Pomoč tivoli-btc

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. mar 2016 15:47

Spela100: Vsekakor je najbolj racionalen nakup Urbane (ki ti ostane za naslednje prilike, pa je pametno že zdaj naložiti, recimo, 10€ nanjo), saj je pot od BTC treba potem še v nasprotni smeri do Tivolija izpeljati. Meni se zdi škoda časa za 2x 1 uro poti, ki je en sam trd asfalt, pa naj še dežuje, recimo. Da o tem, kako si človek potem noge še po ogromnem BTC zbrusi (ne glede na mladost nog tvojega dekleta. Urbana je tako ali tako prenosljiva.  

Ribica: Urbana je kartica, ki jo kupiš v mnogih trafikah in na Urbanomatih, ki so po mestu. Nič posebnega za mlade dfame, vešče uporabe e-tehnologije, pa tako ali tako vse pišer na njih. Tam se tudi naloži denar na Urbano. Ena Urbana, mislim, je dovolj za vse, samo reči morajo šoferju, da jim on uredi plačilo.

Z Urbano se, mimogrede, lahko plačuje tudi parkirnino na parkomatih po mestu, kar je udobno predvsem takrat, ko moraš nujno parkirati, drobiža pa nimaš (in parkomati seveda NE vračajo denarja).

Od železniške postaje do Bavarskega dvora je kratka pot, tam vstopijo na LPP št 6, smer Vič (naj šoferju povedo, kam gredo), predvidevam, da jim bo pomagal.

Sicer si pa naj doima stiskajo zemljevid Ljubljane in si vrišejo pot. Pomaga. Če so vsaj 4, se jim po moje pa že splača vzeti Taxi. Nimam izkušenj s taksisti na želeuzniški postaji, če pa po telefonu naročiš taxi, je praviloma cena zelo sprejemljiva.



rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 09. 2016 15:48

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

9. mar 2016 16:42

Špela100 in ribica: ni treba nič komplicirat z imenom Urbana. V kiosku samo rečeš, da bi rad karto za avtobus, potem te bodo vprašali, koliko denarja naj naložijo nanjo.   2 € je strošek same izdelave kartice, kolikor rabiš za prevoz, je treba doplačati.  In kot omenja rimljanka, z Urbano je s pomočjo šoferja možno plačati za več oseb. Eno plačilo potem velja za več voženj, če se prestop opravi znotranj 90 minut.

(z Moneto ni moč plačati za več oseb in velja za eno samo vožnjo)

-Moneta:  http://www.jhl.si/enotna-mestna-kartica-urbana/

-Urbana: http://www.lpp.si/node/1467

 

PS: če kasneje ugotoviš, da imaš premalo denarja na kartici,   doplačaš dodatne evre (v kiosku) , kolikor misliš, da jih boš še rabil.  Če nekdo, ki ni iz Ljubljane, ugotovi, da mu je ostalo preveč dobroimetja in ga ne bo imel moč koristiti (mislim, da po 36 mesecih zapade, po 5 letih pa zaprmej), jo lahko proda naprej, saj so tiste, ki niso na ime,  prenosljive. Koliko je še na kartici mu spet lahko preverijo v kiosku. 

 



Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 09. 2016 16:51

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. mar 2016 19:48

Cila je napisal/a:
mamamia, če nimaš Monete, ne. 

Cila

Nisem imela monete in sem lahko plačala z mobitelom.

Na računu sem potem imela ta strošek posebej izisan.



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 09. 2016 19:52

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. mar 2016 19:53

Urbana je super tudi za isposojanje koles za vožnjo po mestu.

 

mamamia

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

9. mar 2016 21:03

mamamia je napisal/a:
Cila je napisal/a:
mamamia, če nimaš Monete, ne. 

Cila
Nisem imela monete in sem lahko plačala z mobitelom.

Na računu sem potem imela ta strošek posebej izisan

mamamia

A v Ljubljani?   Kot jaz razumem navodila, je plačevanje z mobitelom na ljubljanskih avtobusih vezano na Moneto.  Rada bi se le prepričala, saj če je tako, bo marsikomu prihranjena zadrega kako plačati avtobus. 

Za izposojo kolesa si moral biti svojčas prijavljen v sistem Bicikelj, a sedaj tudi  to ni več potrebno?

 

Cila

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. mar 2016 21:19

Uradna stran LPP pravi tole. Moneta je torej obevzna, a ne omogoča prestopanja v 90 minutah brez dodatnega plačila.

rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. mar 2016 21:21

Cila, lani avgusta sem se peljala iz BTC v center z busom in sem, ne da bi imela moneto, plačala na avtobusu. Celo moja mama, ki sploh ne ve, kaj je moneta, je s pomočjo šoferja sama plačala vozovnico na ljubljanskem busu. 

Neko številko vtipkaš, povsem drugače kot če plačuješ z moneto. 

Da gre brez monete vem tud zato, ker lahko na določenih avtomatih za kavo tudi plaćaš z mobitelom, ne da bi imela moneto.

A+Za sistem Bicikelj ne vem, vem le, da je hči, ko je še študirala v LJ, imela Urbano in je z njo koristila tista kolesa, ki jih vzameš na enem mestu in oddaš tam, kamor se pripelješ. Prva ura je bila brezplačna. Vem, da je bila Urbana, ker smo ji mi nekaj evrov nalagali preko interneta. 

 

mamamia

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

10. mar 2016 6:04

mamamia je napisal/a:
Cila, lani avgusta sem se peljala iz BTC v center z busom in sem, ne da bi imela moneto, plačala na avtobusu. Celo moja mama, ki sploh ne ve, kaj je moneta, je s pomočjo šoferja sama plačala vozovnico na ljubljanskem busu. 

Neko številko vtipkaš, povsem drugače kot če plačuješ z moneto. 

Da gre brez monete vem tud zato, ker lahko na določenih avtomatih za kavo tudi plaćaš z mobitelom, ne da bi imela moneto.

A+Za sistem Bicikelj ne vem, vem le, da je hči, ko je še študirala v LJ, imela Urbano in je z njo koristila tista kolesa, ki jih vzameš na enem mestu in oddaš tam, kamor se pripelješ. Prva ura je bila brezplačna. Vem, da je bila Urbana, ker smo ji mi nekaj evrov nalagali preko interneta. 

 

mamamia

 

Dobro vedeti! Olajšanje vsem, ki se boste znašli v zadregi, kako plačati avtobus brez Urbane. Morda tega na uradni strani ne oglašajo, ker so dopustili to možnost samo kot izhod v sili in ne želijo, da bi ljudje ta način množičneje uporabljali? Drugega razloga za zamolčano možnost res ne vidim.

Za Bicikelj smo se mi morali prijaviti preko interneta, oddati bančne podatke, da gre obremenitev direktno iz bančnega računa. Sestra, ki nima interneta, se takrat sploh ni mogla prijaviti v sistem. Je pa resnično ugodno, 3 € za celo leto, če skrbiš za to, da kolo vsakokrat pravočasno vrneš. Čez 5 minut ga lahko ponovno vzameš za 1 uro --- in to ponavljaš cel dan

Cila

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. mar 2016 7:18

 

Glede LPP morda še to: lahko, da se je v tem času kaj spremenilo, pa da je možno le z moneto. Zase pač vem, kakoje bilo lani avgusta. In način plačevanja je bil drugačen kot z moneto, predvsem pa sem si zapomnila zato, ker takrat nisem imela monete in sem potem razmišljala, zakaj tak način plačevanja ne uvedejo tudi v mb na bus linijah. 

In ne vem, zakaj se pri nas še niso odločili za plačevanje in podaljševanje parkiranja z mobitelom. V Puli imajo to od predlani. Sem sedela pri frizerju, zamujala na parkirišče in sem jamrala frizerki, "da bo spet listek", pa mi je povedala kako naj na daljavo podaljšam parkiranje Res praktična stvar.

 

 

Glede Biciklja pa vem le to, da je hči to koristila preko Urbane, ker smo ji enkrat na leto naložili tri evre (brez da bi dajalai bančne podatke, samo številka kreditne kartice, kot za vsak drug nakup po spletu). Do uvedbe teh koles so ji tri kolesa v letu in pol ukradli ...

mamamia

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

10. mar 2016 7:56

Je približno za 1h hoje. Malo se da skrajšati z bližnjicami (čez tire pri Unionu...), samo je odvisno, kako dobro poznaš okolico.

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti