Cena in menu

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

5. maj 2016 2:14

Kot sem obljubila, izčrpno poročilo sledi....

Najprej moram napisat, da mi je žal, da je Katrca izbrisala eno lepo pesmico...sprašujem se, zakaj???

Danes sem preživela tako lep popoldan, večer...hvaležna sem, kaj pa vem komu??? ja tistemu, ki mi je to omogočil.....

Vse, vse, vse...je bilo naj, naj, naj...jezna sem samo nase, ker sem v vsem tem pričakovanju doma pozabila fotoaparat, da bi vam lahko prikazala, kako dovršeno je bilo vse....

V ceni 20 EUR je bilo vključeno: predjed...brez slik vam tega ne morem prikazat, se bom potrudila vsaj povedat: na dolgih lesenih deščicah sta bili dve vrsti izvrstnih sirov na posteljici iz rukole, okrašeno z sušenimi paradižniki in olivami, ki so spominjale na pravkar obrane zelene češnje, goveji karpačo, pršut,perfekten namaz neke domače paštete, na rezine narezan paradižnik, mocarela, močno zabeljeno z zelenim olivnim oljem, zraven kruhki: bel, polnozrnat, ene palčke s čebulo, druge z olivami....

Glavna jed: rezina krasno pečenih svinjskih rebrc, dve rezini ocvrtih stvari iz belega mesa, na pol prerezani krompirčki polnjeni s skuto, čemažem, sušenimi paradižniki, polnjeni šampinjoni...na žaru pečena zelenjava...

Sladica: prekrasna....na zelo velikem krožniku se je bohotilo.....čokoladna pena, pana kota, sorbet iz jagodičevja, smetana...vse to naloženo na temni zemlji iz biskvita...

Poleg vsega tega smo imeli v ceni tudi pijačo: 6 deci vina na dve osebi, sokovi, radenska voda....

Aperitiv smo doplačali, ker je bil po izbiri..........

Gostinska ponudba in postrežba nad vsemi pričakovanji, govorim lahko samo v presežkih!!!

In ta krog lahko sklenem z našo odločitvijo...ne čez pet let...ob letu osorej, se spoet snidemo.....

Najbolj všeč mi je bilo, ko smo iz ure v uro ponavljali: Jebela saj smo vse mlajši....

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

5. maj 2016 5:41

Babka, ti si carica. Pa veš koliko je bila ura, ko si pisala. Res lepo, da si uživala, kot ti znaš, ob vseh težavah življenja, ki se ti postavljajo na pot. Zdaj pa spi, gotovo nam boš še kaj lepega zaupala.

tedyka

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

5. maj 2016 11:40

Dobro jutroooooooo....hahaha tedyka, pijačo imaš v dobrem 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

5. maj 2016 13:27

tedyka je napisal/a:
Babka, ti si carica. Pa veš koliko je bila ura, ko si pisala. Res lepo, da si uživala, kot ti znaš, ob vseh težavah življenja, ki se ti postavljajo na pot. Zdaj pa spi, gotovo nam boš še kaj lepega zaupala.

tedyka

Strinjam se z vsako besedo, ne, kar z vsako črko, ki jo je napisala tedyka.  Babka, odkar sem  z vsemi vami KulSlo na kulinarika.net (sploh pa na Zidu ), spoznavam, da si res prava frajerka, in z veseljam takole virtualno s teboj. Kuhaš, pečeš, fotkaš, duhovita si, ne žališ, nasmejiš me s svojimi komentarji ...  po domače bi rekla:  res si  prava bab(k)a, kot se šika, bab(k)a oziroma dama s karakterjem  

Samo tako naprej, draga babka

Katarinči

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

5. maj 2016 13:43

Spet jaz... Sem nameravala še kaj napisat, pa me je moj termitek presenetil, ko sem odprla oči, mi je dejal:

Ljubčica moja, danes ti ni treba kuhat, bi rad preveril, če je tam res tako, kot si mi ti ponoči pripovedovala, ali pa je spet bila vse to, tvoja bujna domišljija??? In sva se odpeljala, jaz vesela, da je kaj...juhuhuuuuuu

On je jedel juho, vešalico, zelenjavni riž in mešano solato, sladico za domov.....

Jaz: juho, fuži s kozicami in tartufi, solato, sladico za domov, za njega.....

Mize so bile še vedno tako lepo okrašene z gerberami...jaz pa sem na vsakem praznem stolu videla nekoga sedeti..."MAaaaa, težko je to opisat, to moraš doživeti!!!

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

5. maj 2016 14:04

JOJJJJJ, kaj vse se spominjam....bom napisala, samo zdaj me že čas preganja, moja mami me že težko čaka, da ji poročam, kako sem se imela...se mi zdi, da je že cel zborček okrog sebe zbrala grem po jagode, smetano sem že stepla, pa še kavico nalijem v termovko...pol jim pa na široko povem zgodbico...........

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1692

5. maj 2016 17:25

Tole se pa tako lepo bere...kot, da bi otrok šel prvič na morje in poroča o vseh dogodivščinah. Res lepo in doživeto. Me pa zanima kje je ta gostilna? Lahko tudi na ZS, da ne bo reklame. 

LP, Saša

Mir in dobro!

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

5. maj 2016 21:18

Venturini, odpri ZS 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

5. maj 2016 21:51

Katarinči, ljubčica  ti si tu še mal bolj "frišna"....

Ko boš kdaj imela čas in če se ti bo dalo, preberi si malo moja starejša sporočila v forumih, boš kuj mnenje o meni spremenila, hahahaaaaaaaaaaaaa. Pa veš kaj, to sploh ni vse, kar sem pisala  mnogo, mnogo je bilo izbrisanega, brez kakršnega koli opozorila, pač ni bilo všečno..............

Ampak veš, jaz se v življenju ne zlomim. Nikoli ne bom pozabila dogodka iz mojega ranega otroštva:

Moj, že dolgo pokojni oče, največji prijatelj v mojem življenju, je nekoč davno, ko sem domov prišla vsa potolčena in objokana vprašal: Kaj se je pa tebi zgodilo, deklica?

Povedala sem, da sem padla. Še danes ga vidim, kako se je nasmejal: Ja in...kaj pa je to takega? Veš koliko padcev boš v življenju še doživela, nauči se, da se boš vedno znala pobrati, to je največja umetnost....

Hvala ti oče, za te tvoje besede 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

5. maj 2016 21:52

No kozamurnik, kje si pa ti........

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti