Kalcinacija

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

tema odprta - 7. jun 2016 20:25 | ogledi: 10.085 | odgovori: 40

Dober večer,

prejšnji teden sem se prvič v življenju soočila s kalcinacijo v rami. Bolezen oz. to stanje kar pošteno boli . Bolečine ni zmanjšala nobena protibolečinska tableta, niti tista, ki sem jo dobila na urgenci. Od tu sem bila potem napotena k ortopedu, kjer pa sem prejela injekcijo blokado.

 

Se je že katera soočila s to boleznijo?

Je možno nanjo s čim vplivati, da se nebi ponovila ali pa pa se da bolečino na kak način blažiti?

 

Hlajenja in gretja obolelega predela mi niso priporočili, le pazit na gibe, kar pa tako ali tako pazim, sicer je prisotna bolečina.

 

Baje se na bolezen ne da vplivati s prehrano. Niti kako drugače. Pa me zanimajo izkušnje, samopomoč, če obstaja in nasveti, kako prenašati bolečino in si pomagati.

 

Zdaj po blokadi ne neprimerljivo bolje, ampak se pa bolezen baje ponavlja. 

 

Hvala za vsakršno mnenje

 

Lep pozdrav!

 

 

NutellomAnka

Lucy  

član od: 7.2.2002

sporočila: 80

8. jun 2016 7:06

Pozdravljena,

sama sem to doživela pred 10 leti. Ni bilo hujše bolečine. Sama sem prebrskala kar nekaj strani na spletu in se nisem odločila za blokado, ker ta ne odpravi težave, jo samo prekrije. Šla sem na UZ terapijo, kjer počasi lomijo kalcinacijo. Zadeva ni brez bolečin In velikokrat sem jokala zraven. Terapija traja 2 tedna, vsak dan, potem pa telo rabi še nekaj časa, da vse absorbira ter da se poškodovane vezi zacelijo. Po treh mesecih sem bila brez bolečin. Zadeva se je v bistveno lažji obliki ponovila čez dve leti, ponovno ponovila terapijo in do danes se ni več ponovilo. Če bi se, bi pa sigurno izbrala lasersko terapijo, ki je hitrejša. 

Lp. 

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

8. jun 2016 8:49

Tudi jaz ti svetujem UZ terapijo. Tukaj gre za dobesedno za "razbijanje" oz. "štemanje" kalcija. Zadeva je samoplačniška. Cena v Murski Soboti je 40 Eur za obisk. Pri nekaterih zadostuje že 3-5 obiskov. 

Jaz sem imela problem z ahilovo tetivo oz. prijemališčem. Šla sem najprej na 3 in potem še na 2 terapiji. Zdaj je OK. 

Ne vem pa kje vse v Sloveniji imajo aparate za razbijanje kalcija. Aparati so menda različni eni bolj drugi manj kvalitetni. 

K

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

8. jun 2016 10:33

Za UZ terapijo oz razbijanje kalcinomov sem slišala in tudi to, da terapija ne zagotavlja, da se bolezen nebi ponovila. Nisem pa vedela, da je storitev samoplačniška, no pa še trpiš poleg. Moram sedaj iskati, kje jih opravljajo in kakšne so cene. Ker sem iz okolice Ljubljane, sem kar prepričana, da je tu dražje, kot v drugih delih države.

 

Trenutno mi je bila hujša bolečina zobobol. Ampak sem pa zadnjič sprejela blokado, ker je muka spat, se preoblačit, itd.

 

Hvala za mmenja!

 

 

 

 

NutellomAnka

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

8. jun 2016 10:37

Anka, mene ni tako hudo bolelo. Res je bolečina, ampak samo tam, kjer je kalcinacija! Moja terapevtka trdi, da ima zelo malo povratnikov.

 Mogoče se poleti odpraviš na dopust v Prekmurje in izkoristiš prijetno s koristnim! 

lp

K

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

8. jun 2016 14:37

V Prekmurje pa res redko nanese, da grem. Bi pa res moral bit dopust, a kaj, ko imam precej raje morje.

 

Dobro, bom začela iskat o tej ultrazvočni terapiji in iskala cene, itd. Hvala!

NutellomAnka

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

8. jun 2016 15:19

NutellomAnka, zs.

 

Katarinči

Lucy  

član od: 7.2.2002

sporočila: 80

9. jun 2016 23:27

Meni so UZ naredili na napotnico in sicer na Petra Držaja v Lj. Pokliči in preveri čakalno dobo.

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

10. jun 2016 8:00

Katarinči je napisal/a:
NutellomAnka, zs.

 

Katarinči

Hvala!

NutellomAnka

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

10. jun 2016 8:11

Lucy je napisal/a:
Meni so UZ naredili na napotnico in sicer na Petra Držaja v Lj. Pokliči in preveri čakalno dobo.

Sem šla do osebne zdravnice, dobila napotnico za UZ in še nek laser. Tako da zdaj čakam na datum pričetka terapije.

Je pa zdravnica potrdila, da je samoplačniško zdravljenje z razbijanjem kamnov uspešnejše, kot terapija, ki jo krije zdravstveno zavarovanje , ampak bom najprej poizkusila to, predno se podam v stroške samoplačniške terapije.

 

Nikjer ne zasledim, da bi si človek ob tem lahko kakorkoli sam pomagal pri preprečitvi nastanka bolezni ali da si sam pomaga, tako da izgleda da pomaga le zdravljenje z medicino.

NutellomAnka

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

10. jun 2016 22:41

Z magnezijem si lahko pomagate. Samo nikar s šumečkami.

 

_tisa_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti