kij jih tako že nosiš s seboj, ali kakšnega pisanega, zdravega sendviča kaj drugega ne pade na pamet. A imša mogoče možnost, da si na hitro kaj skuhaš? Saj ne potrebuješ več kot kak majhen kuhalnik, če je delovno okolje takšno, da si to lahko privoščihš? V tem primeru bi se ti jedilnik sila popestril? Poskusi za začetek graditi na dobrem zajtrku ali brunchu, če začneš delati popoldne. Zvečer pa si privošči skledo zelene solate, ta zelo pomirja in blagodejno vpliva tudi na spanec. Kaj drugega mi res ne pade na pamet. mamamia mamamia

s.fornitore  

član od: 23.7.2005

sporočila: 6

11. avg 2005 21:04

pozdravljena.. predlagam ti sojine sejke od Herbalife-a meni je pomagalo in se vedno mi:)))))))) s.fornitore

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

12. avg 2005 9:07

Gospod s.fornitore, zdaj pa že počasi presedate tudi meni. Jernej, kje si? Mamamia mamamia

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

12. avg 2005 17:43

Tjas,ti imaš pa res zelo stresno službo!Tako je pa res težko urediti prehranjevalni sistem!mogoče bi si lahko v termo steklenici prinesla od doma kakšno juho.Juho recimo skuhaš,ko imaš čas,jo recimo zamrzneš(Kakšna zelenjavna juha npr.).Pred službo jo pogreješ(To ti vzame samo nekaj minut) in naliješ v termovko.Verjemi,da ostane topla kar nekaj časa!če zraven poješ še kakšno graham žemljico ali rižev kruhek imaš zdrav malokaloričen topel obrok! Marjetka cvetka

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

12. avg 2005 17:59

Hvala za predloge. Moram povedat, da me trenutno rešujejo breskve in paradižniki. Vsak dan si s sabo v sllužbo nesem nekaj breskev in jih imam za "krpat luknje" v želodcu medtem ko klofam po računalniku. Paradižnik si pa pripravim praženega s papriko, česnom in čebulo, dozo za tri, štiri dni, in si ga v plastični posodici nosim s sabo v službo. Zraven en kos polnozrnatega hlebčka s semeni. Zdejle, ko je sezona, to kar gre. Za zimo bo pa spet malo kriza ob mrazu in pomanjkanju dobre zelenjave. Tale ideja o zelenjavnih mineštricah pa ni slaba, si jo bom zapisala za uho! Prav takih stvari bi morala več jesti, odkar sem začela v službo hodit bolj razumem, zakaj je moja mama vedno v službo nosila sklede solate, doma pa najraje kuhaja in jedla vse vrste jedi na žlico. Zdravo jesti, biti sit, a ne nažrt, to je prava umetnost!!!! Gospod s.fornitore, vi pa že nehajte ponujati tiste svinjarije tule na kulinariki!!!! tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti