Doma narejen deodorant

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

21. apr 2015 22:37

kuhinja.slo je napisal/a:

- prodajmo avte, kupimo konje in začnimo jahat - ni izpušnih plinov.

Lp

kuhinja.slo

Uh, pa koliko jih je! In to oni najbolj toplogredni - metan in podobno

lp

cervus

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

21. apr 2015 22:44

elaphus je napisal/a:

kuhinja.slo je napisal/a:

- prodajmo avte, kupimo konje in začnimo jahat - ni izpušnih plinov.

Lp

kuhinja.slo

Uh, pa koliko jih je! In to oni najbolj toplogredni - metan in podobno

lp



cervus

 

bioplin 

blossom

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

22. apr 2015 6:56

kuhinja.slo je napisal/a:

 

 Me pa recimo moti reklama za deodorant, katerega učinek drži 48 ali celo 72 ur. Pa kaj se ne umivamo ali tuširamo vsak dan? Čemu potem deodorant za 72 ur?

 

Za ekstremne razmere.  Včasih pride tudi tako, da ni možnosti vsakodnevnega kopanja. Vojaške pohodne vaje recimo, teh se verjetno še spomniš. 

Cila

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. apr 2015 9:50

Ko greš v visokogorje, se lahko od srca nasmejiš ta zelenim hribovcem, ki pridejo do šanka s toaletno torbico in brisačo ter sprašujejo po kopalnici s toplo vodo. Ko sem to prvič doživela na Planiki, je oskrbnik gospo poslal ven na sneg. Saj je bila voda, samo v malce drugačni preobleki.

Loni Makaroni

svenska  

član od: 7.11.2008

sporočila: 337

22. apr 2015 12:54

Danes zjutraj slisano na radiu: obstaja aplikacija pod imenom Checkcode, ki  potem ko se poskenira  crtna koda na izdelku nekogarsnjega pozelenja, razkrije natacno sestavo, podroben opis sestavin, potencialno nevarne snovi v sestavinah,... zraven so se tako strokovne ocene kot ocene uporabnikov, zdruzenj potrosnikov in ne vem kaj se vse. Pa tudi sam menda lahko oddas svoje mnenje/pripombo/oceno k izbranemu izdelku. 

http://www.codecheck.info/

Skratka, za vse tiste ki jim brez vseh teh informacij ziveti ni oz. kupiti karkoli ze.

Information overload, po mojem skromnem mnenju, prav vsega ne potrebujem oz. niti ne zelim vedeti. Pa se casovno tole meni ne bi zneslo, si predstavljate da skenirate cisto vsak izdelek na vasem nakupovalnem listku?

Tezim k temu da v trgovino vstopim in iz nje izstopim v minimalnem moznem casovnem razponu, da bi pa tam se stala pred policami in studirala vsako posamezno komponento ... . Niti pod razno.



svenska

Sporočilo je spremenil(a) svenska dne 22. 2015 12:57

Mygrace

sporočila: 6506

22. apr 2015 13:33

Pralinca je omenila sindrom "športni dosežki so naši, yeeeahhh!", se strinjam.

 

O diditiju je stroka povedala svoje že dolgo nazaj.

Pol je povedala stroka o diditiju malo manj nazaj čist neki drucga.

 

Ognjič pa itak zelo rada kuri iz ozadja in kao preseneča z insajderskimi podatki. Ki sploh niso važni.

 

Ena stroka o takih brihtah, ki "veliko vejo iz ozadja" ali pa hodijo na fototečaje in ne pustijo, da se tema razvije normalno ampak špilajo advokate in pijarovke oziroma samopromotorke.. tudi nekaj ve.

 

(moje življenje moje kraljestvo moje telesce moj zaklad press kwak)

 

 

 

 

Mygrace

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

22. apr 2015 21:18

Pralinca, vseh teh strani nisem globoko brala, ker mi deodorant, ji ga uporabljam dobro služi...

Rada bi ti rekla samo to:

" Ne daj se motiti,: " Gram sreče je boljši, kot tona modrosti !!! "

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

kozamurnik

sporočila: 2311

23. apr 2015 6:05

Mygrace je napisal/a:

Pralinca je omenila sindrom "športni dosežki so naši, yeeeahhh!", se strinjam.

 

O diditiju je stroka povedala svoje že dolgo nazaj.

Pol je povedala stroka o diditiju malo manj nazaj čist neki drucga.

 

Ognjič pa itak zelo rada kuri iz ozadja in kao preseneča z insajderskimi podatki. Ki sploh niso važni.

 

Ena stroka o takih brihtah, ki "veliko vejo iz ozadja" ali pa hodijo na fototečaje in ne pustijo, da se tema razvije normalno ampak špilajo advokate in pijarovke oziroma samopromotorke.. tudi nekaj ve.

 

(moje življenje moje kraljestvo moje telesce moj zaklad press kwak)

 

 

 

 



Mygrace

 

Mygrace, si še živa? 

 

Hm,  je več sort stroke, kajpad.  Predvsem je hudo merodajna tista z  nekajletno zamudo.Ker raja medtem pozabi, kaj je taista stroka trdila  in podkrepila s strokovnimi dokazi le nekaj let nazaj.

Ampak vse te stroke  samo sebe vedno in povsod in zelo vehemento imenujejo  stroka.

 

Tudi ostalo  že dolgo vemo. Le da se pretežni večini ne ljubi več... zapravljat čas za dokazovanje nasprotnega. 

Pametnejši so pa itak odšli.

murnik

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

23. apr 2015 14:47

Kemija, biokemija, fizika, medicina, racunalnistvo itd se ves cas razvijajo, pojavljajo se nove tehnologije, nova spoznanja, nove tehnike, ki nam omogocajo vpogled v marsikaj, kar je bilo se pred desetimi leti nemogoce.

Se pomnite kaksen je bil (vas) prvi mobilni telefon? Ali pa racunalnik? Z operacijskim sistemom Dos? Zdaj pa se nam zdi cisto normalno da nosimo v zepu ploscico, ki sluzi kot telefon, fotoaparat, video kamera, racunalnik, gps,...

Podoben skokovit napredek je tudi v drugih vejah znanosti. V krajsem casu je mozno dobit vec rezultatov, detektira se lahko sledove spojin, analizira vplive posameznih ucinkovin itd in ja, ugotovi se tudi za kaksne hipoteze ugotovi da so bile prej napacne. Kljub vsemu, tudi v stroki s(m)o samo ljudje. Ljudje pa delamo napake. Tisti, ki jih ne ali laze ali pa nic ne dela. 

http://www.pomurske-lekarne.si/si/index.cfm?id=25

Znojenje je fiziološki proces, ki je pri ljudeh nujno potreben za uravnavanje telesne temperature. Žleze znojnice so nameščene povsod v koži. Z izločanjem telesnih tekočin, v katerih je mnogo presnovkov in tudi strupenih snovi, omogočajo izhlapevanje teh tekočin in tako kožo hladijo. Potenje je torej koristno in potrebno, a kadar gre za prekomerne količine izločenega znoja, zna biti precej nadležno.

Človek na dan, ne da bi to opazil, odda približno 1 liter znoja. Obilneje se znojimo v poletnih mesecih, kar je povezano z občutkom žeje in pitjem večjih količin tekočine. Prav tako pa je potenje obilneje v nosečnosti, klimakteriju, ob težjih fizičnih opravilih ter ob psihičnih naporih in stresu. Znoj sam po sebi nima nobenega vonja. Šele, ko se mu pridružijo bakterije, ki se naravno pojavljajo na koži, nastane prepoznaven vonj po znoju. Posebne vonje lahko sprožijo tudi nekatere vrste hrane (čebula, česen, začimbe) določena zdravila in bolezni (sladkorna bolezen se izraža z vonjem po odstranjevanju laka za nohte - acetonu).

 

se pravi za vecino ljudi (ki prezivijo dan v klimatiziranih prostorih) zadosca normalna higiena. Na sreco je nasa koza zelo trpezna in prenese razne zlorabe, dokler nima dovolj.

In da ne bo pomote, nic nimam proti domacim izdelkom, kaksen scrub ali bathfizz sem si tudi ze pripravila, amapk bolj kot ne iz radovednosti kot pa strahu pred kemijo.  

 

"Stressed is desserts spelled backwards!"

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

24. dec 2015 7:50

Pozdrav vsem. Kot vidim, je na kulinariki vse po starem...

zoja je postavila vprašanje glede doma pripravljenega deodoranta. Dovolila si bom in odgovorila pritrdilno. Delam, uporabljam in podarjam ga. Še nisem dobila negativne kritike.

Možnosti je več, receptov tudi.

Najenostavnejši je hidrolat vrtnice, sivke, ...v spreju. Lepo diši, osveži, posebej po telesni aktivnosti te osveži. Jaz prisegam na to, posebej po pilatesu imam gužvo, ker se vse želijo osvežiti.

potem je možnost, ki je zelo nazorno opisana tukaj:

http://www.magnolija.si/blog/2012/11/zeleni-deodorant

in še mnogo drugih. Malo poogoglaj. Ne pusti se prestrašiti. Kot je nekdo zapisal, enako je kot pri kuhanju. Tudi najenostavnejša jed včasih ne uspe, pa zato ne opustimo kuhanja. Uspešno ustvarjanje ti želim.

Vsem kulinarikom pa želim lepe praznike, dobro voljo, pozitivne misli in mir v hiši.

 

 

 



jovita

Sporočilo je spremenil(a) jovita dne 24.dec 2015 09:25

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti