Rebrca v pečici

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

7. jun 2011 14:27

Točno, hvala Blanchy, seveda drži ravno obratno.

nola

kačča  

član od: 28.8.2010

sporočila: 121

7. jun 2011 17:09

Spekla sem jih v pečici na istem pekaču kot krompir in korenček. Pekla sem jih 1 uro in pol na 180 stopinj, na koncu ventiltor na obeh straneh, pri čemer me je zelo skrbelo, da bodo notri še surove. Ko sem jih poizkusila, sem imela občutek, da bi jih lahko pekla tudi kakšne 10min manj. SIcer niso bile presušene, a so bile pod zunanjo plastjo (ki je bila zaradi ventilacije lepo zapečena) malo presuhe. Naslednič preizkusim še z vrečko ;)

 

Nola, v čem je keč, da pečeš na manjši temperaturi?

 

Sicer pa hvala za vse nasvete!

kačča

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. jun 2011 19:44

Nisem sicer nola, a tudi sodim med tiste, ki meso v pečici raje pečem na nižjih temperaturah in dlje časa kot navišji temperaturi in krajši čas. Velja predvsem za govedino in nekatere dele svinjine, tudi za teletino. Meso se na nizki temperaturi, po mojih opažanjih, lepše peče, bolj počasi sicer, a zato se ne presuši (vmes ga seveda zalivam s sokom, ki nastaja, pa obložim z zelenjavo, zalijem z vinom ...), lepo enakomerno je pečeno četudi ni povsod ravnih oblik.. Kot da bi se na štedilniku dlje časa dušilo v lastnem soku. Tik pred koncem pa potem močno zvišana temperatura, da se naredi hrustljava skorjica, ko to želimo.

 Pr peki na nizki temperaturi se tudi lažje izognemo nevarnosti, da se pečenka zažge.

 

Govedino na primemr pečem tudi po pet, šest ur na 60 do 70 stopinjah.

 

evo enega recepta:

http://www.kulinarika.net/recepti/12778/mesne-jedi/poca

Mamamia

 

mamamia

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

7. jun 2011 19:57

Take vrečke prodajajo povsod, najdete jih tam, kjer imajo folije, peki papir, polivinil vrečke za hrano.

Na ovitku (rdeče barve) piše Vrečke za peko, notri je 8 komadov skupaj s sponkami. Vrečke so ravno toliko velike, da gre noter cela pečenka ali cel piščanec, po uporabi enostavno zavržeš. Čudovita stvar, ker se hrana peče v lastnem soku brez dodajanja maščobe, kar pa je (vsaj zame) najbolj pomembno,  pečica ostane popolnoma čista.

Sweetie

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

22. dec 2013 9:41

Bom kar tu nadaljevala:

svinjska rebrca pečem v pokritem pekaču. Vsaj kakšno uro prej, lahko pa prejšnji dan, jih namažem z domačim ajvarjem, posujem z narezanim rožmarinom, timijamom, žajbljem (sveže ali posušeno), dodam česen in pokapam s sokom sveže stisnjene pomaranče. Preden jih dam v pekač jih posolim in poporam in pečem 2 uri na 130-160 c.

Včasih po 1 uri dodam narezan krompir, korenček, in šolotko.

Drugič popražim čebulo dodam za kolobarje narezan korenček (lahko tudi grah ali mešano zelenjavo), zalijem z vrelo vodo in vmešam polžeke. Po 1,5 ure pečenja  vzemem rebrca iz pekača, vlijem zelenjavo z polžki in na vrh položim rebrca. Pokrijem in ponovno v pečico za pol ure. Običajno je vse lepo zapečeno, redko, ko je večja količina odkrijem in za 5-7 min vkopim žar.

Počasno pečenje in sok pomaranče naredita neponovljiv okus. Poizkusite v teh prazničnih dneh.

jovita

suziqatro  

član od: 25.4.2011

sporočila: 2526

22. dec 2013 11:17

Še moj nasvet......jaz meso natrem z soljo, poprom,česnom,timjan,rožmarin,majeron,malo olivnega olja in pustim počivat.....pripravim zelenjavo:korenček,bučke,papriko.......pripravim pekač in peki papir....peki papir odrežem na dvojno mero pekača in ga zmočim pod vodo ,da se zmehča kot cunja........položim v pekač,nasujem zelenjavo meso,največkrat so to sv.rebrca in pokrijem z peki papirjem kot pismo........vse roma v pečico,za eno uro......občasno preverim stanje zelenjave in jo po potrebi odstranim........na koncu odprem papir in zapečem.....tako dobim okusno meso,prilogo in aromatično omako.

suziqatro

suziqatro  

član od: 25.4.2011

sporočila: 2526

22. dec 2013 11:49

......vse v enem loncu.......se eno sliko sem hotela prilimat,pa se mi zajček v pečici skriva

 

Dober tek

suziqatro

suziqatro  

član od: 25.4.2011

sporočila: 2526

22. dec 2013 14:05

 Še dokaz kako dobra so sv.rebrca.

......pa še zajček 

 

suziqatro

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti