Otroška torta - voda?

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

16. apr 2016 10:27

the tina je napisal/a:
Saj ribnik hoče imet :)

 

Mogoče je lažje, če se žele direktno vlije v vdolbino. Če malo počakaš, da se žele že začne malo strjevati in če ga vliješ na ohlajeno torto pomojem ne bi smelo bit težav, pa še pri rezanju bo malo bolj "skupaj stalo".

the tina

 res je. povrsno sem prebrala.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

16. apr 2016 20:25

Glede ribnika so ti punce že svetovale, sama bi dodala samo še to, da za okraske nikar ne uporabljaj ticine- le ta se namreč ob stiku z želejem topi.

Bernarda

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

16. apr 2016 21:53

Jaz bi raje uporabil agar agar. Je veliko bolj sprejemljivo za torte kot želatina.

 

Zgornjo plast biskvita malce izdolbeš, torto premažeš z masleno kremo (švicarska maslena s čokolado) in nato vdolbino napolniš. Segreješ malce bistrega sadnega soka z žlico agar agarja do vretja (če mora biti modrikasta, dodaš kapljico modre jedilje barve), počakaš da se malce ohladi, nato pa to vliješ v vdolbino. 

 

Če nočeš delati vdolbine, lahko narediš čist tanko plast, samo moraš nekaj uporabiti, da ogradiš "ribnik", da agar agar ne steče iz torte. Lahko z masleno kremo nabrizgaš travo okoli mesta, kjer bo ribnik, daš v hladilnik, da se strdi in nato vliješ tanko plast agar agar-ja.

DBpek http://www.easy-recepti.com

nodika  

član od: 19.2.2010

sporočila: 190

16. apr 2016 23:01

Dobi se piping gel,katerega lahko nanesete tudi na tičino in se ne bo stopila

nodika

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

16. apr 2016 23:53

Meni je zelatina boljsa kot agar. Agar ima meni nek zelo slab priokus in tudi cisto prozoren ni. Jaz bi uporabila kar ta preliv ta torte v vreckici, ki se ga le segreje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti