Zvijanje rolade

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

2. jun 2004 13:16

Naj še jaz pritaknem moja recepta za rulado - nikdar nobenih problemov. Rulado mažem z marmelado ali pa s kakšnim nadevom s sadjem. 1. varianta: 6 rumenjakov, 6 žlic sladkorja, 3 žlice vode, 6 žlic moke, malo pecilnega praška, 6 beljakov Penasto umešaj rumenjake, vodo in sladkor, dodaj moko presejano s pecilnim praškom in na rahlo primešaj sneg beljakov. Veliki pekač obloži s peki papirjem in peči približno 10-15 minut. Še vroče zavij v vlažno kuhinjsko krpo. 2. varianta: 4 rumenjaka, 14 dag sladkorja v prahu, 1 vanilin sladkor, 15 dag moke, 1 pecilni prašek, 4 beljaka Rumenjake, sladkor in vanilin sladkor kuhaj na pari, da se zgosti. V ohlajeno dodaj moko presejano s pecilnim praškom in sneg beljakov. Peči v velikem pekaču, ki si ga obložila s peki papirjem. Še vroče zavij v vlažno kuhinjsko krpo. 3. varianta: 6 beljakov, 15 dag sladkorja v prahu, 15 dag mletih orehov, 3 žlice moke, 1/2 pecilnega praška. Dobro stepi beljake, postopoma dodajaj sladkor, orehe ter moko presejano s pecilnim praškom. Pozdrav. Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 02. jun 2004 13:46:34

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

2. jun 2004 13:19

Tudi moj recept za rulado je kar kar dober cm, saj ko zviješ malo skup skoči. Upam, da ti usepe! Maja

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

2. jun 2004 13:58

dragička: tud vam hvala za recepte ! vse bom preizkusila Tatjana

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

2. jun 2004 15:28

Tatjana, rulada je zelo hitro pečena. Testo mora biti popolnoma svetlo, tako da ostane mehko. Sicer poka.

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

2. jun 2004 15:39

Rulado še vročo zvrni na krpo in zvij. Ko se nekoliko ohladi jo odvij, namaži z nadevom in ponovno zarolaj. Se ti definitivno ne bo prelomila, razen če testo ne bo preveč zapečeno - trdo .... . LP, Nina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti