Brez glutenska dieta in dieta brez jajc

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

16. jan 2015 8:03

Pa še nekaj.
A je kdo že probal talele BREZGLUTENSKI KRUH iz SPARA? Je to dejansko to, kar oglašujejo ali samo fora?
Razmišljam o nabavi...Glede na sestavine tudi ni tako zelo slab; sicer me moti tista soja, ampak če enega na leto ruknem, ne bi smelo biti problema.

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. jan 2015 8:26

MBrando, nekdo, ki bi kar tako, ker mu je to všeč, jedel hrano brez glutena, nikakor NI primerljiv z nekom, ki glutena NE SME jesti, niti malo, niti najmanj.

Lepo bi bilo, da bi avtorici teme, ki se je s to težavo pri svojem otroku srečala pravkar, ne delal dodatnih težav s tem, da tukaj sprašuješ o MANJ glutena, ker zanjo to NISO uporabni, nasprotno, so lahko celo zavajujoči, podatki.

rimljanka

Mojca huber  

član od: 15.1.2015

sporočila: 6

16. jan 2015 14:27

Dijete brez glutena,kakor tudi jajc,se absolutno ne sme niti malo jesti,to zdravniki nonstop poudarjajo. Diete se je treba strogo držati,ker v nasprotnem so lahko zelo hude težave.

Mojca huber

a_j_d_a  

član od: 15.2.2014

sporočila: 11

16. jan 2015 21:50

Kar se tiče brezglutenskega kruha iz Spara, moram reči, da je res 100% brez glutena (kako je z vsebnostjo jajc in mleka, ne vem), je pa to kruh, ki je meni od vseh najbolj dober (tiste bele štručke po 200g, zavitek stane 1,22€).

Za parkrat na leto seveda.

Od ponedeljka naprej pa bo imel Hofer v ponudbi pudinge brez glutena, po 3 v paketu in cena 0,79€, okusi lešnik, karamela, gozdni sadeži in jagoda. Tako- če komu ta informacija pride prav.

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

17. jan 2015 7:36

ajda: HVALA LEPA. Zakon, da nekdo še zna dati odgovor na preprosto vprašanje. Vso ostalo flancanje, pa pride prav le moji mami, katera obožuje flancate :D
Bom si ga tudi sam privoščil in glede na napisano ziher ne bo daleč od perfekcije. Kilo putrča + popečen gluten free kruhec in domač kakav! 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti