Čaj

RINA  

član od: 6.12.2002

sporočila: 28

tema odprta - 4. jun 2004 20:47 | ogledi: 2.039 | odgovori: 4

Mnogi nabirajo zdravilna zelišča in sami pripravljajo mešanice čajev, pa me zanima,če ima kdo svoj recept za dober "planinski" čaj?

kokot  

član od: 26.5.2004

sporočila: 90

8. jun 2004 9:01

Le pogumno v planine in nabirat zeli, seveda če jih poznate! Ako jih med seboj ločite, potem ne bo težav s pripravo dobrega čaja! Bojan Kokot

Berni  

član od: 2.7.2002

sporočila: 55

10. jun 2004 8:34

Meni je najboljši domači čaj iz lipe, šipka in mete. Poln, svež okus. Enkratno. Pa tudi z nabiranjem in "prepoznavanjem" ni težav. lp

SonjaB  

član od: 9.1.2004

sporočila: 250

10. jun 2004 9:36

Meni je najboljši planinski čaj: materina dušica. Sicer pa delam različne mešanice: 1. materina dušica+bezgovi cvetovi 2. bezgovi cvetovi+rman 3. bezgovi cvetovi+melisa... Večkrat skuham čaj iz samo enega zelišča, ki mu dodam limono in žličko medu. V teh vročih dneh se prileže melisa+limonin sok+rjavi sladkor. Vse skupaj ohladiš in po želji dodaš še kakšno kocko leda. Enako storiš z materino dušico. Enkratna osvežitev in hkrati poživitev! Sicer pa lahko vsem mešanicam dodaš poljubne zeli...ustvari si vsak dan nov planinski čaj! Zelo dobra in nežnega okusa je tudi hribska resa. Za pomirjanje je šentjanževka... Tudi lapuh ima krasen okus-po medu...dodaš ga lahko vsaki mešanici. Pa veliko užitkov ob pitju čajev! Sonja

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

10. jun 2004 14:58

Pri nas pri prehladu uporabljamo pljučnik. Za odžejat pa je zelo dober tudi koprivov čaj. Mi ga nič ne sladkamo. Lp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti