Indukcijska plošča

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

14. apr 2010 15:26

Imam 4x indukcijsko, pa vendar me nihče ne bo prepričal v nenevarno uporabo na daljši rok. Namreč, če z žlico premešam v posodi, se preko mojega telesa, z valovanjem torej, ugasne moja pečica, ki je pod ploščo. Ob mojem premikanju skozi piskajo tudi senzorji na pečici. Trudim se predvsem, da se dotikam hrane v loncih s plastiko ali leseno kuhalnico. Če pa že ne gre drugače najprej posodo umaknem z aktivne plošče, premešam in postavim nazaj. Kako pa je s kvaliteto oz. škodljivostjo pripravljene hrane ???? Res ne vem. Res je hitra, prfektna, ker se praktično na takšni plošči ne pojavijo zažgani madeži itd. Vendar, če bi prej vedela za takšne stranske zadeve...? Glede na ceno, ki smo jo plačali pa bo še nekaj časa z nami. kara

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

14. apr 2010 16:01

Kara ,tole pri tebi nekaj ne štima.Imam indukcijo 4x,pa mešam z žlico ali pa s plastično kuhalnico ,še nikoli se mi ni pečica ugasnila,jo imam ravno tako pod ploščo.

lp goga

NENA58  

član od: 28.6.2009

sporočila: 428

14. apr 2010 16:08

Mladi imajo 4x indukcijsko, res je v pripravi hrani zelo hitro, ampak, ko priklopi na najmočnejšo je glas tak, kot da greš mimo transformatorja, le ( nekoliko tišje). Delala sem v prostoru z močnim magnetnim poljem in vem, da to ni zdravo. Jaz imam navadno 2 x steklokeramično in 2 plin in mi odgovarja. NENA58

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

14. apr 2010 16:51

Gogad ne vem ali je to normalno oz. običajno. Moja indukcijska je Candy, to pa zares dela, verjemi. Tudi glasna je kar precej. Enako se je dogajalo tudi s prejšnjo ploščo. ki pa sem jo imela krajši čas, potem smo jo reklamirali, ker je nenadoma ugasnila in to sderi kuhanja. Moja pečica je Gorenje Pinifarina, upravljaš ga z dotikom. Zdaj pa ne vem ali je plošča nenormalna, ali je pečica preveč občutljiva ali sem jaz preveč pod "štromom"...... kara

Keka  

član od: 6.5.2002

sporočila: 83

14. apr 2010 20:02

Kara, popolnoma se strinjam z Gogad. Pri tebi sigurno nekaj ne štima. Jaz sem pred dvemi leti kupila  samostoječ štedilnik Electrolux insight, s 4x indukcijo in normalno pečico. Ko so mi ga priklopili, nisem mogla uporabljati vseh štirih indukcijskih plošč hkrati, kaj pa še pečice. Problem je bil, ker je "metalo varovalko". Ko sem poklicala mojstre nazaj, so mi prevezali elektriko na več varovalk, pečico na eno, dve plošči na drugo in dve plošči na tretjo varovalko. Potem je bilo vse v redu. Drugače pa nimam nobenih problemov z indukcijo. Stvar je tiha, se ne sliši nobenega brnenja, uporabljam lahko bilo katero žlico ali kuhalnico, ni razlike. Skratka, ne bi ga menjala za nobeno drugo zadevo, posebaj pa nikoli več plina.

 

Lp, Keka

IvaSin  

član od: 20.11.2005

sporočila: 163

14. apr 2010 22:17

Tudi jaz se strinjam z Gogad in Keko.Imam ploščo in pod njo pečico,ki sta povezani na dve močnejši varovalki.Indukcija je tiha,za mešanje lahko uporabljam karkoli,kuham in pečem obenem,pa ni nobenih problemov.

IvaSin

tasyka 2  

član od: 7.11.2009

sporočila: 56

16. apr 2010 16:30

kara,res mora biti nekaj narobe,ker tudi pri meni tega ni ! sliši se pa čisto nič,prav super je,tako da loni,ne bo ti žal :) tasyka 2

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

16. apr 2010 18:45

Potem bo ba nekaj o piskanju pečice veljalo. Tudi pri nas se večkrat naredi, da če sta poleg štedilnika mlajši hčeri, da pečica začne piskati kljub temu, da ni vključena. Imamo Gorenjevo ploščo 2 +2, spodaj pa vgradno pečico. Imamo jo 3 leta. Pečica piska občasno. Do sedaj nisem polagala temu pozornosti, ko pa ste povedali tukaj pa bi lahko bilo tudi to. Moram samo še poštudirati kdaj piska (če mešaš ali kaj drugega). http://www.mojalbum.com/tajda/kulinarika

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

16. apr 2010 19:08

Sem se spomnila da mi je parkrat pečica piskala .čeprav ni bila vključena ,pa ni bilo nobeno valovanje krivo ampak ura.Ko je bil ispad elektrike ,smo uro nastavljali in nastavili tudi čas klicanja.Ko sem pritisnila na gumb ,je takoj nehalo.Mogoče imata z uro problem.....

lp goga

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

16. apr 2010 19:49

Ne, meni piska takoj, ko se vzpostavi direktni kontakt preko kovine z mojim telesom ali pa telesom koga drugega( da ne bo kdo mislil da sem naelektrena le jaz). Malo sem morda tudi občutljiva na dodatno magnetno sevanje, ker poleg tega živimo zelo blizu daljnovoda in že tako ocenjujem, da verjetno že itak nimamo ravno koristno življenjsko okolje. Nedolžna ta zadevca očitno ni, če pa celo ugasne perižgana pečica. Ali pa so morda pečice Gorenje tako občutljive? kara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti