Novoletno pecivo 2015

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

24. nov 2015 18:48

Balky, z veseljem.

 

Recept ni moja iznajdba, našla sem ga v letošnji izdaji revije Nova božična kuhinja (stran 35)

TROJNI ČOKOLADNI PIŠKOTI

- 125 g masla

-130 g trsnega sladkorja

-1 zavitek vaniljevega sladkorja

-1 jajce

-60 g mlečne čokolade

-60 g bele čokolade

-150 g moke

-30 g kakava za peciva

-1 žličja sode bikarbone

-50 g mlečne čokolade

-50 g temne čokolade

-50 g bele čokolade

 

zmehčano maslo zrežite na koščke in ga penasto stepite s sladkorjem, vaniljevim sladkorjem in jajcem. Dodajte še stopljeno mlečno čokolado, drobno nastrgano belo čokolado, presejano moko s kakavom in sodo. Zgnetite mehko, voljno testo in ga na sobni temperaturi pustite počivati 15 minut. 

iz testa oblikujte majhne kroglice in jih porazdelite po pekačih, obloženih s papirjem za peko in jih sploščite. Vso čokolado sesekljajte na manjše koščke in zmešajte. Z njimi obložite piškote in jih malce vtisnite vanje. Pecite približno 12 minut v pečici, segreti na 160 stopinj. Ohladite na papirju.

 

Jaz osebno bi samo dodala ščep soli, ker ga nujno dodam k vsakim piškotom, sploh čokoladnim.

lp

ledenka_

balky  

član od: 28.6.2007

sporočila: 20

24. nov 2015 19:48

ledenka_ je napisal/a:

Balky, z veseljem.

 

Recept ni moja iznajdba, našla sem ga v letošnji izdaji revije Nova božična kuhinja (stran 35)

TROJNI ČOKOLADNI PIŠKOTI

- 125 g masla

-130 g trsnega sladkorja

-1 zavitek vaniljevega sladkorja

-1 jajce

-60 g mlečne čokolade

-60 g bele čokolade

-150 g moke

-30 g kakava za peciva

-1 žličja sode bikarbone

-50 g mlečne čokolade

-50 g temne čokolade

-50 g bele čokolade

 

zmehčano maslo zrežite na koščke in ga penasto stepite s sladkorjem, vaniljevim sladkorjem in jajcem. Dodajte še stopljeno mlečno čokolado, drobno nastrgano belo čokolado, presejano moko s kakavom in sodo. Zgnetite mehko, voljno testo in ga na sobni temperaturi pustite počivati 15 minut. 

iz testa oblikujte majhne kroglice in jih porazdelite po pekačih, obloženih s papirjem za peko in jih sploščite. Vso čokolado sesekljajte na manjše koščke in zmešajte. Z njimi obložite piškote in jih malce vtisnite vanje. Pecite približno 12 minut v pečici, segreti na 160 stopinj. Ohladite na papirju.

 

Jaz osebno bi samo dodala ščep soli, ker ga nujno dodam k vsakim piškotom, sploh čokoladnim.

lp



ledenka_

 

Ga. Ledenka najlepša hvala za prijazen odgovor.

 

Balky

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

25. nov 2015 7:53

Med novoletno pecivo vključimo neko vodilno sladico... malo v idejo en par slikic... pecivo okrasimo z božički iz jagod... šamrole malo spremenimo v novoletne svečke... na mizi  super izpadejo... letos bo pri nas vodilno pecivo stolp iz princesk, croquembouche, sprememba pri njem bo samo ta, da bom princeske prvo zasnežila s sladkornim prahom, potem vmes zalimala kandirane češnje in šele nato naredila  sladkorne laske...ena taka mala novoletna smrečica... za ene praznike pa bodo tudi te rahlo okajene hruške s čokolado in pistaciji, nedevane pa z amaretti.

 

 

 



Vrtejbenka

Sporočilo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 25.nov 2015 21:13

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. nov 2015 8:03

Jaz sem vedno občudovala vas, ki ste tako spretne pri teh podrobnostih. 

Bi bilo lepo sedez ta tvojo mizo, Vrtejbenka 

mamamia

svenska  

član od: 7.11.2008

sporočila: 337

25. nov 2015 9:42

bravo Vrtejbenka, tud jaz bi se za tvojo novoletno mizo kar abonirala in to za nekaj let vnaprej, ce bi le bilo mozno. 

svenska

Klepec  

član od: 28.4.2015

sporočila: 70

25. nov 2015 9:53

Vrtejbenka, hruške izgledajo zelo mamljivo! A to jih cele pokuhaš in potem omočiš v čokolado in posipaš z narezanimi pistacijami? Ali je mogoče kakšen bolj zahteven postopek?

http://www.kmetijaklepec.si/pages/o-kmetiji-klepec

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

25. nov 2015 11:10

Super ideje Vrtejbenka in še bolj super izvedba seveda.....a bi lahko dobila recept za tist stolpiček iz princesk, me mika, da bi ga tudi naredila, če bom imela slučajno preveč časa med prazniki ;). Hvala.

 

Ninja24

nxyz  

član od: 3.10.2014

sporočila: 140

25. nov 2015 11:16

ninja24, če se ne motim gre za profiterole.

nxyz

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

25. nov 2015 13:49

Klepec... sladko vino muškat 0,75 l, 5 žlic sladkorja, palčko cimeta, par nageljnovih žbic, limonino lupimo vrem enih 5 minut da alkohol izhlapi... olupljene in izdolbene hruške kuham približno 7 minut.. kuhala sem po dve skupaj v manjši posodi, da so bile pokrita, če pa niso pokrita jih obračam med kuho.Za nadev sem zdrobila amaretto biškote, lahko pa nadevano z orehi, rozinami, marcipanom, po želji...Ohlajene hruške sem premazala s stopljeno čokolado z mlekom nad soparo, in potresla z mletimi pistacijami.Pistacije zamenjamo z orehi, lešniki, mandeljni..pecelj pustimo, da držimo lepo hruško.Hruške lahko delamo en večer prej.

Ninja24...narediš princeske in kremo po svojem izboru, približno enih 60-70.Sama sem uporabila stožec iz kartona, ki je bil oblečen v peki papir.Princeske sem limala s karamelom.Če boš delala brez stožca boš potrebovala več karamele in se potem princeske težje ločijo med seboj ter se rade trgajo, pa tudi preveč karamela ostane na princeski.. to s stožcem je lažje pa lepše.Ko se strdi spodaj vzameš lahko stran stožec.Z dvokrako vilico sem potem še naredila laske in prilimala kandirane češnje..da boš pa imela čas med prazniki ti pa težko verjamem, ker si hudo pridna pekarica...samo vem, da če se boš dala na to,boš tudi ta stolpec naredila..uspešno peko.



Vrtejbenka

Sporočilo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 25.nov 2015 21:16

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

25. nov 2015 14:50

Hvala ti Vrtejbenka, upam da mi uspe nekam med vse spraviti še ta projekt, drugače pa po praznikih, ravno tako paše sladko ;).

 

Ninja24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti