Zdrava hrana

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

19. dec 2015 11:40

Oh ta naravna sladila.  Nič kaj dosti jim ne verjamem, ker se slej ko prej kje pojavi tudi drugačno mnenje. Recimo tole http://www.bodieko.si/agavin-sirup .   Ostajam pri čisto običajnem sladkorju v zmanjšanih količinah. In pri stari preizkušeni "navadni" hrani.  Saj končno je tudi sladkor naravno sladilo, le da ni pridelan iz agave, ampak sladkorne pese ali sladkornega trsa  . Mimogrede: tudi v  zadnje dni prosluli debati o oporečnem medu naj bi  uporabljali naravne pripravke, ki so se kasneje izkazali za škodljive.  Saj na koncu se bo itak ugotovilo, da je nekdo zadevo napihnil in enostransko prikazal.

Cila

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

19. dec 2015 12:20

Tudi jaz žal ne verjamem. Že na tv je bilo dosti o prehranskih dopolnilih, praških. Ne vem če so "naravna" sladila kaj drugačna. Tudi za med sem slišala. Ja. Veliko rajši nadomestim s pravim sadjem iz trgovine. Sadje je že tako samo po sebi sladko. Ni pa lahko najti take recepte. 

pomoc

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

19. dec 2015 12:25

Če le najdete recepte za jedi s sadjem, da bi bilo okusno tudi brez sladkorja. Z veseljem preberem vaše recepte. Hvala vam za pomoč. 

pomoc

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

19. dec 2015 13:17

Pečena jabolka, sama, brez vsega, posuta, ko so pečena, z malo cimeta, recimo, so povsem OK. Je pa seveda res, da imajo surova krepko nižji glikemični indeks, pa še žvekalne mišice dodobra zaposlimo z žvečenjem.

rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. dec 2015 13:57

Cila je napisal/a:
Oh ta naravna sladila.  Nič kaj dosti jim ne verjamem, ker se slej ko prej kje pojavi tudi drugačno mnenje. Recimo tole http://www.bodieko.si/agavin-sirup .   Ostajam pri čisto običajnem sladkorju v zmanjšanih količinah. In pri stari preizkušeni "navadni" hrani.  Saj končno je tudi sladkor naravno sladilo, le da ni pridelan iz agave, ampak sladkorne pese ali sladkornega trsa  . Mimogrede: tudi v  zadnje dni prosluli debati o oporečnem medu naj bi  uporabljali naravne pripravke, ki so se kasneje izkazali za škodljive.  Saj na koncu se bo itak ugotovilo, da je nekdo zadevo napihnil in enostransko prikazal.

Cila

Cila, odlično. 

Še v časih moje najhujše diete (zaradi zdravja, ne zaradi linije) se nisem odrekla običajnemu sladkorju v kavi in čaju. Mene "naravna" saldila ne prepričajo, sploh pa ne neki eko agavin prah ali kaj podobnega. Saj je že od nekdaj veljalo opozorilo, da niti natrena ne smeš vzeti več kot tistih pet tabletk dnevno. Jaz pač vzamem dve žlički dobrega belega cukra ...

mamamia

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

19. dec 2015 14:20

Mene pa naravna sladila prepričajo, pa ne zaradi narave, zdravja, hujšanja ali česa drugega, tako mi je pač všeč. Oz. od vsega zgoraj naštetega uporabljam Stevio v prahu ali tabletah, pol tbl. za jutranjo kavo, pol za popoldne, belega cukra pa skritega v piškotih in picah in burekih ipd je pa itak dovolj. Ampak spostovana Pomoc bi se naj izogibala sladkorju zato, da bi shujšala, a ne?

Sicer pa ne razumem, koliko je to: "običajni sladkor v zmanjšani količini"?

 

marjja

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

19. dec 2015 14:30

Pomoc, meni je zelo dobro suho sadje, za takrat, ko mi pade cuker :). Včasih res rabim nekaj sladkega in namesto kakšnih peciv, keksov in podobno si vzamem 5 suhih sliv ali 3 marelice, na drobno narežem, dam v navaden jogurt, premešam in je zelo dober prigrizek/malica. 

Sandra_a

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

19. dec 2015 14:33

marjja je napisal/a:

Sicer pa ne razumem, koliko je to: "običajni sladkor v zmanjšani količini"?

 

marjja

Če piše v receptu npr 20 dag, ga dam v 10 dag,  v sveže pripravljene napitke pa sploh nič. 

 

Sem pa izgleda temo prebrala preveč površno, ker se ne spomnim, da bi pomoc kje omenjala hujšanje. 



Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 19.dec 2015 14:35

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

19. dec 2015 16:13

Ah, ja, Cila, prav imaš, površna sem bila jaz, ne ti.   

Pa zmanjšana količina ne vpliva na recept, pri piškotih recimo, ali s čim nadomestiš?

marjja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

19. dec 2015 16:41

Meni se zdi, da ne. Malo manj sladko izpade, to je vse. Ne nadomeščam  z ničemer. Moj jabolčni zavitek na primer  je v primerjavi z marsikaterim, ki sem ga jedla dosedaj, res bolj kiselkast in manj nasiten a ima vsaj okus po jabolkih, ne pa po maslu, drobtinah in sladkorju . Receptom, kjer bi tako zmanjšanje preveč vplivalo, se na daleč ognem. 

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti