Zaldiar

cotkan  

član od: 7.6.2016

sporočila: 26

tema odprta - 9. jul 2016 7:10 | ogledi: 15.851 | odgovori: 22

Lep pozdrav, mene pa zanima ima kdo izkušnje z zaldiar ali doreta tabletami.  Zadnje tri leta jemlem vsak večer po eno tableto, zdaj pa sem se odločil, da bom prekinil in 14 dni jemljem vsak večer po pol tablete, se kakšen teden dva pa bom popolnoma prekinil.

cotkan

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. jul 2016 7:38

A ti si sam sebi zdravnik in si si jih predpisal kar sam?

rimljanka

cotkan  

član od: 7.6.2016

sporočila: 26

9. jul 2016 8:48

Nesporazum, zdravnik mi je predpisal trikrat na dan po eno tableto, tudi recept mi mora napisati saj zaldiarja ni v prosti prodaji. Tako da terapija poteka pod zdravniško kontrolo i ni mogoče govoriti o zlorabi tablet. Ćeprav je, glede na majhno vsebnost tramala, mala verjetnost da pride do odvisnosti ima zaldiar celo vrsto stranskih učinkov.

cotkan

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

9. jul 2016 9:44

Zdravnik ti je predpisal tablete IN dozo, se pravi, koliko tablet kako pogosto. Nespametno je dozo spreminjati na lasto pest, razen če ti je rekel zdravnik, da sam poskušaj z zmanjšanjem, pa boš videl, kaj bo.  V spremni dokumentaciji zdravila jasno piše, da se je o prilagoditvi odmerkov in dolgotrajnem zdravljenju treba posvetovati z zdravnikom, zato bi bilo pametno prej vprašati. 

Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. jul 2016 10:48

limnol je napisal/a:
Zdravnik ti je predpisal tablete IN dozo, se pravi, koliko tablet kako pogosto.

Natanko na to je ciljal moj zapis.

rimljanka

sladkosnedarada  

član od: 25.10.2014

sporočila: 3

9. jul 2016 12:21

Doreta in Zaldiar so močne protibolečinske tablete, če misliš, da jih več ne potrebuješ jih ne rabiš jemati.

sladkosnedarada

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15166

9. jul 2016 19:04

Običajno se tako močne tablete jemlje ob zelo hudih bolečinah po potrebi in se jih opusti, če bolečin ni več oziroma se vzame blajžja tbl.  npr. Lekadol....Tri tbl dorete na dan je po moje skrajna doza, saj si po njih  rahlo omotičen. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

9. jul 2016 20:28

Zdravljenje bolečine je zahtevno poglavje medicine in bi bilo pravilno, da se s tem ukvarjajo dohtarji. Zlasti zato, ker smo na našem teritoriju glede tega še vedno zelo konzervativni (dve zelo pogosti, ampak tudi zelo napačni ljudski modrosti sta "če si star / bolan / operiran, je normalno, da te fejst boli" in "zdravilo proti bolečinam se vzame šele takrat, ko te tako boli, da ni več za zdržat").

Nezdravljena bolečina poslabša kvaliteto življenja na več načinov: odvzame mobilnost (in se posledično katastrofalno hitro izgublja mišična masa, ki je glavna metabolna "banka" in je neposredno povezana s preživetjem), odvzame apetit, oboje spet povzroči obstipacijo in še poslabša bolečino. Poleg tega si nezdravljena bolečina "utre pot" (zaradi facilitacije živčnega prenosa), kar pomeni, da jo je tem težje zdraviti, čim dlje traja.

Protibolečinskih zdravil je ogromno, da se jih (in jih je včasih tudi treba) kombinirat, odmerek naj predpiše zdravnik.

Ergo @cotkan: uredi svoje intimnosti s svojim lečečim dohtarjem oziroma tistim, ki ti je predpisal Zaldiar, svojo potrebo po pozornosti pa poskusi potešiti kako drugače.

 

lp, proxima

 

cotkan  

član od: 7.6.2016

sporočila: 26

9. jul 2016 21:16

Samo sem vprašal, če ima kdo osebne izkušnje s temi tabletami, vsa razna razmišljanja kaj je prav in kaj ni prav sem že obdelal na medmrežju. Kar se pa zdravnikov tiče so pa njihova mnenja tako različna kot da niso hodili na enako fakulteto.

cotkan

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

10. jul 2016 14:24

Moj mož jih že nekaj let uživa, zaradi bolečin ob težki diagnozi in nima znakov kake zasvojenosti, tudi avto lahko brez problema vozi. Vendar, če bi bile bolečine bolj znosne, jih pač ne bi jemal. So pa želodcu med vsemi protibolečinskimi zdravili najbolj prijazne, vsaj po njegovih izkušnjah.

Torej, če zmoreš brez njih jih pač ne jemlji več, seveda v soglasju z zdravnikom.

BABI 2+2

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

10. jul 2016 14:37

Nekaj let nazaj sem jedel zaldiar zaradi hudih bolečin v roki. Zdravnica mi je predpisala terapijo: 3 tablete na dan, največ 4 dni, nisem smel piti nikakršnih alkoholnih pijač, ne voziti avtomobila niti kolesa. Pri meni je bilo zanimivo, da mi niso te tablete kaj dosti pomagale, čeprav je zdravnica povedala, da so močne. Ko sem po štirih dneh končal s terapijo, pa ni bilo nobenih posledic v smislu znakov zasvojenosti.

Miroslav Vulović

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti