Besede

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

12. sep 2015 8:51

Jaz bom kar tukaj vprašala, kako vi izgovarjate jed "PadThai". Jaz sem jo do sedaj ped taj, na Čopovi mi je prodajalec rekel, da se reče paj taj, včeraj na Odprti kuni pa mi je ob naročilu te jedi pojasnil, da je pravilna izgovorjava pad taj. Itak je važno, a je dobro in da te razumejo, kaj želiš, a vseeno. Hvala za vaše odgovore.

 

naor

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

12. sep 2015 9:20

naor, da ne iščem tam po stričku googlu, kakšna jed pa to je 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

12. sep 2015 9:29

Včeraj sva se celo popoldne intenzivno posvečala besedam, ki jih je kuharica1 iskala.

Moj je celo noč verjetno premišljeval in danes reče:

Veš, tisto včeraj, sem mislil na moj brivnik - Braun.......

Pol pa naprej našteva:

Ateist

Alias

Anaeroben

Anion

Anuiteta..........

Se mi zdi, da je bolj malo spal 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

12. sep 2015 10:30

Bravo vidva, fina telovadba za možgane.

Kar se pa tiče jedi Pad Thai je pa to tajska jed, sestavljena iz (običajno) piščančjega mesa, testenin oz. rezancev in zelenjave, pripravljeno v voku, z veliko začimb in posuto z zdrobljenimi oreščki, če ti tako laično napišem. Zelo priljubljena jed vsepovsod, jaz sem prosila za vegi varianto. Mene spominja na zeljne krpice, no naše krpice nimajo notri ribje omake, pa mogoče še kaj. Moj sin pravi, da pri njih lahko dobiš s kakšnim drugim mesem, no na Odprti kuhni so imeli samo piščanca.

 

naor

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

12. sep 2015 11:06

naor, če gre verjeti Wikipediji, se izgovori takole

babka, tudi na Kulinariki je recept za to jed

lp

mzm

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

12. sep 2015 11:41

Miškaizmoke, nisem ga niti iskala, ker moj partner določenih stvari ne obrajta...sem ti pa hvaležna za vsak namig na kulinariki... tvoje slikice so čudovite, nikoli jih ne bom pogruntala, sem pa močno vesela, da si jih lahko vsak dan znova  ogledam...

 

 

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

12. sep 2015 11:53

babka1951 je napisal/a:

...tvoje slikice so čudovite, nikoli jih ne bom pogruntala, sem pa močno vesela, da si jih lahko vsak dan znova  ogledam...

 

 

 



"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

 

Kaj pa je na miškinih slikah takega, da je treba kaj posebej pogruntat??

rrr

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

12. sep 2015 11:58

Miška, hvala za zvočni zapis, mislim, da bo kar držalo. Onega mladeniča bom pa ob priliki poučila, da tudi starejše gospe obladamo današnji no kaj naj rečem, današnji svet in dogajanje, da nismo še za v staro šaro, četudi se nam kazalec pomika proti stotki.

Recept iz baze poznam, moram reči, ga mojstri na Odprti kuhni kar poenostavijo, od zelenjave je prevladovalo zelje, zato sem rekla, da me spominja na zeljne krpice. A če mene vprašate, za porcijo, ki stane 4.80 eura bi se morali malo bolj potruditi. Dokler pa imajo dovolj jedcev, si seveda lahko privoščijo šlamparijo. In mimogrede, šele sedaj mi je prišlo na misel, meni ni odračunal niti centa za brezmesno varianto. Ok, naj jim bo, to sem omenila samo zato, ker se še vedno ni treba truditi za gosta.In se posipam s pepelom.

 

naor

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

12. sep 2015 12:23

ribaracarak je napisal/a:

babka1951 je napisal/a:

...tvoje slikice so čudovite, nikoli jih ne bom pogruntala, sem pa močno vesela, da si jih lahko vsak dan znova  ogledam...

 

 

 



"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

 

Kaj pa je na miškinih slikah takega, da je treba kaj posebej pogruntat??



rrr

ribaracarak, lepo je, da se kdaj oglasiš,na slikcah miške iz moke te je nekaj pritegnilo, jaz sem bila samo trn v peti 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

12. sep 2015 17:34

Babka, pojma nimam o čem ti to? Kakšen trn, komu in zakaj? 

rrr

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti