Pomoč tivoli-btc

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

10. mar 2016 14:52

Verjetno se naši marjji mudilo pri pisanju .... Če smo že drobnjakarski, jaz parkiram v garažni hiši in ne v garažno hišo ... Se pa vanjo zapeljem.

In ne vem, zakaj nekdo, ki ni iz Ljubljane,  ne bi smel kaj zapisati o prevozih po LJ? Morda kak Ljubljančan/ka nima takšne izkušenj s prevozi, kot jih imamo tisti, ki nismo iz bele prestolnico, a vanjo radi pridemo?

 

In kaže, da bo glede plačila z mobilnim telefonom držala pripomba, da ima vsak na moneti do 50 evrov porabe, brez da sploh zaprosiš zanjo, in sem verjetno zato jaz lahko to lani plačala. Ampak, kot sem rekla, pomembno je vedeti, da gre tudi brez tega, da si posebej urediš moneto.

Evo, pa smo se spet nekaj naučili ...

 

mamamia

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

10. mar 2016 15:10

Mamamia, saj v Ljubljani tudi lahko podaljšaš parkiranje svojega avtomobila z mobitelom. Jaz tega sicer do danes nisem vedela niti uporabljala, pa sem za to novost pred kakšno uro izvedela od pedikerke, ko je podaljšala parkiranje s pomočjo mobitela. Baje pa to lahko narediš (podaljšaš parkiranje) v času parkiranja na enem mestu enkrat za dve uri.

kača

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

10. mar 2016 15:29

Kako je že rekel tisti Butalec : Če ne vem , bom pa druge učil :) 

hedonist

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

10. mar 2016 16:24

hedonist je napisal/a:
Kako je že rekel tisti Butalec : Če ne vem , bom pa druge učil :) 

hedonist

 Samo hrabro dalje ...

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

10. mar 2016 16:25

kača je napisal/a:
Mamamia, saj v Ljubljani tudi lahko podaljšaš parkiranje svojega avtomobila z mobitelom. Jaz tega sicer do danes nisem vedela niti uporabljala, pa sem za to novost pred kakšno uro izvedela od pedikerke, ko je podaljšala parkiranje s pomočjo mobitela. Baje pa to lahko narediš (podaljšaš parkiranje) v času parkiranja na enem mestu enkrat za dve uri.

kača

 

Hvala za info, tako da vem, če se kdaj spet z avtom pripeljem. Mi v Mb smo pa še kar precej zada, pri nas to še ni možno.

mamamia

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

10. mar 2016 16:33

mamamia je napisal/a:

 

In kaže, da bo glede plačila z mobilnim telefonom držala pripomba, da ima vsak na moneti do 50 evrov porabe, brez da sploh zaprosiš zanjo, in sem verjetno zato jaz lahko to lani plačala. Ampak, kot sem rekla, pomembno je vedeti, da gre tudi brez tega, da si posebej urediš moneto.

Evo, pa smo se spet nekaj naučili ... 


mamamia

Sedaj mi je že bolj jasno.

A, da koga ne zavedemo: za predplačniške telefone to ne velja. Niti ne vem, če se jo da vezati na telefone brez naročnine, se nisem nikoli zanimala. Če pa je možno, moraš zagotovo to posebej urejati in posebej naložiti dobroimetje za Moneto. 

marjja: v pogovoru, kot tokrat  o možnosti prevoza in plačevanju le-tega, je treba biti od sile pazljiv in natančen pri formulaciji stavkov, da nas kdo ne razume narobe.  Pri tistem stavku o Urbani za knjižnico bi bilo treba zraven nedvoumno zapisati, da se je navedba nanašala le na knjižnico.  Ne zaradi cepljenja dlake, pač pa zato, da preprečimo morebitne nesporazume.  

 

.........................

 

Ne spada sicer k prevozu, a ker že omenjamo telefone - tile dve opciji prideta mobitelovim predplačnikom večkrat prav, poznane pa niso prav na široko:

mesečni zakup:   http://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/telefonija

brezplačno telefoniranje na eno klicno številko: http://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/mobilno/st

 

Cila

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

10. mar 2016 16:57

Potrjujem Mamamiin zapis, da se na avtobusu da' plačati z mobitelom (oba sva že to naredila, jaz in moj mož, pa Monete nima noben od naju). Prav tako lahko plačaš parkiranje z mobitelom, tudi brez Monete. 

BicikeLJ stane 3 eur na leto, prva ura je brezplačna, nato se vsaka naslednja plača. Pri registraciji online moraš navesti podatke kreditne kartice - kot neke vrste varovalka - s katere lahko v primeru zlorab vzamejo denar. 

Če gre za več oseb, je morda Urbana res najboljša možnost, ker s telefonom lahko plačaš le za eno osebo, medtem ko z Urbano lahko plačaš vožnjo večim osebam. 

 

Saša

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

10. mar 2016 17:44

Sashika je napisal/a:
 BicikeLJ stane 3 eur na leto, prva ura je brezplačna, nato se vsaka naslednja plača.


Saša

Kar seveda velja za vsako posamezno uporabo, da ne bo nejasnosti.

No, sicer pa upam, da sta ribica in sasika100 dobili uporabne informacije.

rimljanka

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

10. mar 2016 20:14

hvala!

Nase ritmicarke so bile z informacijami zelo zadovoljne. Samostojne voznje v LJ se zelo veselijo.

Ah, ni kaj, nase jucke postajajo odrasle......

ribica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

10. mar 2016 20:21

Bravo  za dekleta, samostojnost, premalo poudarjana in cenjena lastnost, ki jo mladi še kako potrebujejo.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti