Kulinarika v4 javni test

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

10. okt 2016 12:25

Katarinči je napisal/a:
Joj, Jernej, oprosti, ampak še na nekaj bi te rada opozorila, gre za smeške:

 

V forumih je pa verjetno povsod ok - zdaj so jedilniki videti takole: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1096 in po novem je enako  http://v4.kulinarika.net/forumi/tema/1096/kaj-jutri-za

 

Lp,

Katarinči

Oooo hvala, res fajn pomoč si pri odkrivanju težav. Seveda ni ok. Sem popravil ;-)

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

10. okt 2016 12:28

jernej je napisal/a:
Cila: Bi te lepo prosil, če še enkrat natisneš recept, pa mi sporočiš, ali je bolj intuitivno zdaj in bolj berljivo. Hvala ti.


PS - Vmes sem popravil, da ne prikaže samodejno okna za tisk, zato razlika. Lahko spet poskusiš na chrome, imaš pasico za mnenja ;-) Mnenja sem tudi malo bolj pregledna naredil.

Poskusila sem na IE in Chromu.  Na obeh sedaj lepo vidim rdečo pasico. Predogled je obakrat  v redu, mnenja so lepo ločena, tiskati pa ne morem, ker mi je tiskalnik pravkar  odrekel poslušnost  . Ne zaradi KulSlo, tudi domačega Worda ne mara .  

Cila

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

10. okt 2016 12:32

Cila je napisal/a:
jernej je napisal/a:
Cila: Bi te lepo prosil, če še enkrat natisneš recept, pa mi sporočiš, ali je bolj intuitivno zdaj in bolj berljivo. Hvala ti.
PS - Vmes sem popravil, da ne prikaže samodejno okna za tisk, zato razlika. Lahko spet poskusiš na chrome, imaš pasico za mnenja ;-) Mnenja sem tudi malo bolj pregledna naredil.

Poskusila sem na IE in Chromu.  Na obeh sedaj lepo vidim rdečo pasico. Predogled je obakrat  v redu, mnenja so lepo ločena, tiskati pa ne morem, ker mi je tiskalnik pravkar  odrekel poslušnost  . Ne zaradi KulSlo, tudi domačega Worda ne mara .  

Cila

Ohhh, upam, da uspešno popraviš. Mislim da bo glede tiskanja recepta zdaj ok...

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

10. okt 2016 12:34

Katarinči je napisal/a:
Jernej, o tem sem že pisala, tudi odgovoril si mi, vendar se bojim, da se takrat nisem dovolj jasno izrazila, katero spremembo imam v mislih.

Gre namreč za to, da v novi kulinariki očitno ne bo več dveh možnosti razvrščanja fotoalbumov, ki zdaj obstajata, glede na zadnje dodajanje vsebine in glede na avtorja:

  • glede na zadnje dodajanje vsebine - http://www.kulinarika.net/albumi.asp?offset=0&sort= - zdajšnja glavna razvrstitev albumov glede na zadnjo spremembo v albumu (torej glede na zadnje dodajanje vsebine) - meni je ta pogled najbolj praktičen.   Morda bo bolj nazorno tukaj: http://www.kulinarika.net/fotoalbumi.asp  - vidimo namreč zadnjih (10) albumov  (z naslovno fotografijo vsakega albuma (ne pa fotografij!)), v katere je avtor dodal najmanj eno fotografijo, oziroma, ko dodatno kliknem na "vsi albumi" , se odpre tole: http://www.kulinarika.net/albumi.asp  super, zdaj vidim vse zadnje albume, v katere je bila nazadnje dodana slika (ne pa vse zadnje dodane slike!) - te možnosti v novi kulinariki ni več? Res škoda, kajti če zadnji avtor naenkrat doda v svoj album recimo petnajst fotografij, potem se prejšnji album, v katerega je bila tik pred tem dodana fotografija, po novem prikaže šele na šestnajstem mestu...

Druga dva načina razvrščanja fotoalbumov ostajata:

 

Samo v razmislek, morda bi vseeno obdržali (tudi) opcijo zadnjih deset (ali več) aktualnih, torej spreminjanih albumov.

 

Sicer pa izvoli , oddahni si vendar vsaj malo, da nam ne pregoriš



Katarinči

Sporočilo je spremenil(a) Katarinči dne 10.okt 2016 11:42

Če sem približno prav razumel, v čem je težava, sem jo mislim da odpravil. Ker kdaj je nek album z 1 sliko nastal, ni tako pomembno kot je to, kdaj ima album nove slike, takrat štejemo za novosti v albumu pri prikazu albumov. Pravzaprav je tako na v3 in tako sem želel, da je tudi naprej ;-) Pa je nekaj štriknilo.

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

10. okt 2016 12:43

Jernej, še tole, v javnih profilih ni rubrike "mnenja v fotoalbumih" -  ti kar ne pustim dihat, kajne?



Katarinči

 

Vidim, da bi to morala poslati med hroščke, če še kaj najdem, pošljem torej sem http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2804 ?

Sporočilo je spremenil(a) Katarinči dne 10.okt 2016 12:50

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

10. okt 2016 12:55

Ni problema. Ja, zdaj sem v vsakem albumu spodaj dodal: Več od istega avtorja. Ne deluje 100%, ker išče po imenih avtorjev in naslovih in besede manj od 3 znake ignorira, tako ne najde več albumov od uporabnice "nb" itd...

Bo treba ločiti iskanje po besedah in iskanje po avtorjih... Nekoč... ;-)

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

10. okt 2016 13:03

jernej je napisal/a:
 

Ohhh, upam, da uspešno popraviš. Mislim da bo glede tiskanja recepta zdaj ok...

Tiskalnik ukročen, tiskanje uspelo, lepo je vidno. Posamična mnenja so lepo ločena obenem pa ne zavzemajo več tako ogromno  prostora, kot so ga v stari varianti. 

Razlike:

Chrom ima lep prelom strani, IE pa potegne tisk čisto do spodnjega roba, niti 1 mm nepotiskanega ne ostane. Levi in desni rob sta dosti ožja, levo ni dovolj praznega prostora za luknje in vpenjanje v mapo.

 

 

Cila

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

10. okt 2016 13:09

Jaz sem določil 1cm robu na vsaki strani, ostalo je stvar, kako nastaviš tiskanje na samem brskalniku, v to ne morem programsko posegati iz spletnestrani. Če imaš določeno na IE da nima print nič robu (print preview), potem ga ne bo imel ;-(

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

10. okt 2016 13:28

Urejeno tudi na IE.   Edinole link do recepta in datum še vedno pritisnena zadnji milimeter spodnjega roba,  ampak to me čisto nič ne moti. 

Cila

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

10. okt 2016 13:42

To naredi brskalnik sam od sebe, na to žal nimamo vpliva na naši strani ;-( Nastavi na IE večje robove za tiskanje, morda bo pomagalo.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti