Zaldiar

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

10. jul 2016 17:16

Moja tašča jih je jemala in tudi njej je zdravnik predpisal 3 tbl na dan. Bila je precej omotična. Jemala jih je tudi hči zaradi hudih bolečin v hrbtenici in jih ni dobro prenašala.    

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

dočka  

član od: 23.12.2012

sporočila: 556

10. jul 2016 17:19

 

Pozdravljeni !

 

Tablete zaldiar so zelo močne protibolečinske tablete na osnovi opiatov. Po poškodbi hrbtenice te zelo hitro postavijo na noge. Res pa je (to se je zgodilo moji mami), da zelo vplivajo na drastično poslabšanje stanja pri demenci. Pred jemanjem zaldiarja je bila še koliko toliko normalna, po 14 dneh jemanja tablet pa nas skoraj ni več poznala. Ko so bolečine popustijo je bolje pričeti z jemanjem lekadola, seveda v dogovoru z zdravnikom. Taka je moja izkušnja.

 

 

dočka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. jul 2016 20:20

cotkan je napisal/a:
Samo sem vprašal, če ima kdo osebne izkušnje s temi tabletami, vsa razna razmišljanja kaj je prav in kaj ni prav sem že obdelal na medmrežju. Kar se pa zdravnikov tiče so pa njihova mnenja tako različna kot da niso hodili na enako fakulteto.

cotkan

Super, res, po medmrežju iskat odgovore ... Pa saj ima vsak od nas svoje specifike, nismo vsi enaki in ne reagiramo vsi enaki, in akr je moji tašči ok, tebi morda ni. Zato se drži nasveta tvojega zdeavnika, ne pa nas totalnih amaterjev, ki pojma nimamo. Čeprav se enim zdi, da lahko nasvete trpijo kar tako, kot da bi drobtine metali golobom ...

No, proxima ni amater, ona ve, o čem govori. 



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 10. 2016 20:22

Mygrace

sporočila: 6506

11. jul 2016 14:02

Z vsem spostovanjem do proxime in ostalih pametnih....ampak ko se kdo zacne spilat njihovega advokata ali piarovca...se mi ta pametni mal uprejo, no...

 

Kar se tice sprasevanja po medmrezju itd... stvar inteligence in zmoznosti presoje sprasevalca je, kaj bo od risrcinga odnesel. Nismo vsi enaki in vsak je svoje srece kovac.

 

In itak ze dolga leta ploskamo, ker imamo moznost takoimenovanega drugega mnenja pri zdravnikih...kaksna je pravzaprav razlika, ce nekdo tukaj  mimo svojega osebnega zdravnika vprasa za izkusnje, razlago, priporocila, mnenje..evo, itak se je  nasla doktorca, ki je povedala svoje, predvsem glede izgube misicne mase sem za usesa pred ekran privlekla ene par premalo razgledanih v nasi druzini, sicer sem jaz izgubo misicne mase takoj povezala z lenobo nekaterih, haha...

 

Skratka, cim vec komunikacije, magari ne glih na akademskem nivoju...pa ce smo tolerantni do marginalcev in mavrice, bodimo strpni tudi do tistih, ki tukaj kaj vprasajo in ne takoj vzviseno pamet solit.

 

Pravijo, da se dostojanstvena drza prepozna po tem, kako nekomu, ce znas seveda, razlozis zapletene stvari brez da bi ga hotel ponizati.

 



Mygrace






Sporočilo je spremenil(a) Mygrace dne 11. 2016 14:08

ultranova  

član od: 30.11.2010

sporočila: 529

11. jul 2016 16:14

,se strinjam,Mygrace.Ko bi vsi pogledali pod svoje komentarje v temah,ki tudi niti slučajno "ne bi sodile"

na ta forum,bi se lahko globoko zamislili.Tašče,odnosti,otroci, šola,.....vse teme obdelane,podani nasveti iz načeloma enih in istih nickov.Čudno,določena tema jim ne leži,pa je treba dohtarju.Ko so v svoji formi,nihče skoraj ne potrbuje kam hodit,ker ga tu nafilajo z vse mogočim "znanjem"

ultranova

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

13. jul 2016 16:04

Mygrace je napisal/a:

 

Pravijo, da se dostojanstvena drza prepozna po tem, kako nekomu, ce znas seveda, razlozis zapletene stvari brez da bi ga hotel ponizati.

 



Mygrace

Tole, My darling Grace, si pa zadela direkt v , in še   za povrh.Morda bo pa kdo od nas shvatio.

marjja

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

13. jul 2016 20:16

Jaz sem zaldiar vzela vsega skupaj tri krat, po prometni. Zakaj ne dlje? Ker sem imela blodnje po njih, ponoči nisem mogla spati, ko pa sem, sem imela halucinacije. In zbudila sem se kot cota. Se mi je strašno vrtelo po njih, med ležanjem sem se počutila kot na ringišpilu. 

yulchi

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

14. jul 2016 9:24

Jaz bi s svojim najbolj milim glaskom dodala samo še, da je ponižanje (enako velja za lepoto, resnico in kontaktne leče) ponavadi treba iskati v očeh opazovalca.

 

lp, proxima

 

 

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

14. jul 2016 20:19

Saj je mygrace lepo napisala: "...se dostojanstvena drza prepozna po tem, kako nekomu, ce znas seveda, razlozis zapletene stvari brez da bi ga hotel ponizati..... Stvar inteligence in zmoznosti presoje spraševalca pa je, kaj bo od risrcinga odnesel." 

 

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. jul 2016 8:32

Pravijo, da se dostojanstvena drza prepozna po tem, kako nekomu, ce znas, seveda, razlozis zapletene stvari, brez da bi ga hotel ponizati ne da bi ga pri tem ponižal

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti